Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kansas

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kansas? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Kansas - aké počasie môžete očakávať

Kansas je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Atchison, Baldwin City, Baxter Springs, Central Kansas, Colby, Dodge City, Eastern Kansas, El Dorado, Emporia, Flint Hills, Galena, Garden City, Goodland, Greensburg, Hays, Holton, Howard, Hutchinson, Independence, Junction City, Kansas City, Lawrence, Leavenworth, Lenexa, Liberal, Lindsborg, Lyons, Manhattan, McPherson, Minneapolis, Newton, Oakley, Olathe, Ottawa, Overland Park, Park City, Peabody, Quinter, Salina, Sedan, Southeastern Kansas, Stockton, Topeka, WaKeeney, Wamego, Western Kansas, Wichita, Winfield, Yoder.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Kansas City a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -5 ℃ (23 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 11. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 4.8.

Pri cestovaní v lokácii Kansas vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kansas. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci Január je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5 ℃ (23 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.65 ℃ (42.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 4.8. Priemerné zrážky sú 28.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:43 a na konci mesiaca 10:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci Február je 7 ℃ (44.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3 ℃ (26.6 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.65 ℃ (42.17 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.25 ℃ (50.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5.4. Priemerné zrážky sú 38.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:42 a na konci mesiaca 11:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci Marec je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.25 ℃ (50.45 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 7.6. Priemerné zrážky sú 55.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci Apríl je 20 ℃ (68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.25 ℃ (72.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.5. Priemerné zrážky sú 95.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:13 a na konci mesiaca 13:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci Máj je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.25 ℃ (72.05 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11. Priemerné zrážky sú 132.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:18 a na konci mesiaca 14:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci Jún je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.2. Priemerné zrážky sú 140.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:53 a na konci mesiaca 14:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci Júl je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.9 ℃ (89.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 7.7. Priemerné zrážky sú 100.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:40 a na konci mesiaca 14:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci August je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.9 ℃ (89.42 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 7.7. Priemerné zrážky sú 108.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:47 a na konci mesiaca 13:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci September je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.4 ℃ (84.92 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.55 ℃ (74.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.3. Priemerné zrážky sú 104.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:35 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci Október je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.55 ℃ (74.39 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.5. Priemerné zrážky sú 91.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:19 a na konci mesiaca 10:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci November je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.8 ℃ (37.04 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9 ℃ (48.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.2. Priemerné zrážky sú 55.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:10 a na konci mesiaca 9:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kansas - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansas v mesiaci December je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9 ℃ (48.2 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 5.5. Priemerné zrážky sú 43.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:28 a na konci mesiaca 9:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Kansas. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Goodlandteplota: - najvyššia teplota: 6 ℃ (42.8 ℉)najnižšia teplota: -7.8 ℃ (17.96 ℉)zrážky: 11.9mmdaždivé dni: 3.9
Topekateplota: - najvyššia teplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najnižšia teplota: -5.6 ℃ (21.92 ℉)zrážky: 34.8mmdaždivé dni: -
Wichitateplota: - najvyššia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najnižšia teplota: -4.2 ℃ (24.44 ℉)zrážky: 30.6mmdaždivé dni: 5.8
Kansas Cityteplota: - najvyššia teplota: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najnižšia teplota: -3.3 ℃ (26.06 ℉)zrážky: 43.9mmdaždivé dni: 5.5
Olatheteplota: - najvyššia teplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najnižšia teplota: -5.1 ℃ (22.82 ℉)zrážky: 40.1mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest