Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kazachstan

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kazachstan? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Kazachstan

Kazachstan - aké počasie môžete očakávať

Podnebie v Kazachstane je kontinentálne, môžete očakávať chladné zimy a horúce leto. Klíma môže byť tiež opísaná ako suchá alebo polosuchá. V zime môžete očakávať sneh, niekedy veľa snehu.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aksu Zhabagly, Aktau, Aktobe, Almaty, Almaty Province, Altai, Aral, Astana, Atyrau, Baikonur, Balkhash, Beyneu, Burabay National Park, Caspian Basin, Central Highlands, Chimbulak, Karaganda, Karkaraly National Park, Kazakh Desert, Kazakhstani North, Kokshetau, Korgalzhyn Nature Reserve, Naurzum State Nature Reserve, Oral, Pavlodar, Semey, Shymkent, Taldykorgan, Taraz, Temirtau, Turkestan, Ust Kamenogorsk.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -12.3 ℃ (9.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -21.7 ℃ (-7.06 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 11.7. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 3.2.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Kazachstan, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Khan Tangiri Shyngy (Pik Khan-Tengri) (6995 m) a najnižší bod je Vpadina Kaundy (-132 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kazachstan. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci Január je -12.3 ℃ (9.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -21.7 ℃ (-7.06 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -10.85 ℃ (12.47 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -11.85 ℃ (10.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 3.9. Priemerné zrážky sú 17 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:23 a na konci mesiaca 9:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci Február je -11.4 ℃ (11.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -21.1 ℃ (-5.98 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -11.85 ℃ (10.67 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -8.1 ℃ (17.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 3.2. Priemerné zrážky sú 15.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:58 a na konci mesiaca 10:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci Marec je -4.8 ℃ (23.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -15 ℃ (5 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -8.1 ℃ (17.42 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.45 ℃ (36.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 3.3. Priemerné zrážky sú 15 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci Apríl je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.2 ℃ (28.04 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.45 ℃ (36.41 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.5 ℃ (58.1 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 5.3. Priemerné zrážky sú 21.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:50 a na konci mesiaca 14:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci Máj je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.4. Priemerné zrážky sú 33.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:34 a na konci mesiaca 16:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci Jún je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.4 ℃ (72.32 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.55 ℃ (79.79 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.7. Priemerné zrážky sú 32.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:32 a na konci mesiaca 16:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci Júl je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.55 ℃ (79.79 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 11.7. Priemerné zrážky sú 53.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:09 a na konci mesiaca 15:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci August je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.9 ℃ (51.62 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.9. Priemerné zrážky sú 35.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:43 a na konci mesiaca 13:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci September je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.8. Priemerné zrážky sú 24.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:51 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci Október je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.95 ℃ (37.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.5. Priemerné zrážky sú 30.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:55 a na konci mesiaca 9:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci November je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -11.1 ℃ (12.02 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.95 ℃ (37.31 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -6.1 ℃ (21.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 4.8. Priemerné zrážky sú 20.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:07 a na konci mesiaca 8:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kazachstan - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kazachstan v mesiaci December je -9.4 ℃ (15.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -18.4 ℃ (-1.12 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -6.1 ℃ (21.02 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -10.85 ℃ (12.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 3.9. Priemerné zrážky sú 20 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:58 a na konci mesiaca 7:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Kazachstan. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Almatyteplota: - najvyššia teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)najnižšia teplota: -8.4 ℃ (16.88 ℉)zrážky: 37.2mmdaždivé dni: 8.9
Astanateplota: - najvyššia teplota: -9.4 ℃ (15.08 ℉)najnižšia teplota: -18.4 ℃ (-1.12 ℉)zrážky: 20mmdaždivé dni: 3.9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.