Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kyushu

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kyushu? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Japonsko - Kyushu

Kyushu - aké počasie môžete očakávať

Kyushu je súčasťou zeme Japonsko. Japonské podnebie je veľmi rozmanité. Počasie je tropické na juhu, ale na severe je chladné. Väčšina častí Japonska patrí do miernej zóny, podnebie je tu vlhké subtropické so štyrmi odlišnými obdobiami. Môžete očakávať, chladné vlhké počasie na severe, ale teplé tropické dažďové prales klímy na juhu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Amakusa, Amami Islands, Amami Oshima, Arita, Beppu, Cape Sata, Chikushino, Chiran, Dazaifu, Ebino, Fukue Island, Fukuoka, Fukutsu, Gotō Islands, Hita, Hitoyoshi, Hyuga, Ibusuki, Iizuka, Iki, Imari, Izumi, Kagoshima, Kanoya, Kanzaki, Karatsu, Kashima, Kikai, Kirishima Yaku National Park, Kitakyushu, Kiyama, Kobayashi, Kohoku, Kumamoto, Kurume, Minamata, Misato, Mishima Islands, Miyaki, Miyakonojo, Miyazaki, Mount Aso, Nagasaki, Nichinan, Nobeoka, Nogata, Ogi, Oita, Okinoshima, Oyano, Saga, Saiki, Saito, Sasebo, Satsumasendai, Shimabara, Shiroishi, Takachiho, Takamori, Takeo, Taku, Tamana, Tanegashima, Tara, Tokara Islands, Tosu, Tsushima, Uki, Ureshino, Uto, Yabe, Yakushima, Yamaga, Yame, Yatsushiro, Yoron, Yoshinogari, Yufu.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Fukuoka a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 10 ℃ (50 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 11.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 6.3.

Pri cestovaní v lokácii Kyushu vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Japonsko je Mount Fuji (3776 m) a najnižší bod je Hachiro-gata (-4 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kyushu. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci Január je 10 ℃ (50 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.65 ℃ (51.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9.3. Priemerné zrážky sú 69.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:10 a na konci mesiaca 10:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci Február je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.65 ℃ (51.17 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.95 ℃ (55.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.3. Priemerné zrážky sú 72.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:58 a na konci mesiaca 11:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci Marec je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.95 ℃ (55.31 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11.3. Priemerné zrážky sú 112.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci Apríl je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.7. Priemerné zrážky sú 115.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:01 a na konci mesiaca 13:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci Máj je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 9.4. Priemerné zrážky sú 140 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:53 a na konci mesiaca 14:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci Jún je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.1. Priemerné zrážky sú 259.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:21 a na konci mesiaca 14:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci Júl je 30.7 ℃ (87.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.6 ℃ (88.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.5. Priemerné zrážky sú 275.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:11 a na konci mesiaca 13:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci August je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.6 ℃ (88.88 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.8. Priemerné zrážky sú 169.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:28 a na konci mesiaca 13:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci September je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 10.1. Priemerné zrážky sú 175.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:29 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci Október je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.3. Priemerné zrážky sú 73 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:28 a na konci mesiaca 10:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci November je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.45 ℃ (59.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.1. Priemerné zrážky sú 83.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:32 a na konci mesiaca 10:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kyushu - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kyushu v mesiaci December je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.45 ℃ (59.81 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 8.5. Priemerné zrážky sú 59.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:57 a na konci mesiaca 9:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Kyushu. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Iizukateplota: 7.2 ℃ (44.96 ℉)najvyššia teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)najnižšia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)zrážky: 59.3mmdaždivé dni: -
Saseboteplota: 8.8 ℃ (47.84 ℉)najvyššia teplota: 12.8 ℃ (55.04 ℉)najnižšia teplota: 5 ℃ (41 ℉)zrážky: 63.7mmdaždivé dni: -
Sagateplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)najvyššia teplota: 12.4 ℃ (54.32 ℉)najnižšia teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)zrážky: 45mmdaždivé dni: -
Hitateplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)najvyššia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)najnižšia teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)zrážky: 48mmdaždivé dni: -
Oitateplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)najvyššia teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)najnižšia teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)zrážky: 32.2mmdaždivé dni: -
Nagasakiteplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)najvyššia teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)najnižšia teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)zrážky: 66.7mmdaždivé dni: -
Kumamototeplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)najvyššia teplota: 13.1 ℃ (55.58 ℉)najnižšia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)zrážky: 49.5mmdaždivé dni: -
Nobeokateplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najvyššia teplota: 14.8 ℃ (58.64 ℉)najnižšia teplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)zrážky: 42.7mmdaždivé dni: -
Hitoyoshiteplota: 6 ℃ (42.8 ℉)najvyššia teplota: 12.1 ℃ (53.78 ℉)najnižšia teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)zrážky: 62.9mmdaždivé dni: -
Kagoshimateplota: 9.6 ℃ (49.28 ℉)najvyššia teplota: 14.9 ℃ (58.82 ℉)najnižšia teplota: 5 ℃ (41 ℉)zrážky: 69.7mmdaždivé dni: -
Miyakonojoteplota: 7.4 ℃ (45.32 ℉)najvyššia teplota: 14.5 ℃ (58.1 ℉)najnižšia teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)zrážky: 50.4mmdaždivé dni: -
Miyazakiteplota: 9.5 ℃ (49.1 ℉)najvyššia teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)najnižšia teplota: 4.1 ℃ (39.38 ℉)zrážky: 51.2mmdaždivé dni: -
Yakushimateplota: 14 ℃ (57.2 ℉)najvyššia teplota: 16.5 ℃ (61.7 ℉)najnižšia teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)zrážky: 228.2mmdaždivé dni: -
Tanegashimateplota: 14.1 ℃ (57.38 ℉)najvyššia teplota: 17 ℃ (62.6 ℉)najnižšia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)zrážky: 93.3mmdaždivé dni: -
Fukueteplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)najvyššia teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)najnižšia teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)zrážky: 98.3mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest