Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Maine

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Maine? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Maine - aké počasie môžete očakávať

Maine je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Acadia National Park, Alfred, Andover, Androscoggin County, Aroostook, Arundel, Auburn, Augusta, Bailey Island, Bangor, Bar Harbor, Bath, Belfast, Belgrade, Bethel, Biddeford, Blue Hill, Boothbay Harbor, Bridgton, Bristol, Brunswick, Buckfield, Bucksport, Buxton, Byron, Calais, Camden, Cape Elizabeth, Caribou, Casco Bay, Castine, Chebeague Island, China, Cliff Island, Cumberland County, Dexter, Dixfield, Down East, Eastport, Edgecomb, Ellsworth, Fairfield, Falmouth, Farmington, Fort Kent, Freeport, Frenchboro, Frenchville, Frye Island, Fryeburg, Gardiner, Gorham, Grand Isle, Gray, Great Diamond Island, Greater Portland, Greenville, Hallowell, Hancock County, Highlands, Houlton, Hulls Cove, Jackman, Jefferson, Jonesport, Kennebec and Moose River Valleys, Kennebunk, Kennebunkport, Kingfield, Kittery, Knox County, Lakes and Mountains, Lewiston, Limestone, Lincoln County, Lisbon, Little Diamond Island, Long Island, Lubec, Mackworth Island, Madawaska, Mars Hill, Mexico, Mid Coast, Millinocket, Monmouth, Monson, Mount Desert Island, New Gloucester, New Harbor, Newry, North Haven, Northeast Harbor, Norway, Oakfield, Oakland, Ogunquit, Old Orchard Beach, Orland, Orono, Owls Head, Paris, Patten, Peaks Island, Peru, Phippsburg, Poland, Portland, Presque Isle, Rangeley, Rangeley Lakes, Richmond, River Valley, Rockland, Rockport, Roxbury, Rumford, Saco, Sagadahoc County, Sanford, Scarborough, Searsmont, Searsport, Skowhegan, South Portland, Southern Coast, Southwest Harbor, Standish, Surry, Swanville, Sweden, The Forks, Tremont, Trenton, Union, Vinalhaven, Waldo County, Waterboro, Waterville, Wayne, Weld, Wells, West Forks, Westbrook, Whitefield, Windham, Winslow, Winter Harbor, Wiscasset, Yarmouth, York.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Augusta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -2.2 ℃ (28.04 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -11.3 ℃ (11.66 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 13.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 8.9.

Pri cestovaní v lokácii Maine vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Maine. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci Január je -2.2 ℃ (28.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -11.3 ℃ (11.66 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.6 ℃ (30.92 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.05 ℃ (30.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.1. Priemerné zrážky sú 66 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:13 a na konci mesiaca 9:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci Február je 0.1 ℃ (32.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -9.4 ℃ (15.08 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.05 ℃ (30.11 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.45 ℃ (36.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.9. Priemerné zrážky sú 60.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:25 a na konci mesiaca 11:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci Marec je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.7 ℃ (23.54 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.45 ℃ (36.41 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 10.8. Priemerné zrážky sú 86.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci Apríl je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.5. Priemerné zrážky sú 94.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:27 a na konci mesiaca 14:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci Máj je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 13.2. Priemerné zrážky sú 95.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:46 a na konci mesiaca 15:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci Jún je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 12.8. Priemerné zrážky sú 92.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:29 a na konci mesiaca 15:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci Júl je 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.45 ℃ (79.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 11.6. Priemerné zrážky sú 87.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:13 a na konci mesiaca 14:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci August je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.45 ℃ (79.61 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 10.3. Priemerné zrážky sú 85 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:08 a na konci mesiaca 13:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci September je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 10.1. Priemerné zrážky sú 93.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:41 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci Október je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 11.2. Priemerné zrážky sú 108.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:10 a na konci mesiaca 10:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci November je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.15 ℃ (39.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 12. Priemerné zrážky sú 108.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:47 a na konci mesiaca 9:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Maine - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maine v mesiaci December je 1 ℃ (33.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.2 ℃ (19.04 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.15 ℃ (39.47 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.6 ℃ (30.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 11.7. Priemerné zrážky sú 83.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:55 a na konci mesiaca 8:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Maine. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Caribouteplota: - najvyššia teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)najnižšia teplota: -11.8 ℃ (10.76 ℉)zrážky: 82.7mmdaždivé dni: 14.5
Portlandteplota: - najvyššia teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)najnižšia teplota: -6.2 ℃ (20.84 ℉)zrážky: 99.6mmdaždivé dni: 11.7
Augustateplota: - najvyššia teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)najnižšia teplota: -7.2 ℃ (19.04 ℉)zrážky: 83.5mmdaždivé dni: 11.7
Bangorteplota: - najvyššia teplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)najnižšia teplota: -8.8 ℃ (16.16 ℉)zrážky: 87.3mmdaždivé dni: 11.7
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.