Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Missouri

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Missouri? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Missouri - aké počasie môžete očakávať

Missouri je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alton, Arrow Rock, Aurora, Boonville, Bourbon, Bowling Green, Branson, Buffalo, Camdenton, Cameron, Cape Girardeau, Carthage, Cassville, Central Missouri, Chillicothe, Clinton, Columbia, Conway, Cuba, Eminence, Golden, Gray Summit, Halltown, Hannibal, Hermann, Hollister, Imperial, Independence, Jefferson City, Jerome, Joplin, Kansas City, Kansas City Area, Kearney, Kirksville, Lake Ozark, Lake of the Ozarks, Lamar, Lebanon, Lee's Summit, Lexington, Licking, Marceline, Mark Twain National Forest, Marshfield, Maryville, Mexico, Monett, Mountain View, Nevada, Northeast Missouri, Northwest Missouri, O'Fallon, Ozark National Scenic Riverways, Poplar Bluff, Rockaway Beach, Rolla, Salem, Sedalia, Shell Knob, Sikeston, Southeast Missouri, Southwest Missouri, Springfield, St. Charles, St. Clair, St. James, St. Joseph, St. Louis, St. Louis Area, St. Louis County, St. Robert, Ste. Genevieve, Sullivan, Thayer, Troy, Unionville, Van Buren, Warrensburg, West Plains, Weston.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta St. Louis a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -4.5 ℃ (23.9 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Missouri vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Missouri. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci Január je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.5 ℃ (23.9 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.05 ℃ (42.89 ℉). Priemerné zrážky sú 61.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:45 a na konci mesiaca 10:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci Február je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.1 ℃ (28.22 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.05 ℃ (42.89 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.5 ℃ (50.9 ℉). Priemerné zrážky sú 61.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:43 a na konci mesiaca 11:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci Marec je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Priemerné zrážky sú 87.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci Apríl je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.5 ℃ (72.5 ℉). Priemerné zrážky sú 103 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:12 a na konci mesiaca 13:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci Máj je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.5 ℃ (72.5 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.55 ℃ (81.59 ℉). Priemerné zrážky sú 121.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:17 a na konci mesiaca 14:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci Jún je 30.2 ℃ (86.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.55 ℃ (81.59 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Priemerné zrážky sú 112 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:51 a na konci mesiaca 14:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci Júl je 31.6 ℃ (88.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerné zrážky sú 106.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:38 a na konci mesiaca 14:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci August je 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.8 ℃ (89.24 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Priemerné zrážky sú 84.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:45 a na konci mesiaca 13:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci September je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.1 ℃ (75.38 ℉). Priemerné zrážky sú 85.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:35 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci Október je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.1 ℃ (75.38 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Priemerné zrážky sú 87.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:20 a na konci mesiaca 10:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci November je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.95 ℃ (49.91 ℉). Priemerné zrážky sú 105.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:12 a na konci mesiaca 9:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Missouri - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Missouri v mesiaci December je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2 ℃ (28.4 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.95 ℃ (49.91 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Priemerné zrážky sú 75.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:30 a na konci mesiaca 9:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Missouri. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Kansas Cityteplota: - najvyššia teplota: 5.7 ℃ (42.26 ℉)najnižšia teplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)zrážky: 44.6mmdaždivé dni: 5.3
St. Louisteplota: - najvyššia teplota: 6.3 ℃ (43.34 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 75.2mmdaždivé dni: -
Springfieldteplota: - najvyššia teplota: 7.3 ℃ (45.14 ℉)najnižšia teplota: -3.7 ℃ (25.34 ℉)zrážky: 79.1mmdaždivé dni: 9
Columbiateplota: - najvyššia teplota: 5.7 ℃ (42.26 ℉)najnižšia teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)zrážky: 62.3mmdaždivé dni: 8.3
Jefferson Cityteplota: - najvyššia teplota: 6 ℃ (42.8 ℉)najnižšia teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)zrážky: 69.5mmdaždivé dni: 8
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest