Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Rhineland-Palatinate

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Rhineland-Palatinate? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Nemecko - Rhineland-Palatinate

Rhineland-Palatinate - aké počasie môžete očakávať

Rhineland-Palatinate je súčasťou zeme Nemecko. Nemecko je pomerne veľká krajina, takže podnebie je rozmanité. Všeobecne platí, že podnebie Nemecka je mierne, na severe je morské. Môžete očakávať chladné, niekedy zakalené a vlhké zimy a mierne leto. Asi by ste očakávali teplejšiu klímu na juhu, ale nezabudnite na Alpy, ktoré zabraňujú veľkej časti teplejšieho stredomorského vzduchu vyhodiť do vzduchu v južnom Nemecku. Počasie v Alpách je zvyčajne chladnejšie než v nížinách. A na vrcholoch je často veľmi chladno.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Bacharach, Bad Bergzabern, Bad Dürkheim, Bad Kreuznach, Bad Neuenahr Ahrweiler, Bad Sobernheim, Bendorf, Bingen, Bitburg, Boppard, Braubach, Cochem, Dernau, Eifel, Essenheim, Gau Algesheim, Gensingen, Hahn, Hunsrück, Idar Oberstein, Ingelheim, Kaiserslautern, Kaub, Koblenz, Konz, Lahnstein, Landau in der Pfalz, Landstuhl, Ludwigshafen, Mainz, Mayen, Middle Rhine Valley, Moselle Valley, Naheland, Nassau, Neustadt an der Weinstraße, Neuwied, Nieder Olm, North East Rhineland Palatinate, Nürburg, Oberwesel, Oppenheim, Palatinate, Ramstein, Rengsdorf, Rhenish Hesse, Sankt Goar, Sankt Goarshausen, Schwabenheim, Speyer, Stadecken Elsheim, Traben Trarbach, Trechtingshausen, Treis Karden, Trier, Vallendar, Worms.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Trier a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13 ℃ (55.4 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 12.6. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 8.4.

Pri cestovaní v lokácii Rhineland-Palatinate vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Nemecko je Zugspitze (2963 m) a najnižší bod je Neuendorf bei Wilster (-3 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Rhineland-Palatinate. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci Január je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.45 ℃ (40.01 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.7 ℃ (40.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 12.3. Priemerné zrážky sú 61.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:35 a na konci mesiaca 9:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci Február je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.7 ℃ (40.46 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.8. Priemerné zrážky sú 52.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:04 a na konci mesiaca 10:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci Marec je 10 ℃ (50 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11.8. Priemerné zrážky sú 59.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci Apríl je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.25 ℃ (61.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.4. Priemerné zrážky sú 52.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:45 a na konci mesiaca 14:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci Máj je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.25 ℃ (61.25 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11. Priemerné zrážky sú 68.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:23 a na konci mesiaca 15:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci Jún je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.4. Priemerné zrážky sú 69.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:17 a na konci mesiaca 16:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci Júl je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.1. Priemerné zrážky sú 70.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:56 a na konci mesiaca 15:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci August je 24.1 ℃ (75.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.4. Priemerné zrážky sú 58.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:34 a na konci mesiaca 13:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci September je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.8 ℃ (62.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.3. Priemerné zrážky sú 63.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:49 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci Október je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.6. Priemerné zrážky sú 69.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:59 a na konci mesiaca 10:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci November je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 11.5. Priemerné zrážky sú 69.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:16 a na konci mesiaca 8:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Rhineland-Palatinate - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rhineland-Palatinate v mesiaci December je 5 ℃ (41 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.6 ℃ (33.08 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.45 ℃ (40.01 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 12.6. Priemerné zrážky sú 74.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:11 a na konci mesiaca 8:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.