Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Utah

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Utah? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Utah - aké počasie môžete očakávať

Utah je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alta, American Fork, Antelope Island, Arches National Park, Big Water, Blanding, Brigham City, Bryce Canyon National Park, Canyon Country, Canyonlands National Park, Capitol Reef National Park, Cedar Breaks National Monument, Cedar City, Central Utah, Coral Pink Sand Dunes State Park, Cove Fort, Dead Horse Point State Park, Delta, Draper, Ephraim, Fairview, Flaming Gorge National Recreation Area, Fountain Green, Garden City, Glen Canyon National Recreation Area, Goblin Valley State Park, Goosenecks State Park, Grand Staircase Escalante National Monument, Green River, Gunnison, Hanksville, Helper, Hurricane, Kanab, Lehi, Logan, Manti, Maple Canyon, Mayfield, Moab, Monticello, Moroni, Mount Carmel Junction, Mount Pleasant, Natural Bridges National Monument, Northeastern Utah, Ogden, Orem, Palisade State Park, Park City, Price, Provo, Provo Canyon, Richfield, Salt Lake City, Sandy, Santaquin, Snow Canyon State Park, Spanish Fork, Spring City, Springdale, Springville, St. George, Sterling, Thompson Springs, Timpanogos Cave National Monument, Tooele, Torrey, Utah's Dixie, Utah Valley, Vernal, Wasatch Range, West Valley City, Western Utah, Yuba Lake State Park, Zion National Park.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Salt Lake City a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -5.5 ℃ (22.1 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 10.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 4.3.

Pri cestovaní v lokácii Utah vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Utah. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci Január je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.5 ℃ (22.1 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.75 ℃ (40.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.3. Priemerné zrážky sú 32.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:34 a na konci mesiaca 10:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci Február je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.6 ℃ (25.52 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.75 ℃ (40.55 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.4 ℃ (48.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.6. Priemerné zrážky sú 31.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:37 a na konci mesiaca 11:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci Marec je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 10. Priemerné zrážky sú 45.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci Apríl je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.2 ℃ (66.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10. Priemerné zrážky sú 50 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:17 a na konci mesiaca 13:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci Máj je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.8. Priemerné zrážky sú 48.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:27 a na konci mesiaca 14:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci Jún je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 5.5. Priemerné zrážky sú 24.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:04 a na konci mesiaca 15:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci Júl je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.6 ℃ (92.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 4.3. Priemerné zrážky sú 15.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:50 a na konci mesiaca 14:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci August je 32.8 ℃ (91.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.6 ℃ (92.48 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 5.5. Priemerné zrážky sú 17.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:53 a na konci mesiaca 13:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci September je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 5.8. Priemerné zrážky sú 30.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:37 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci Október je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.9 ℃ (57.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.1. Priemerné zrážky sú 39.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:17 a na konci mesiaca 10:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci November je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.55 ℃ (43.79 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 9. Priemerné zrážky sú 36.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:03 a na konci mesiaca 9:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Utah - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Utah v mesiaci December je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.9 ℃ (23.18 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.55 ℃ (43.79 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.3 ℃ (37.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.1. Priemerné zrážky sú 35.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:18 a na konci mesiaca 9:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Utah. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Salt Lake Cityteplota: - najvyššia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)najnižšia teplota: -4.9 ℃ (23.18 ℉)zrážky: 35.8mmdaždivé dni: 10.1
Provoteplota: - najvyššia teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najnižšia teplota: -4.4 ℃ (24.08 ℉)zrážky: 48.4mmdaždivé dni: 10.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest