Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Auvergne-Rhône-Alpes

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Auvergne-Rhône-Alpes? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Francúzsko - Auvergne-Rhône-Alpes

Auvergne-Rhône-Alpes - aké počasie môžete očakávať

Auvergne-Rhône-Alpes je súčasťou zeme Francúzsko. Francúzsko je pomerne veľká krajina, takže podnebie je rozmanité. Väčšina nízko položených oblastí Francúzska je v oceánskej klimatickej zóne, takže môžete všeobecne očakávať chladné zimy a mierne leta. V Stredozemnom mori však existujú mierne zimy a horúce leto. Vo väčšine zámorských oblastí Francúzska môžete očakávať tropické podnebie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alpe d'Huez, Annecy, Annemasse, Ardèche and Drôme, Aurillac, Auvergne, Bourg Saint Maurice, Bozel, Brides les Bains, Chambéry, Chamonix, Chatel, Clermont Ferrand, Courchevel, Divonne les Bains, Evian, Flaine, Greater Lyon, Grenoble, Haute Savoie, Isère, La Clusaz, La Plagne, Lagorce, Le Grand Massif, Les Arcs, Les Deux Alpes, Les Gets, Les Trois Vallées, Lyon, Megève, Meribel, Mont Blanc, Mont Dore, Morillon, Morzine, Orgnac l'Aven, Praz de Lys Sommand, Puy de Dôme, Pérouges, Roanne, Saint Gervais les Bains, Saint Étienne, Samoëns, Savoie, Sixt Fer à Cheval, Tignes, Val d'Isère, Val Thorens, Vallon Pont d'Arc, Vercors, Vienne.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Lyon a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 11.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 6.9.

Pri cestovaní v lokácii Auvergne-Rhône-Alpes vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Francúzsko je Mont Blanc (4810 m) a najnižší bod je Rhone River delta (-2 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Auvergne-Rhône-Alpes. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci Január je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.95 ℃ (44.51 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.55 ℃ (45.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9.2. Priemerné zrážky sú 51.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:04 a na konci mesiaca 9:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci Február je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.55 ℃ (45.59 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.9. Priemerné zrážky sú 51.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:20 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci Marec je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.5 ℃ (38.3 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 8.8. Priemerné zrážky sú 53.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci Apríl je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.65 ℃ (63.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.4. Priemerné zrážky sú 73.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:31 a na konci mesiaca 14:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci Máj je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.65 ℃ (63.77 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.4. Priemerné zrážky sú 89.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:55 a na konci mesiaca 15:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci Jún je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 8.6. Priemerné zrážky sú 78.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:41 a na konci mesiaca 15:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci Júl je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 6.9. Priemerné zrážky sú 62.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:23 a na konci mesiaca 14:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci August je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 7.1. Priemerné zrážky sú 69.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:14 a na konci mesiaca 13:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci September je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7.7. Priemerné zrážky sú 88.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci Október je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.5. Priemerné zrážky sú 95.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:07 a na konci mesiaca 10:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci November je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.8 ℃ (38.84 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.8 ℃ (47.84 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 9. Priemerné zrážky sú 73.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:39 a na konci mesiaca 9:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Auvergne-Rhône-Alpes - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Auvergne-Rhône-Alpes v mesiaci December je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.8 ℃ (47.84 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.95 ℃ (44.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.6. Priemerné zrážky sú 54.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:44 a na konci mesiaca 8:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest