Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Bavaria

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Bavaria? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Německo - Bavaria

Bavaria - jaké počasí lze čekat

Bavaria je součástí země Německo. Německo je docela velká země, takže klima je rozmanité. Obecně je klima Německa mírné, na severu je mořské. Můžete očekávat chladné, někdy zakalené a vlhké zimy a mírné léto. Pravděpodobně byste očekávali teplejší klima na jihu, ale nezapomeňte na Alpy, které zabraňují tomu, aby se většina teplejšího středomořského vzduchu vyhodila do jižního Německa. Počasí v Alpách je samozřejmě chladnější než v nížinách. A na vrcholcích je často velmi chladno.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Altötting, Andechs, Aschaffenburg, Aufseß, Augsburg, Bad Kissingen, Bad Kohlgrub, Bad Reichenhall, Bamberg, Bavarian Forest National Park, Bavarian Swabia, Bayreuth, Berchtesgaden, Berchtesgaden National Park, Burghausen, Cham, Chieming, Chiemsee, Coburg, Dachau, Deggendorf, Erding, Erlangen, Fichtelgebirge, Forchheim, Franconia, Franconian Lake District, Franconian Switzerland, Freising, Fürth, Füssen, Garmisch Partenkirchen, Grafenwöhr, Haßberge, Herzogenaurach, Hinterstein, Hof, Ingolstadt, Ismaning, Kelheim, Kempten, Kochel, Kulmbach, Landsberg am Lech, Landshut, Lindau, Lohr am Main, Lower Bavaria, Lower Franconia, Memmingen, Mespelbrunn, Middle Franconia, Miltenberg, Mittenwald, Munich, Murnau, Mödlareuth, Neu Ulm, Nuremberg, Nördlingen, Oberammergau, Passau, Pottenstein, Prien am Chiemsee, Regensburg, Rhön Grabfeld, Rosenheim, Rothenburg ob der Tauber, Schliersee, Schwabach, Schweinfurt, Sonthofen, Spessart, Spitzingsee, Stein bei Nürnberg, Tegernsee, Thalmässing, Upper Bavaria, Upper Franconia, Upper Palatinate, Veitshöchheim, Weißenburg, Würzburg.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Munich a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 2.9 ℃ (37.22 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -3.5 ℃ (25.7 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 14. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 8.7.

Při cestování, jehož cílem je Bavaria, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Německo je Zugspitze (2963 m) a nejnižší bod je Neuendorf bei Wilster (-3 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Bavaria. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci leden je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.5 ℃ (25.7 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.75 ℃ (38.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 10. Průměrné srážky jsou 47.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:46 a na konci měsíce 9:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci únor je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3 ℃ (26.6 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.75 ℃ (38.75 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7 ℃ (44.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 8.7. Průměrné srážky jsou 44.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:10 a na konci měsíce 11:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci březen je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7 ℃ (44.6 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.15 ℃ (52.07 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 10.7. Průměrné srážky jsou 57.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci duben je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.15 ℃ (52.07 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 10.9. Průměrné srážky jsou 70.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:40 a na konci měsíce 14:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci květen je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.35 ℃ (66.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.4. Průměrné srážky jsou 93 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:13 a na konci měsíce 15:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci červen je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.35 ℃ (66.83 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 14. Průměrné srážky jsou 130.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:04 a na konci měsíce 16:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci červenec je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.1 ℃ (73.58 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 12.2. Průměrné srážky jsou 133.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:44 a na konci měsíce 15:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci srpen je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.1 ℃ (73.58 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 11.5. Průměrné srážky jsou 113.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:27 a na konci měsíce 13:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci září je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.25 ℃ (61.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.5. Průměrné srážky jsou 85.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:47 a na konci měsíce 11:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci říjen je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.25 ℃ (61.25 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.25 ℃ (50.45 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 9. Průměrné srážky jsou 64.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:02 a na konci měsíce 10:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci listopad je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.4 ℃ (32.72 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.25 ℃ (50.45 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.55 ℃ (41.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.6. Průměrné srážky jsou 69.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:25 a na konci měsíce 8:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Bavaria - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bavaria v měsíci prosinec je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.1 ℃ (28.22 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.55 ℃ (41.99 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.4 ℃ (38.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 11. Průměrné srážky jsou 59.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:23 a na konci měsíce 8:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Bavaria. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Munichteplota: - nejvyšší teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)nejnižší teplota: -2.1 ℃ (28.22 ℉)srážky: 59.3mmdeštivé dny: 11
Regensburgteplota: - nejvyšší teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)nejnižší teplota: -1.8 ℃ (28.76 ℉)srážky: 49.5mmdeštivé dny: 10.6
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.