Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Canary Islands

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Canary Islands? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Španielsko - Canary Islands

Canary Islands - aké počasie môžete očakávať

Canary Islands je súčasťou zeme Španielsko. Klíma Španielska je mierne. Môžete očakávať jasné a horúce leto v interiéri, ale miernejšie a zamračené letá pozdĺž pobrežia. Zimy sú pomerne často zamračené a chladné vo vnútri, ale čiastočne zamračené a chladné pozdĺž pobrežia. V severnej časti krajiny sa nachádza oceánske podnebie, počas zimy môžete očakávať sneh. V juhovýchodnej časti krajiny je klíma suchá. Na južnom a východnom pobreží je podnebie stredomorské. Na horách môžete očakávať chladnejšie počasie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Arrecife, Central Gran Canaria, Corralejo, Costa Teguise, Eastern Gran Canaria, El Hierro, El Médano, Fuerteventura, Garachico, Gran Canaria, Icod de los Vinos, La Gomera, La Orotava, La Palma, Lanzarote, Las Palmas, Los Cristianos, Los Gigantes, Northern Gran Canaria, Playa Blanca, Playa de las Américas, Puerto de la Cruz, Puerto del Carmen, Puerto del Rosario, San Cristóbal de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife, Southern Gran Canaria, Teide National Park, Tenerife, Valle Gran Rey, Western Gran Canaria.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Las Palmas a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 7.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 0.2.

Pri cestovaní v lokácii Canary Islands vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Španielsko je Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Canary Islands. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci Január je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 5.7. Priemerné zrážky sú 16.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:33 a na konci mesiaca 10:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci Február je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.95 ℃ (71.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 4.7. Priemerné zrážky sú 21.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:11 a na konci mesiaca 11:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci Marec je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.95 ℃ (71.51 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 3.7. Priemerné zrážky sú 9.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:00 a na konci mesiaca 12:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci Apríl je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 3.1. Priemerné zrážky sú 6.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:49 a na konci mesiaca 13:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci Máj je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 1.3. Priemerné zrážky sú 1.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:31 a na konci mesiaca 13:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci Jún je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0.4. Priemerné zrážky sú 0.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:53 a na konci mesiaca 13:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci Júl je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0.2. Priemerné zrážky sú 0.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:45 a na konci mesiaca 13:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci August je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28 ℃ (82.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 0.4. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:11 a na konci mesiaca 12:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci September je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28 ℃ (82.4 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 1.8. Priemerné zrážky sú 8.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:25 a na konci mesiaca 12:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci Október je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 4.2. Priemerné zrážky sú 10.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:35 a na konci mesiaca 11:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci November je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.45 ℃ (74.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.4. Priemerné zrážky sú 21 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:51 a na konci mesiaca 10:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Canary Islands - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Canary Islands v mesiaci December je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.45 ℃ (74.21 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 7.2. Priemerné zrážky sú 21.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:24 a na konci mesiaca 10:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Canary Islands. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Las Palmasteplota: 19.3 ℃ (66.74 ℉)najvyššia teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)najnižšia teplota: 16.3 ℃ (61.34 ℉)zrážky: 21.7mmdaždivé dni: 7.2
Lanzaroteteplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 25.2mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest