Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Canary Islands

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Canary Islands? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Španělsko - Canary Islands

Canary Islands - jaké počasí lze čekat

Canary Islands je součástí země Španělsko. Klima Španělska je mírné. Můžete očekávat jasné a horké léto v interiéru, ale mírnější a zamračené léto podél pobřeží. Zimy jsou poměrně často zakalené a chladné ve vnitrozemí, ale částečně zatažené a chladné podél pobřeží. V severní části země je oceánské klima, v zimě můžete očekávat sníh. V jihovýchodní části země je klima napůl suché. Podél jižního a východního pobřeží je klima Středomoří. Na horách můžete očekávat chladnější počasí.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Arrecife, Central Gran Canaria, Corralejo, Costa Teguise, Eastern Gran Canaria, El Hierro, El Médano, Fuerteventura, Garachico, Gran Canaria, Icod de los Vinos, La Gomera, La Orotava, La Palma, Lanzarote, Las Palmas, Los Cristianos, Los Gigantes, Northern Gran Canaria, Playa Blanca, Playa de las Américas, Puerto de la Cruz, Puerto del Carmen, Puerto del Rosario, San Cristóbal de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife, Southern Gran Canaria, Teide National Park, Tenerife, Valle Gran Rey, Western Gran Canaria.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Las Palmas a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 28.2 ℃ (82.76 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 20.8 ℃ (69.44 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 7.2. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 0.2.

Při cestování, jehož cílem je Canary Islands, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Španělsko je Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Canary Islands. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci leden je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 5.7. Průměrné srážky jsou 16.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:33 a na konci měsíce 10:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci únor je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.95 ℃ (71.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 4.7. Průměrné srážky jsou 21.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:11 a na konci měsíce 11:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci březen je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.95 ℃ (71.51 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 3.7. Průměrné srážky jsou 9.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:00 a na konci měsíce 12:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci duben je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 3.1. Průměrné srážky jsou 6.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:49 a na konci měsíce 13:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci květen je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 1.3. Průměrné srážky jsou 1.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:31 a na konci měsíce 13:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci červen je 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 0.4. Průměrné srážky jsou 0.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:53 a na konci měsíce 13:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci červenec je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 0.2. Průměrné srážky jsou 0.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:45 a na konci měsíce 13:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci srpen je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28 ℃ (82.4 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 0.4. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:11 a na konci měsíce 12:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci září je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28 ℃ (82.4 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 1.8. Průměrné srážky jsou 8.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:25 a na konci měsíce 12:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci říjen je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 4.2. Průměrné srážky jsou 10.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:35 a na konci měsíce 11:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci listopad je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.45 ℃ (74.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 6.4. Průměrné srážky jsou 21 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:51 a na konci měsíce 10:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Canary Islands - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Canary Islands v měsíci prosinec je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.45 ℃ (74.21 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 7.2. Průměrné srážky jsou 21.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:24 a na konci měsíce 10:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Canary Islands. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Las Palmasteplota: 19.3 ℃ (66.74 ℉)nejvyšší teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)nejnižší teplota: 16.3 ℃ (61.34 ℉)srážky: 21.7mmdeštivé dny: 7.2
Lanzaroteteplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 25.2mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest