Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Chernozemye

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Chernozemye? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Rusko - Chernozemye

Chernozemye - aké počasie môžete očakávať

Chernozemye je súčasťou zeme Rusko. Klíma Ruska je veľmi rôznorodá. To sa pohybuje od stepí na juhu cez vlhké kontinentálne vo väčšine európskeho Ruska, a podnebná klíma na Sibíri a tam je tundra klímy na polárnom severe. Zimy sú chladné pozdĺž pobrežia Čierneho mora, ale chladné na Sibíri - a niečo medzi týmito dvoma v centrálnejších častiach Ruska. Letá sa líšia od teplých v stepi, aby sa chladili pozdĺž pobrežia Arktídy.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Belgorod, Belgorod Oblast, Bryansk Oblast, Kursk, Kursk Oblast, Lipetsk, Lipetsk Oblast, Orlovskoye Polesye National Park, Oryol, Oryol Oblast, Prokhorovka, Shebekino, Tambov, Tambov Oblast, Voronezh, Voronezh Oblast.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Kursk a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -5.6 ℃ (21.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -11.5 ℃ (11.3 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 11. Najmenej daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 7.

Pri cestovaní v lokácii Chernozemye vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Rusko je Gora El'brus (5642 m) a najnižší bod je Caspian Sea (-28 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Chernozemye. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci Január je -5.6 ℃ (21.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -11.5 ℃ (11.3 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4 ℃ (24.8 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -5 ℃ (23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.1. Priemerné zrážky sú 41.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:18 a na konci mesiaca 9:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci Február je -4.4 ℃ (24.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10.8 ℃ (12.56 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -5 ℃ (23 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.7 ℃ (28.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.8. Priemerné zrážky sú 32.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:55 a na konci mesiaca 10:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci Marec je 1 ℃ (33.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.2 ℃ (22.64 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.7 ℃ (28.94 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9. Priemerné zrážky sú 37.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:53 a na konci mesiaca 12:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci Apríl je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8.2. Priemerné zrážky sú 42.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:52 a na konci mesiaca 14:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci Máj je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8. Priemerné zrážky sú 52.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:39 a na konci mesiaca 16:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci Jún je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10. Priemerné zrážky sú 70.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:39 a na konci mesiaca 16:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci Júl je 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.55 ℃ (74.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9. Priemerné zrážky sú 76.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:15 a na konci mesiaca 15:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci August je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.55 ℃ (74.39 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.15 ℃ (68.27 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 7.1. Priemerné zrážky sú 56.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:46 a na konci mesiaca 13:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci September je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.15 ℃ (68.27 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8. Priemerné zrážky sú 50.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:52 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci Október je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.8 ℃ (37.04 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.95 ℃ (42.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7. Priemerné zrážky sú 43 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:54 a na konci mesiaca 9:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci November je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.95 ℃ (42.71 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.1 ℃ (31.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10.1. Priemerné zrážky sú 53 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:03 a na konci mesiaca 8:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Chernozemye - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chernozemye v mesiaci December je -2.4 ℃ (27.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.3 ℃ (18.86 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.1 ℃ (31.82 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4 ℃ (24.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 11. Priemerné zrážky sú 54.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:52 a na konci mesiaca 7:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Chernozemye. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Tambovteplota: - najvyššia teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)najnižšia teplota: -9.2 ℃ (15.44 ℉)zrážky: 49.9mmdaždivé dni: 10.8
Kurskteplota: - najvyššia teplota: -2.4 ℃ (27.68 ℉)najnižšia teplota: -7.3 ℃ (18.86 ℉)zrážky: 54.6mmdaždivé dni: 11
Belgorodteplota: - najvyššia teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najnižšia teplota: -6.6 ℃ (20.12 ℉)zrážky: 48.9mmdaždivé dni: 10.7
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest