Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Chernozemye

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Chernozemye? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Rosja - Chernozemye

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Chernozemye

Chernozemye jest częścią Rosja. Klimat Rosji jest bardzo zróżnicowany. Rozpościera się od stepów na południu, przez wilgotne kontynenty w znacznej części europejskiej Rosji, a klimat jest subarktyczny na Syberii, a na polarnej północy panuje klimat tundry. Zimy są chłodne wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, ale zimne na Syberii - i coś pomiędzy tymi dwoma w bardziej centralnych częściach Rosji. Lata są zróżnicowane, od ciepłych w stepach po chłodne wybrzeże Arktyki.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Belgorod, Belgorod Oblast, Bryansk Oblast, Kursk, Kursk Oblast, Lipetsk, Lipetsk Oblast, Orlovskoye Polesye National Park, Oryol, Oryol Oblast, Prokhorovka, Shebekino, Tambov, Tambov Oblast, Voronezh, Voronezh Oblast.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Kursk oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 24 ℃ (75.2 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.9 ℃ (57.02 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -5.6 ℃ (21.92 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -11.5 ℃ (11.3 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 11. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.

Podczas podróży po Chernozemye zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Rosja jest Gora El'brus (5642 m) i najniższy punkt Caspian Sea (-28 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Chernozemye. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w styczeń to -5.6 ℃ (21.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to -11.5 ℃ (11.3 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4 ℃ (24.8 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5 ℃ (23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.1. Średnia suma opadów 41.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:18 i na końcu miesiąca 9:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w luty to -4.4 ℃ (24.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to -10.8 ℃ (12.56 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5 ℃ (23 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.7 ℃ (28.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.8. Średnia suma opadów 32.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:55 i na końcu miesiąca 10:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w marzec to 1 ℃ (33.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.2 ℃ (22.64 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.7 ℃ (28.94 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.25 ℃ (43.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9. Średnia suma opadów 37.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:53 i na końcu miesiąca 12:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w kwiecień to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.9 ℃ (37.22 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.25 ℃ (43.25 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.65 ℃ (60.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8.2. Średnia suma opadów 42.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:52 i na końcu miesiąca 14:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w maj to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.65 ℃ (60.17 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.2 ℃ (70.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8. Średnia suma opadów 52.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:39 i na końcu miesiąca 16:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w czerwiec to 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.2 ℃ (70.16 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 10. Średnia suma opadów 70.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:39 i na końcu miesiąca 16:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w lipiec to 24 ℃ (75.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.55 ℃ (74.39 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9. Średnia suma opadów 76.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:15 i na końcu miesiąca 15:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w sierpień to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.1 ℃ (55.58 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.55 ℃ (74.39 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.15 ℃ (68.27 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 7.1. Średnia suma opadów 56.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:46 i na końcu miesiąca 13:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w wrzesień to 17.2 ℃ (62.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.15 ℃ (68.27 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.45 ℃ (56.21 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8. Średnia suma opadów 50.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:52 i na końcu miesiąca 11:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w październik to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.8 ℃ (37.04 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.45 ℃ (56.21 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.95 ℃ (42.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7. Średnia suma opadów 43 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:54 i na końcu miesiąca 9:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w listopad to 2.2 ℃ (35.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.7 ℃ (27.14 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.95 ℃ (42.71 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.1 ℃ (31.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 10.1. Średnia suma opadów 53 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:03 i na końcu miesiąca 8:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Chernozemye w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chernozemye w grudzień to -2.4 ℃ (27.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to -7.3 ℃ (18.86 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.1 ℃ (31.82 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4 ℃ (24.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 11. Średnia suma opadów 54.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:52 i na końcu miesiąca 7:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Chernozemye w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Tambovtemperatura: - najwyższa temperatura: -3.5 ℃ (25.7 ℉)najniższa temperatura: -9.2 ℃ (15.44 ℉)opady: 49.9mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Kursktemperatura: - najwyższa temperatura: -2.4 ℃ (27.68 ℉)najniższa temperatura: -7.3 ℃ (18.86 ℉)opady: 54.6mmdeszcz deszcz dni: 11
Belgorodtemperatura: - najwyższa temperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najniższa temperatura: -6.6 ℃ (20.12 ℉)opady: 48.9mmdeszcz deszcz dni: 10.7
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest