Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Hauts-de-France

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Hauts-de-France? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Francúzsko - Hauts-de-France

Hauts-de-France - aké počasie môžete očakávať

Hauts-de-France je súčasťou zeme Francúzsko. Francúzsko je pomerne veľká krajina, takže podnebie je rozmanité. Väčšina nízko položených oblastí Francúzska je v oceánskej klimatickej zóne, takže môžete všeobecne očakávať chladné zimy a mierne leta. V Stredozemnom mori však existujú mierne zimy a horúce leto. Vo väčšine zámorských oblastí Francúzska môžete očakávať tropické podnebie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abbeville, Albert, Amiens, Arras, Bavay, Beauvais, Belle Église, Boulogne sur Mer, Calais, Chantilly, Douai, Dunkirk, Laon, Le Touquet, Lens, Lille, Montreuil, Neufchâtel Hardelot.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Lille a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 12.3. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 8.3.

Pri cestovaní v lokácii Hauts-de-France vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Francúzsko je Mont Blanc (4810 m) a najnižší bod je Rhone River delta (-2 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Hauts-de-France. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci Január je 6 ℃ (42.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.45 ℃ (43.61 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.45 ℃ (43.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 11.8. Priemerné zrážky sú 58.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:28 a na konci mesiaca 9:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci Február je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.45 ℃ (43.61 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.5 ℃ (47.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9. Priemerné zrážky sú 42.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:00 a na konci mesiaca 10:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci Marec je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.8 ℃ (53.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11.5. Priemerné zrážky sú 57.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci Apríl je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10.4. Priemerné zrážky sú 50.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:48 a na konci mesiaca 14:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci Máj je 18 ℃ (64.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.15 ℃ (66.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10.7. Priemerné zrážky sú 61.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:29 a na konci mesiaca 16:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci Jún je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.15 ℃ (66.47 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.65 ℃ (70.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.5. Priemerné zrážky sú 68.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:26 a na konci mesiaca 16:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci Júl je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.65 ℃ (70.97 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9.6. Priemerné zrážky sú 61.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:04 a na konci mesiaca 15:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci August je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.3. Priemerné zrážky sú 53.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:39 a na konci mesiaca 13:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci September je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.8. Priemerné zrážky sú 65 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:50 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci Október je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.4. Priemerné zrážky sú 68.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:57 a na konci mesiaca 10:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci November je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.25 ℃ (46.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 12.3. Priemerné zrážky sú 71.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:11 a na konci mesiaca 8:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Hauts-de-France - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Hauts-de-France v mesiaci December je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.25 ℃ (46.85 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.45 ℃ (43.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 11.8. Priemerné zrážky sú 68.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:03 a na konci mesiaca 7:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.