Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Indiana

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Indiana? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Indiana - aké počasie môžete očakávať

Indiana je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Anderson, Angola, Auburn, Avon, Bedford, Bloomington, Brown County State Park, Brownsburg, Carmel, Central Indiana, Chain O' Lakes State Park, Charlestown State Park, Chesterton, Cicero, Clarksville, Clifty Falls State Park, Columbus, Corydon, Covington, Crawfordsville, Crown Point, Cumberland, Danville, Dyer, East Chicago, Edinburgh, Elkhart, Evansville, Ferdinand, Fishers, Floyds Knobs, Fort Wayne, Franklin, Gary, George Rogers Clark National Historical Park, Georgetown, Goshen, Greenfield, Greensburg, Greentown, Greenwood, Hammond, Hebron, Hobart, Huntington, Indiana Dunes National Lakeshore, Indianapolis, Jasper, Jeffersonville, Kentland, Knightstown, Kokomo, La Porte, Lafayette, Lake County, Lake Station, Leavenworth, Lebanon, Lincoln Boyhood National Memorial, Logansport, Lowell, Madison, Marion, Martinsville, Mentone, Merrillville, Michigan City, Mishawaka, Monticello, Muncie, Munster, New Albany, New Castle, New Harmony, Nine County Region, Noblesville, Northern Indiana, Northwestern Indiana, Odon, Peru, Plainfield, Plymouth, Portage, Porter, Rensselaer, Richmond, Rochester, Rushville, Salem, Santa Claus, Schererville, Scottsburg, Seymour, Shades State Park, Shelbyville, South Bend, Southern Indiana, Southwestern Indiana, Spencer, Syracuse, Terre Haute, Turkey Run State Park, Valparaiso, Vincennes, Westfield, Zionsville.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Indianapolis a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -6 ℃ (21.2 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Indiana vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Indiana. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci Január je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6 ℃ (21.2 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.85 ℃ (37.13 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.2 ℃ (37.76 ℉). Priemerné zrážky sú 56.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:40 a na konci mesiaca 10:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci Február je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.1 ℃ (24.62 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Priemerné zrážky sú 53.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:40 a na konci mesiaca 11:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci Marec je 11 ℃ (51.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerné zrážky sú 82.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci Apríl je 17 ℃ (62.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.75 ℃ (67.55 ℉). Priemerné zrážky sú 101.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:15 a na konci mesiaca 13:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci Máj je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12 ℃ (53.6 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.75 ℃ (67.55 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Priemerné zrážky sú 131.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:21 a na konci mesiaca 14:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci Jún je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.3 ℃ (82.94 ℉). Priemerné zrážky sú 112.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:57 a na konci mesiaca 14:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci Júl je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.3 ℃ (82.94 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerné zrážky sú 108.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:44 a na konci mesiaca 14:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci August je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.95 ℃ (80.51 ℉). Priemerné zrážky sú 81.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:49 a na konci mesiaca 13:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci September je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.95 ℃ (80.51 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerné zrážky sú 57.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:36 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci Október je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Priemerné zrážky sú 80.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:18 a na konci mesiaca 10:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci November je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.65 ℃ (45.77 ℉). Priemerné zrážky sú 96 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:08 a na konci mesiaca 9:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Indiana - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Indiana v mesiaci December je 3.8 ℃ (38.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.65 ℃ (45.77 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.85 ℃ (37.13 ℉). Priemerné zrážky sú 77.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:24 a na konci mesiaca 9:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Indiana. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Evansvilleteplota: - najvyššia teplota: 8.8 ℃ (47.84 ℉)najnižšia teplota: -0.7 ℃ (30.74 ℉)zrážky: 102.3mmdaždivé dni: 9.7
Fort Wayneteplota: - najvyššia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najnižšia teplota: -5.4 ℃ (22.28 ℉)zrážky: 69.4mmdaždivé dni: 13.2
Indianapolisteplota: - najvyššia teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)najnižšia teplota: -3.8 ℃ (25.16 ℉)zrážky: 77.5mmdaždivé dni: -
South Bendteplota: - najvyššia teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)najnižšia teplota: -5.2 ℃ (22.64 ℉)zrážky: 66.2mmdaždivé dni: 16
Carmelteplota: - najvyššia teplota: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najnižšia teplota: -5.1 ℃ (22.82 ℉)zrážky: 79.7mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest