Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Java

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Java? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Java - aké počasie môžete očakávať

Java je súčasťou zeme Indonézia. Klíma Indonézie je tropická. Môžete očakávať teplé a vlhké počasie, ale miernejšie počasie v horách. Teploty zostávajú pomerne konštantné počas celého roka, sú vyššie na pobreží a o niečo nižšie vo vnútrozemí.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Ambarawa, Anyer, Baluran National Park, Bandung, Bandungan, Banjar, Banten, Banyuwangi, Batu, Batu Karas, Batujaya, Bekasi, Blitar, Bogor, Bogor Raya, Bojonegoro, Bondowoso, Borobudur, Bromo Tengger Semeru National Park, Carita, Central Java, Cepu, Ciamis, Cianjur, Ciater, Cikampek, Cilacap, Cilegon, Cimahi, Cimaja, Cirebon, Ciwidey, Depok, Dieng Plateau, East Java, East Parahyangan, Garut, Greater Jakarta, Gunung Kidul, Indramayu, Jakarta, Jember, Jepara, Kaliurang, Karawaci, Karawang, Karimunjawa, Kebumen, Kediri, Ketep, Kopeng, Kudus, Kuningan, Labuan, Lembang, Linggajati, Lumajang, Madiun, Madura, Magelang, Majalengka, Malang, Merak, Mount Ciremai National Park, Mount Gede Pangrango National Park, Mount Halimun Salak National Park, Mount Merapi, Mungkid, North Coast, Pacet, Pacitan, Pamanukan, Panarukan, Pandeglang, Pangandaran, Panimbang, Parahyangan, Pekalongan, Pelabuhan Ratu, Prambanan, Probolinggo, Puncak, Purbalingga, Purwakarta, Purwokerto, Rangkasbitung, Rembang, Rengasdengklok, Salatiga, Sawarna, Semarang, Serang, Setu Babakan, Sokaraja, Solo, South Tangerang, Subang, Sukabumi, Sukamade, Sumedang, Surabaya, Tangerang, Tasikmalaya, Tegal, Temanggung, Thousand Islands, Tlatar, Trawas, Tretes, Trowulan, Ujung Genteng, Ujung Kulon National Park, Ungaran, Western Java, Wonogiri, Wonosobo, Yogyakarta.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Máj, priemerná maximálna teplota je 32.9 ℃ (91.22 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 26.1. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 5.1.

Pri cestovaní v lokácii Java vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Indonézia je Puncak Jaya (4884 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Java. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Java - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci Január je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.4 ℃ (88.52 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 26.1. Priemerné zrážky sú 384.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:26 a na konci mesiaca 12:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Java - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci Február je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 20.4. Priemerné zrážky sú 303 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:18 a na konci mesiaca 12:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Java - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci Marec je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31 ℃ (87.8 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 14.6. Priemerné zrážky sú 100.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:08 a na konci mesiaca 12:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Java - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci Apríl je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 18.2. Priemerné zrážky sú 261.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Java - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci Máj je 32.9 ℃ (91.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.7. Priemerné zrážky sú 131.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:50 a na konci mesiaca 11:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Java - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci Jún je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 16.9. Priemerné zrážky sú 82.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:45 a na konci mesiaca 11:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Java - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci Júl je 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25 ℃ (77 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 5.1. Priemerné zrážky sú 30.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:47 a na konci mesiaca 11:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Java - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci August je 32.3 ℃ (90.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 24.4. Priemerné zrážky sú 33.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:53 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Java - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci September je 32.6 ℃ (90.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 5.9. Priemerné zrážky sú 29 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:03 a na konci mesiaca 12:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Java - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci Október je 32.3 ℃ (90.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.95 ℃ (89.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 9.1. Priemerné zrážky sú 33.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:13 a na konci mesiaca 12:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Java - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci November je 31.6 ℃ (88.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.95 ℃ (89.51 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 22. Priemerné zrážky sú 173.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:22 a na konci mesiaca 12:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Java - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Java v mesiaci December je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.4 ℃ (88.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 12.1. Priemerné zrážky sú 85.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:28 a na konci mesiaca 12:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Java. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Jakartateplota: - najvyššia teplota: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najnižšia teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)zrážky: 85.1mmdaždivé dni: 12.1
Surabayateplota: - najvyššia teplota: 32.4 ℃ (90.32 ℉)najnižšia teplota: 24.1 ℃ (75.38 ℉)zrážky: 213.6mmdaždivé dni: 22.4
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest