Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Java

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Java? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Indonésie - Java

Java - jaké počasí lze čekat

Java je součástí země Indonésie. Klima Indonésie je tropické. Můžete očekávat teplé a vlhké počasí, ale mírnější počasí v horách. Teploty zůstávají po celý rok poměrně konstantní, na pobřeží jsou vyšší a trochu nižší ve vnitrozemí.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Ambarawa, Anyer, Baluran National Park, Bandung, Bandungan, Banjar, Banten, Banyuwangi, Batu, Batu Karas, Batujaya, Bekasi, Blitar, Bogor, Bogor Raya, Bojonegoro, Bondowoso, Borobudur, Bromo Tengger Semeru National Park, Carita, Central Java, Cepu, Ciamis, Cianjur, Ciater, Cikampek, Cilacap, Cilegon, Cimahi, Cimaja, Cirebon, Ciwidey, Depok, Dieng Plateau, East Java, East Parahyangan, Garut, Greater Jakarta, Gunung Kidul, Indramayu, Jakarta, Jember, Jepara, Kaliurang, Karawaci, Karawang, Karimunjawa, Kebumen, Kediri, Ketep, Kopeng, Kudus, Kuningan, Labuan, Lembang, Linggajati, Lumajang, Madiun, Madura, Magelang, Majalengka, Malang, Merak, Mount Ciremai National Park, Mount Gede Pangrango National Park, Mount Halimun Salak National Park, Mount Merapi, Mungkid, North Coast, Pacet, Pacitan, Pamanukan, Panarukan, Pandeglang, Pangandaran, Panimbang, Parahyangan, Pekalongan, Pelabuhan Ratu, Prambanan, Probolinggo, Puncak, Purbalingga, Purwakarta, Purwokerto, Rangkasbitung, Rembang, Rengasdengklok, Salatiga, Sawarna, Semarang, Serang, Setu Babakan, Sokaraja, Solo, South Tangerang, Subang, Sukabumi, Sukamade, Sumedang, Surabaya, Tangerang, Tasikmalaya, Tegal, Temanggung, Thousand Islands, Tlatar, Trawas, Tretes, Trowulan, Ujung Genteng, Ujung Kulon National Park, Ungaran, Western Java, Wonogiri, Wonosobo, Yogyakarta.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde květen, průměrná maximální teplota 32.9 ℃ (91.22 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 30.3 ℃ (86.54 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 26.1. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 5.1.

Při cestování, jehož cílem je Java, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Indonésie je Puncak Jaya (4884 m) a nejnižší bod je Indian Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Java. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Java - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci leden je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.4 ℃ (88.52 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 26.1. Průměrné srážky jsou 384.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:26 a na konci měsíce 12:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Java - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci únor je 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 20.4. Průměrné srážky jsou 303 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:18 a na konci měsíce 12:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Java - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci březen je 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31 ℃ (87.8 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 14.6. Průměrné srážky jsou 100.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:08 a na konci měsíce 12:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Java - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci duben je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 18.2. Průměrné srážky jsou 261.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 11:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Java - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci květen je 32.9 ℃ (91.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12.7. Průměrné srážky jsou 131.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:50 a na konci měsíce 11:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Java - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci červen je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 16.9. Průměrné srážky jsou 82.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:45 a na konci měsíce 11:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Java - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci červenec je 32 ℃ (89.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25 ℃ (77 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 5.1. Průměrné srážky jsou 30.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:47 a na konci měsíce 11:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Java - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci srpen je 32.3 ℃ (90.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 24.4. Průměrné srážky jsou 33.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:53 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Java - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci září je 32.6 ℃ (90.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 5.9. Průměrné srážky jsou 29 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:03 a na konci měsíce 12:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Java - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci říjen je 32.3 ℃ (90.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.95 ℃ (89.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 9.1. Průměrné srážky jsou 33.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:13 a na konci měsíce 12:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Java - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci listopad je 31.6 ℃ (88.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.95 ℃ (89.51 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 22. Průměrné srážky jsou 173.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:22 a na konci měsíce 12:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Java - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Java v měsíci prosinec je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.4 ℃ (88.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 12.1. Průměrné srážky jsou 85.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:28 a na konci měsíce 12:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Java. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Jakartateplota: - nejvyšší teplota: 32.5 ℃ (90.5 ℉)nejnižší teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)srážky: 85.1mmdeštivé dny: 12.1
Surabayateplota: - nejvyšší teplota: 32.4 ℃ (90.32 ℉)nejnižší teplota: 24.1 ℃ (75.38 ℉)srážky: 213.6mmdeštivé dny: 22.4
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest