Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kentucky

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kentucky? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Kentucky - aké počasie môžete očakávať

Kentucky je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Adairville, Ashland, Auburn, Aurora, Bardstown, Benton, Berea, Bluegrass Region, Bowling Green, Brandenburg, Brownsville, Calvert City, Campbellsville, Carter Caves State Resort Park, Catlettsburg, Cave City, Caves and Lakes, Corbin, Covington, Cumberland Falls State Resort Park, Daniel Boone Country, Daniel Boone National Forest, Danville, Elizabethtown, Florence, Fort Knox, Fort Wright, Frankfort, Franklin, Gilbertsville, Glasgow, Grand Rivers, Greenbo State Resort Park, Greenville, Harrodsburg, Hartford, Hazard, Hebron, Henderson, Hodgenville, Hopkinsville, Jeffersontown, Kentucky Appalachians, Kentucky Dam Village State Resort Park, Kentucky Derby Region, Kentucky Lake, La Grange, Lake Barkley, Lake Cumberland State Resort Park, Land Between the Lakes National Recreation Area, Lawrenceburg, Lewisburg, Lexington, London, Loretto, Louisville, Mammoth Cave National Park, Maysville, Midway, Monticello, Morehead, Morgantown, Mount Sterling, Mount Washington, Murray, Natural Bridge State Park, Newport, Northern Ohio River Region, Owensboro, Paducah, Paintsville, Paris, Richmond, Russellville, Saint Matthews, Scottsville, Shelbyville, Shepherdsville, Somerset, Southern Lakes, Sparta, Western Coal Fields, Western Waterlands, Williamsburg.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Louisville a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 12.6. Najmenej daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 7.6.

Pri cestovaní v lokácii Kentucky vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kentucky. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci Január je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.25 ℃ (45.05 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.3. Priemerné zrážky sú 80.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:48 a na konci mesiaca 10:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci Február je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1 ℃ (30.2 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.65 ℃ (52.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 10.1. Priemerné zrážky sú 81.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:45 a na konci mesiaca 11:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci Marec je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.65 ℃ (52.97 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11.9. Priemerné zrážky sú 107.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci Apríl je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.75 ℃ (72.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.7. Priemerné zrážky sú 100.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:11 a na konci mesiaca 13:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci Máj je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.75 ℃ (72.95 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.6. Priemerné zrážky sú 134.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:14 a na konci mesiaca 14:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci Jún je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.85 ℃ (87.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.1. Priemerné zrážky sú 98.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:48 a na konci mesiaca 14:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci Júl je 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.85 ℃ (87.53 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10. Priemerné zrážky sú 106.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:35 a na konci mesiaca 14:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci August je 30.9 ℃ (87.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 7.9. Priemerné zrážky sú 83.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:43 a na konci mesiaca 13:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci September je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8. Priemerné zrážky sú 78.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:34 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci Október je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.05 ℃ (64.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.6. Priemerné zrážky sú 80.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:21 a na konci mesiaca 10:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci November je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.05 ℃ (64.49 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.5 ℃ (52.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10.1. Priemerné zrážky sú 92.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:14 a na konci mesiaca 9:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kentucky - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kentucky v mesiaci December je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.25 ℃ (45.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 11.7. Priemerné zrážky sú 95.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:33 a na konci mesiaca 9:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Kentucky. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Lexingtonteplota: - najvyššia teplota: 6.9 ℃ (44.42 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 97.5mmdaždivé dni: 12.6
Louisvilleteplota: - najvyššia teplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najnižšia teplota: -0.9 ℃ (30.38 ℉)zrážky: 95.2mmdaždivé dni: 11.7
Paducahteplota: - najvyššia teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najnižšia teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)zrážky: 110.7mmdaždivé dni: 9.9
Bowling Greenteplota: - najvyššia teplota: 9.1 ℃ (48.38 ℉)najnižšia teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)zrážky: 124.1mmdaždivé dni: 11.7
Frankfortteplota: - najvyššia teplota: 7.3 ℃ (45.14 ℉)najnižšia teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Owensboroteplota: - najvyššia teplota: 9.8 ℃ (49.64 ℉)najnižšia teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)zrážky: 108mmdaždivé dni: 10
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.