Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Kentucky

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Kentucky? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Kentucky - jaké počasí lze čekat

Kentucky je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Adairville, Ashland, Auburn, Aurora, Bardstown, Benton, Berea, Bluegrass Region, Bowling Green, Brandenburg, Brownsville, Calvert City, Campbellsville, Carter Caves State Resort Park, Catlettsburg, Cave City, Caves and Lakes, Corbin, Covington, Cumberland Falls State Resort Park, Daniel Boone Country, Daniel Boone National Forest, Danville, Elizabethtown, Florence, Fort Knox, Fort Wright, Frankfort, Franklin, Gilbertsville, Glasgow, Grand Rivers, Greenbo State Resort Park, Greenville, Harrodsburg, Hartford, Hazard, Hebron, Henderson, Hodgenville, Hopkinsville, Jeffersontown, Kentucky Appalachians, Kentucky Dam Village State Resort Park, Kentucky Derby Region, Kentucky Lake, La Grange, Lake Barkley, Lake Cumberland State Resort Park, Land Between the Lakes National Recreation Area, Lawrenceburg, Lewisburg, Lexington, London, Loretto, Louisville, Mammoth Cave National Park, Maysville, Midway, Monticello, Morehead, Morgantown, Mount Sterling, Mount Washington, Murray, Natural Bridge State Park, Newport, Northern Ohio River Region, Owensboro, Paducah, Paintsville, Paris, Richmond, Russellville, Saint Matthews, Scottsville, Shelbyville, Shepherdsville, Somerset, Southern Lakes, Sparta, Western Coal Fields, Western Waterlands, Williamsburg.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Louisville a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 32 ℃ (89.6 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 12.6. Nejméně deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 7.6.

Při cestování, jehož cílem je Kentucky, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Kentucky. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci leden je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.25 ℃ (45.05 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 10.3. Průměrné srážky jsou 80.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:48 a na konci měsíce 10:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci únor je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1 ℃ (30.2 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.65 ℃ (52.97 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 10.1. Průměrné srážky jsou 81.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:45 a na konci měsíce 11:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci březen je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.65 ℃ (52.97 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11.9. Průměrné srážky jsou 107.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci duben je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.75 ℃ (72.95 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.7. Průměrné srážky jsou 100.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:11 a na konci měsíce 13:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci květen je 25 ℃ (77 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.75 ℃ (72.95 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12.6. Průměrné srážky jsou 134.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:14 a na konci měsíce 14:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci červen je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.85 ℃ (87.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10.1. Průměrné srážky jsou 98.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:48 a na konci měsíce 14:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci červenec je 32 ℃ (89.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.85 ℃ (87.53 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10. Průměrné srážky jsou 106.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:35 a na konci měsíce 14:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci srpen je 30.9 ℃ (87.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 7.9. Průměrné srážky jsou 83.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:43 a na konci měsíce 13:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci září je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8. Průměrné srážky jsou 78.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:34 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci říjen je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.05 ℃ (64.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7.6. Průměrné srážky jsou 80.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:21 a na konci měsíce 10:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci listopad je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.05 ℃ (64.49 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.5 ℃ (52.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.1. Průměrné srážky jsou 92.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:14 a na konci měsíce 9:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Kentucky - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kentucky v měsíci prosinec je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.25 ℃ (45.05 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 11.7. Průměrné srážky jsou 95.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:33 a na konci měsíce 9:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Kentucky. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Lexingtonteplota: - nejvyšší teplota: 6.9 ℃ (44.42 ℉)nejnižší teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)srážky: 97.5mmdeštivé dny: 12.6
Louisvilleteplota: - nejvyšší teplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)nejnižší teplota: -0.9 ℃ (30.38 ℉)srážky: 95.2mmdeštivé dny: 11.7
Paducahteplota: - nejvyšší teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)nejnižší teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)srážky: 110.7mmdeštivé dny: 9.9
Bowling Greenteplota: - nejvyšší teplota: 9.1 ℃ (48.38 ℉)nejnižší teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)srážky: 124.1mmdeštivé dny: 11.7
Frankfortteplota: - nejvyšší teplota: 7.3 ℃ (45.14 ℉)nejnižší teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Owensboroteplota: - nejvyšší teplota: 9.8 ℃ (49.64 ℉)nejnižší teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)srážky: 108mmdeštivé dny: 10
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.