Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kórejská ľudovodemokratická republika? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Kórejská ľudovodemokratická republika

Kórejská ľudovodemokratická republika - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Severnej Kórey (KĽDR, Kórejská ľudovodemokratická republika) je mierne. Väčšina zrážok je sústredená v lete. Zimy sú zvyčajne suché, studené a pomerne dlhé. V zime sú niekedy snehové búrky.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Baekdu Mountains, Chongjin, Donghae Coast, Haeju, Hamhung, Hwanghae, Kaechon, Kaesong, Kumgangsan, Nampho, Pyongan, Pyongyang, Rason, Sariwon, Sinchon, Sinuiju, Wonsan.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -10.7 ℃ (12.74 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 14.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 4.2.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Kórejská ľudovodemokratická republika, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Paektu-san (2744 m) a najnižší bod je Sea of Japan (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kórejská ľudovodemokratická republika. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci Január je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10.7 ℃ (12.74 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.65 ℃ (33.17 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.05 ℃ (33.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 5.1. Priemerné zrážky sú 12.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:43 a na konci mesiaca 10:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci Február je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.5 ℃ (18.5 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.05 ℃ (33.89 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.9 ℃ (42.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 4.2. Priemerné zrážky sú 10.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:42 a na konci mesiaca 11:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci Marec je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.6 ℃ (29.12 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13 ℃ (55.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 5.1. Priemerné zrážky sú 25 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci Apríl je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13 ℃ (55.4 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.05 ℃ (68.09 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 6.7. Priemerné zrážky sú 50.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:13 a na konci mesiaca 13:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci Máj je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.05 ℃ (68.09 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.3. Priemerné zrážky sú 70.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:18 a na konci mesiaca 14:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci Jún je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17 ℃ (62.6 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.25 ℃ (82.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 8.6. Priemerné zrážky sú 91.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:53 a na konci mesiaca 14:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci Júl je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.25 ℃ (82.85 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.25 ℃ (84.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 14.4. Priemerné zrážky sú 272.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:40 a na konci mesiaca 14:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci August je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.25 ℃ (84.65 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 11.2. Priemerné zrážky sú 217.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:46 a na konci mesiaca 13:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci September je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7.3. Priemerné zrážky sú 101.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:35 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci Október je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.15 ℃ (57.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.2. Priemerné zrážky sú 40.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:19 a na konci mesiaca 10:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci November je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.1 ℃ (31.82 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.15 ℃ (57.47 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.8 ℃ (42.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 7.4. Priemerné zrážky sú 34.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:11 a na konci mesiaca 9:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská ľudovodemokratická republika v mesiaci December je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.9 ℃ (19.58 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.65 ℃ (33.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 5.8. Priemerné zrážky sú 16.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:28 a na konci mesiaca 9:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Kórejská ľudovodemokratická republika. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Chunggangteplota: -14.2 ℃ (6.44 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 18.5mmdaždivé dni: -
Hyesanteplota: -15.5 ℃ (4.1 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 9.6mmdaždivé dni: -
Kimchaekteplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 29.1mmdaždivé dni: -
Sinuijuteplota: -4.7 ℃ (23.54 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 17.6mmdaždivé dni: -
Wonsanteplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 31.5mmdaždivé dni: -
Haejuteplota: -1 ℃ (30.2 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 24.7mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.