Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Korea Północna

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Korea Północna? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Korea Północna

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Korea Północna

Klimat Korei Północnej (KRLD, Demokratyczna Republika Ludowa) jest umiarkowany. Większość opadów jest skoncentrowana latem. Zimy są zwykle suche, zimne i dość długie. Czasami w zimie występują burze śnieżne.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Baekdu Mountains, Chongjin, Donghae Coast, Haeju, Hamhung, Hwanghae, Kaechon, Kaesong, Kumgangsan, Nampho, Pyongan, Pyongyang, Rason, Sariwon, Sinchon, Sinuiju, Wonsan.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 29.4 ℃ (84.92 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 20.6 ℃ (69.08 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -0.6 ℃ (30.92 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -10.7 ℃ (12.74 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 14.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 4.2.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Korea Północna, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Paektu-san (2744 m) i najniższy punkt Sea of Japan (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Korea Północna. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w styczeń to -0.6 ℃ (30.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to -10.7 ℃ (12.74 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.65 ℃ (33.17 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.05 ℃ (33.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 5.1. Średnia suma opadów 12.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:43 i na końcu miesiąca 10:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w luty to 2.7 ℃ (36.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to -7.5 ℃ (18.5 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.05 ℃ (33.89 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.9 ℃ (42.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 4.2. Średnia suma opadów 10.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:42 i na końcu miesiąca 11:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w marzec to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.6 ℃ (29.12 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.9 ℃ (42.62 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13 ℃ (55.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 5.1. Średnia suma opadów 25 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w kwiecień to 16.9 ℃ (62.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5 ℃ (41 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13 ℃ (55.4 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.05 ℃ (68.09 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 6.7. Średnia suma opadów 50.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:13 i na końcu miesiąca 13:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w maj to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.05 ℃ (68.09 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.3. Średnia suma opadów 70.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:18 i na końcu miesiąca 14:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w czerwiec to 27.4 ℃ (81.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17 ℃ (62.6 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.25 ℃ (82.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 8.6. Średnia suma opadów 91.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:53 i na końcu miesiąca 14:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w lipiec to 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.5 ℃ (68.9 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.25 ℃ (82.85 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.25 ℃ (84.65 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 14.4. Średnia suma opadów 272.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:40 i na końcu miesiąca 14:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w sierpień to 29.4 ℃ (84.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.6 ℃ (69.08 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.25 ℃ (84.65 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27 ℃ (80.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 11.2. Średnia suma opadów 217.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:46 i na końcu miesiąca 13:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w wrzesień to 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27 ℃ (80.6 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.6 ℃ (70.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.3. Średnia suma opadów 101.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:35 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w październik to 18.6 ℃ (65.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.9 ℃ (44.42 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.6 ℃ (70.88 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.15 ℃ (57.47 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 6.2. Średnia suma opadów 40.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:19 i na końcu miesiąca 10:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w listopad to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.1 ℃ (31.82 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.15 ℃ (57.47 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.8 ℃ (42.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 7.4. Średnia suma opadów 34.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:11 i na końcu miesiąca 9:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Korea Północna w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Północna w grudzień to 1.9 ℃ (35.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.9 ℃ (19.58 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.8 ℃ (42.44 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.65 ℃ (33.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 5.8. Średnia suma opadów 16.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:28 i na końcu miesiąca 9:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Korea Północna w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Chunggangtemperatura: -14.2 ℃ (6.44 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 18.5mmdeszcz deszcz dni: -
Hyesantemperatura: -15.5 ℃ (4.1 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 9.6mmdeszcz deszcz dni: -
Kimchaektemperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 29.1mmdeszcz deszcz dni: -
Sinuijutemperatura: -4.7 ℃ (23.54 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 17.6mmdeszcz deszcz dni: -
Wonsantemperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 31.5mmdeszcz deszcz dni: -
Haejutemperatura: -1 ℃ (30.2 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 24.7mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.