Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Luzon

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Luzon? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Filipíny - Luzon

Luzon - aké počasie môžete očakávať

Luzon je súčasťou zeme Filipíny. Klima Filipín je tropický morský. Tam je severovýchodný monzún od novembra do apríla a juhozápadný monzún od mája do októbra. Môžete všeobecne očakávať relatívne vysokú teplotu, silnú vlhkosť a množstvo dažďov, ale v oblasti tejto krajiny existuje veľa mikroklímy.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abra, Alabang, Alaminos, Albay, Angeles, Antipolo, Apayao, Atok, Aurora, Baco, Bacoor, Baguio, Baler, Baliuag, Banaue, Basco, Bataan, Batad, Batanes, Batangas, Benguet, Bicol, Boac, Bocaue, Bolinao, Bontoc, Bulacan, Burgos, Buscalan, Cabanatuan, Cabuyao, Cagayan, Cagayan Valley, Calabarzon, Calaguas Islands, Calamba, Calapan, Calasiao, Caloocan, Camarines Norte, Camarines Sur, Caramoan, Catanduanes, Cauayan, Cavite, Central Luzon, Cordillera Administrative Region, Corregidor Island, Daet, Dagupan, Dasmariñas, Donsol, Gasan, Ifugao, Ilocos Norte, Ilocos Region, Ilocos Sur, Imus, Iriga, Isabela, Kalinga, La Trinidad, La Union, Laguna, Laoag, Las Piñas, Legazpi City, Ligao City, Lingayen, Lipa, Los Baños, Lubang, Lucena, Magalawa Island, Makati, Malabon, Mandaluyong, Manila, Marikina, Marinduque, Masbate, Metro Manila, Mindoro, Montalban, Mount Pulag National Park, Mountain Province, Muntinlupa, Naga, Navotas, Nueva Ecija, Nueva Viscaya, Olongapo, Paete, Pagsanjan, Pagudpud, Pampanga, Pangasinan, Parañaque, Pasay, Pasig, Pateros, Pozorrubio, Puerto Galera, Quezon, Quezon City, Quezon Memorial Circle, Rizal, Romblon, Roxas, Sabang, Sagada, San Fernando, San Jose, San Jose del Monte, San Juan, San Pablo City, San Pedro City, San Teodoro, Santa Cruz, Santa Rosa City, Santiago City, Silang, Sison, Solano, Sorsogon, Sorsogon City, Subic, Tabuk City, Tagaytay, Taguig, Tarlac, Tarlac City, Tuguegarao, Urdaneta, Valenzuela, Vigan, Villasis, Virac, Zambales.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Apríl, priemerná maximálna teplota je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.9 ℃ (75.02 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Luzon vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Filipíny je Mount Apo (2954 m) a najnižší bod je Philippine Sea (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Luzon. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci Január je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Priemerné zrážky sú 18.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:21 a na konci mesiaca 11:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci Február je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Priemerné zrážky sú 8.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:39 a na konci mesiaca 11:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci Marec je 31.9 ℃ (89.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.15 ℃ (91.67 ℉). Priemerné zrážky sú 10.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:03 a na konci mesiaca 12:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci Apríl je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.15 ℃ (91.67 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.2 ℃ (93.56 ℉). Priemerné zrážky sú 21.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:27 a na konci mesiaca 12:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci Máj je 34 ℃ (93.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.2 ℃ (93.56 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.35 ℃ (92.03 ℉). Priemerné zrážky sú 162.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:48 a na konci mesiaca 12:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci Jún je 32.7 ℃ (90.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.35 ℃ (92.03 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.25 ℃ (90.05 ℉). Priemerné zrážky sú 264.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:58 a na konci mesiaca 12:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci Júl je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.25 ℃ (90.05 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Priemerné zrážky sú 425.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:54 a na konci mesiaca 12:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci August je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.1 ℃ (87.98 ℉). Priemerné zrážky sú 494.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 12:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci September je 30.7 ℃ (87.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.1 ℃ (87.98 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Priemerné zrážky sú 323.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:15 a na konci mesiaca 12:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci Október je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerné zrážky sú 270 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:51 a na konci mesiaca 11:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci November je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Priemerné zrážky sú 132.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:29 a na konci mesiaca 11:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Luzon - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Luzon v mesiaci December je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Priemerné zrážky sú 74.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:16 a na konci mesiaca 11:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Luzon. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Bascoteplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)najvyššia teplota: 25.5 ℃ (77.9 ℉)najnižšia teplota: 21 ℃ (69.8 ℉)zrážky: 247.4mmdaždivé dni: -
Dagupanteplota: 27.1 ℃ (80.78 ℉)najvyššia teplota: 31.6 ℃ (88.88 ℉)najnižšia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)zrážky: 11.4mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.