Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Luzon

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Luzon? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Filipíny - Luzon

Luzon - jaké počasí lze čekat

Luzon je součástí země Filipíny. Filipínské klima je tropické mořské. Tam je severovýchodní monzun od listopadu do dubna a jihozápadní monzun od května k říjnu. Můžete obecně očekávat poměrně vysokou teplotu, silnou vlhkost a spoustu srážek, ale v oblasti této země je mnoho mikroklimat.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abra, Alabang, Alaminos, Albay, Angeles, Antipolo, Apayao, Atok, Aurora, Baco, Bacoor, Baguio, Baler, Baliuag, Banaue, Basco, Bataan, Batad, Batanes, Batangas, Benguet, Bicol, Boac, Bocaue, Bolinao, Bontoc, Bulacan, Burgos, Buscalan, Cabanatuan, Cabuyao, Cagayan, Cagayan Valley, Calabarzon, Calaguas Islands, Calamba, Calapan, Calasiao, Caloocan, Camarines Norte, Camarines Sur, Caramoan, Catanduanes, Cauayan, Cavite, Central Luzon, Cordillera Administrative Region, Corregidor Island, Daet, Dagupan, Dasmariñas, Donsol, Gasan, Ifugao, Ilocos Norte, Ilocos Region, Ilocos Sur, Imus, Iriga, Isabela, Kalinga, La Trinidad, La Union, Laguna, Laoag, Las Piñas, Legazpi City, Ligao City, Lingayen, Lipa, Los Baños, Lubang, Lucena, Magalawa Island, Makati, Malabon, Mandaluyong, Manila, Marikina, Marinduque, Masbate, Metro Manila, Mindoro, Montalban, Mount Pulag National Park, Mountain Province, Muntinlupa, Naga, Navotas, Nueva Ecija, Nueva Viscaya, Olongapo, Paete, Pagsanjan, Pagudpud, Pampanga, Pangasinan, Parañaque, Pasay, Pasig, Pateros, Pozorrubio, Puerto Galera, Quezon, Quezon City, Quezon Memorial Circle, Rizal, Romblon, Roxas, Sabang, Sagada, San Fernando, San Jose, San Jose del Monte, San Juan, San Pablo City, San Pedro City, San Teodoro, Santa Cruz, Santa Rosa City, Santiago City, Silang, Sison, Solano, Sorsogon, Sorsogon City, Subic, Tabuk City, Tagaytay, Taguig, Tarlac, Tarlac City, Tuguegarao, Urdaneta, Valenzuela, Vigan, Villasis, Virac, Zambales.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde duben, průměrná maximální teplota 34.4 ℃ (93.92 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 23.9 ℃ (75.02 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Luzon, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Filipíny je Mount Apo (2954 m) a nejnižší bod je Philippine Sea (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Luzon. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci leden je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Průměrné srážky jsou 18.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:21 a na konci měsíce 11:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci únor je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Průměrné srážky jsou 8.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:39 a na konci měsíce 11:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci březen je 31.9 ℃ (89.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.15 ℃ (91.67 ℉). Průměrné srážky jsou 10.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:03 a na konci měsíce 12:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci duben je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.15 ℃ (91.67 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.2 ℃ (93.56 ℉). Průměrné srážky jsou 21.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:27 a na konci měsíce 12:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci květen je 34 ℃ (93.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.2 ℃ (93.56 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.35 ℃ (92.03 ℉). Průměrné srážky jsou 162.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:48 a na konci měsíce 12:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci červen je 32.7 ℃ (90.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.35 ℃ (92.03 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.25 ℃ (90.05 ℉). Průměrné srážky jsou 264.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:58 a na konci měsíce 12:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci červenec je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.25 ℃ (90.05 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Průměrné srážky jsou 425.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:54 a na konci měsíce 12:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci srpen je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.1 ℃ (87.98 ℉). Průměrné srážky jsou 494.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 12:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci září je 30.7 ℃ (87.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.1 ℃ (87.98 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Průměrné srážky jsou 323.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:15 a na konci měsíce 12:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci říjen je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Průměrné srážky jsou 270 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:51 a na konci měsíce 11:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci listopad je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Průměrné srážky jsou 132.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:29 a na konci měsíce 11:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Luzon - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Luzon v měsíci prosinec je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Průměrné srážky jsou 74.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:16 a na konci měsíce 11:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Luzon. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Bascoteplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)nejvyšší teplota: 25.5 ℃ (77.9 ℉)nejnižší teplota: 21 ℃ (69.8 ℉)srážky: 247.4mmdeštivé dny: -
Dagupanteplota: 27.1 ℃ (80.78 ℉)nejvyšší teplota: 31.6 ℃ (88.88 ℉)nejnižší teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)srážky: 11.4mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.