Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Massachusetts

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Massachusetts? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Massachusetts - aké počasie môžete očakávať

Massachusetts je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Acton, Acushnet, Adams, Agawam, Amesbury, Amherst, Andover, Aquinnah, Arlington, Ashland, Attleboro, Barnstable Village, Becket, Bedford, Belmont, Berkley, Berkshire Hills, Beverly, Billerica, Blackstone, Blackstone Valley, Blandford, Boroughs, Boston, Boston Harbor Islands, Bourne, Boxborough, Boxford, Braintree, Brewster, Bridgewater, Brimfield, Bristol Norfolk, Brockton, Brookfields, Brookline, Burlington, Cambridge, Canton, Cape Cod, Cape Cod National Seashore, Carlisle, Carver, Centerville, Central Massachusetts, Charlton, Chatham, Chelmsford, Chelsea, Cheshire, Chester, Chicopee, Chilmark, Clinton, Cohasset, Concord, Cotuit, Danvers, Dartmouth, Dedham, Deerfield, Dennis, Dighton, Duxbury, East Bridgewater, Eastham, Easton, Edgartown, Essex, Everett, Fairhaven, Fall River, Falmouth, Fitchburg, Florida, Foxborough, Framingham, Franklin, Freetown, Gardner, Georgetown, Gloucester, Gosnold, Granville, Great Barrington, Greater Boston, Greenfield, Groton, Groveland, Hadley, Halifax, Hamilton, Hampden, Hancock, Hanover, Hanson, Harvard, Harwich, Haverhill, Hingham, Holland, Holliston, Holyoke, Hopkinton, Hudson, Hull, Hyannis, Ipswich, Kingston, Lakeville, Lanesborough, Lawrence, Lee, Lenox, Leominster, Lexington, Lincoln, Littleton, Longmeadow, Lowell, Lower Cape, Ludlow, Lynn, Malden, Manchester, Mansfield, Marblehead, Marion, Marlborough, Marshfield, Martha's Vineyard, Mashpee, Mattapoisett, Medfield, Medford, Merrimac, Merrimack Valley, Methuen, MetroWest, Mid Cape, Middleborough, Milford, Millbury, Milton, Monterey, Mount Washington, Nahant, Nantucket, Natick, Needham, New Ashford, New Bedford, Newbury, Newburyport, Newton, North Adams, North Andover, North Attleborough, North County, North Reading, North Shore, Northampton, Northeast Massachusetts, Norton, Norwell, Norwood, Oak Bluffs, Orleans, Osterville, Otis, Outer Cape, Peabody, Pepperell, Pioneer Valley, Pittsfield, Plainville, Plymouth, Plympton, Princeton, Provincetown, Quabbin, Quincy, Randolph, Raynham, Reading, Rehoboth, Revere, Rochester, Rockland, Rockport, Rowley, Salem, Salisbury, Sandwich, Saugus, Scituate, Seekonk, Sharon, Sheffield, Shelburne, Shirley, Shrewsbury, Somerset, Somerville, SouthCoast, South County, South Hadley, South Shore, Southbridge, Southeast Massachusetts, Springfield, Stockbridge, Stoneham, Stoughton, Sturbridge, Sudbury, Swansea, Taunton, Tewksbury, Tisbury, Topsfield, Truro, Upper Cape, Upton, Wakefield, Walpole, Waltham, Wareham, Watertown, Wayland, Webster, Wellesley, Wellfleet, West Bridgewater, West Newbury, West Springfield, West Tisbury, Westfield, Westford, Weston, Westport, Westwood, Weymouth, Williamstown, Wilmington, Winthrop, Woburn, Woods Hole, Worcester, Worcester Hills, Wrentham, Yarmouth.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Boston a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -5.3 ℃ (22.46 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 11.9. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 8.5.

Pri cestovaní v lokácii Massachusetts vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Massachusetts. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci Január je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.3 ℃ (22.46 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.75 ℃ (38.75 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 11.1. Priemerné zrážky sú 83.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:25 a na konci mesiaca 9:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci Február je 4 ℃ (39.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.85 ℃ (42.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.9. Priemerné zrážky sú 81.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:32 a na konci mesiaca 11:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci Marec je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.3 ℃ (31.46 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.85 ℃ (42.53 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.35 ℃ (50.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11.7. Priemerné zrážky sú 110.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci Apríl je 13 ℃ (55.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.35 ℃ (50.63 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.5. Priemerné zrážky sú 95.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:22 a na konci mesiaca 14:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci Máj je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.9. Priemerné zrážky sú 89.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:35 a na konci mesiaca 15:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci Jún je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.6. Priemerné zrážky sú 92.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:15 a na konci mesiaca 15:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci Júl je 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9.5. Priemerné zrážky sú 88.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:00 a na konci mesiaca 14:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci August je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.6. Priemerné zrážky sú 86.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:59 a na konci mesiaca 13:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci September je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.5. Priemerné zrážky sú 89.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:39 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci Október je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 9.2. Priemerné zrážky sú 100.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:14 a na konci mesiaca 10:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci November je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.6 ℃ (38.48 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10.7. Priemerné zrážky sú 102.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:56 a na konci mesiaca 9:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Massachusetts - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Massachusetts v mesiaci December je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.75 ℃ (38.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 11.4. Priemerné zrážky sú 94 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:08 a na konci mesiaca 9:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Massachusetts. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Bostonteplota: - najvyššia teplota: 5.2 ℃ (41.36 ℉)najnižšia teplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)zrážky: 94mmdaždivé dni: 11.4
Lowellteplota: - najvyššia teplota: 4 ℃ (39.2 ℉)najnižšia teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)zrážky: 100mmdaždivé dni: 9.9
Worcesterteplota: - najvyššia teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)najnižšia teplota: -4.9 ℃ (23.18 ℉)zrážky: 97mmdaždivé dni: 12.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.