Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Massachusetts

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Massachusetts? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.


Massachusetts - jaké počasí lze čekat

Massachusetts je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Acton, Acushnet, Adams, Agawam, Amesbury, Amherst, Andover, Aquinnah, Arlington, Ashland, Attleboro, Barnstable Village, Becket, Bedford, Belmont, Berkley, Berkshire Hills, Beverly, Billerica, Blackstone, Blackstone Valley, Blandford, Boroughs, Boston, Boston Harbor Islands, Bourne, Boxborough, Boxford, Braintree, Brewster, Bridgewater, Brimfield, Bristol Norfolk, Brockton, Brookfields, Brookline, Burlington, Cambridge, Canton, Cape Cod, Cape Cod National Seashore, Carlisle, Carver, Centerville, Central Massachusetts, Charlton, Chatham, Chelmsford, Chelsea, Cheshire, Chester, Chicopee, Chilmark, Clinton, Cohasset, Concord, Cotuit, Danvers, Dartmouth, Dedham, Deerfield, Dennis, Dighton, Duxbury, East Bridgewater, Eastham, Easton, Edgartown, Essex, Everett, Fairhaven, Fall River, Falmouth, Fitchburg, Florida, Foxborough, Framingham, Franklin, Freetown, Gardner, Georgetown, Gloucester, Gosnold, Granville, Great Barrington, Greater Boston, Greenfield, Groton, Groveland, Hadley, Halifax, Hamilton, Hampden, Hancock, Hanover, Hanson, Harvard, Harwich, Haverhill, Hingham, Holland, Holliston, Holyoke, Hopkinton, Hudson, Hull, Hyannis, Ipswich, Kingston, Lakeville, Lanesborough, Lawrence, Lee, Lenox, Leominster, Lexington, Lincoln, Littleton, Longmeadow, Lowell, Lower Cape, Ludlow, Lynn, Malden, Manchester, Mansfield, Marblehead, Marion, Marlborough, Marshfield, Martha's Vineyard, Mashpee, Mattapoisett, Medfield, Medford, Merrimac, Merrimack Valley, Methuen, MetroWest, Mid Cape, Middleborough, Milford, Millbury, Milton, Monterey, Mount Washington, Nahant, Nantucket, Natick, Needham, New Ashford, New Bedford, Newbury, Newburyport, Newton, North Adams, North Andover, North Attleborough, North County, North Reading, North Shore, Northampton, Northeast Massachusetts, Norton, Norwell, Norwood, Oak Bluffs, Orleans, Osterville, Otis, Outer Cape, Peabody, Pepperell, Pioneer Valley, Pittsfield, Plainville, Plymouth, Plympton, Princeton, Provincetown, Quabbin, Quincy, Randolph, Raynham, Reading, Rehoboth, Revere, Rochester, Rockland, Rockport, Rowley, Salem, Salisbury, Sandwich, Saugus, Scituate, Seekonk, Sharon, Sheffield, Shelburne, Shirley, Shrewsbury, Somerset, Somerville, SouthCoast, South County, South Hadley, South Shore, Southbridge, Southeast Massachusetts, Springfield, Stockbridge, Stoneham, Stoughton, Sturbridge, Sudbury, Swansea, Taunton, Tewksbury, Tisbury, Topsfield, Truro, Upper Cape, Upton, Wakefield, Walpole, Waltham, Wareham, Watertown, Wayland, Webster, Wellesley, Wellfleet, West Bridgewater, West Newbury, West Springfield, West Tisbury, Westfield, Westford, Weston, Westport, Westwood, Weymouth, Williamstown, Wilmington, Winthrop, Woburn, Woods Hole, Worcester, Worcester Hills, Wrentham, Yarmouth.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Boston a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 27 ℃ (80.6 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 2.3 ℃ (36.14 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -5.3 ℃ (22.46 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 11.9. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 8.5.

Při cestování, jehož cílem je Massachusetts, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Massachusetts. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci leden je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.3 ℃ (22.46 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.75 ℃ (38.75 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 11.1. Průměrné srážky jsou 83.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:25 a na konci měsíce 9:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci únor je 4 ℃ (39.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.85 ℃ (42.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9.9. Průměrné srážky jsou 81.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:32 a na konci měsíce 11:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci březen je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.3 ℃ (31.46 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.85 ℃ (42.53 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.35 ℃ (50.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11.7. Průměrné srážky jsou 110.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci duben je 13 ℃ (55.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.35 ℃ (50.63 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.5. Průměrné srážky jsou 95.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:22 a na konci měsíce 14:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci květen je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.9. Průměrné srážky jsou 89.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:35 a na konci měsíce 15:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci červen je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10.6. Průměrné srážky jsou 92.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:15 a na konci měsíce 15:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci červenec je 27 ℃ (80.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 9.5. Průměrné srážky jsou 88.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:00 a na konci měsíce 14:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci srpen je 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.6. Průměrné srážky jsou 86.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:59 a na konci měsíce 13:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci září je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8.5. Průměrné srážky jsou 89.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:39 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci říjen je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 9.2. Průměrné srážky jsou 100.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:14 a na konci měsíce 10:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci listopad je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.6 ℃ (38.48 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.7. Průměrné srážky jsou 102.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:56 a na konci měsíce 9:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Massachusetts - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Massachusetts v měsíci prosinec je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.75 ℃ (38.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 11.4. Průměrné srážky jsou 94 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:08 a na konci měsíce 9:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Massachusetts. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Bostonteplota: - nejvyšší teplota: 5.2 ℃ (41.36 ℉)nejnižší teplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)srážky: 94mmdeštivé dny: 11.4
Lowellteplota: - nejvyšší teplota: 4 ℃ (39.2 ℉)nejnižší teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)srážky: 100mmdeštivé dny: 9.9
Worcesterteplota: - nejvyšší teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)nejnižší teplota: -4.9 ℃ (23.18 ℉)srážky: 97mmdeštivé dny: 12.1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest