Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Montana

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Montana? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Montana - aké počasie môžete očakávať

Montana je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Anaconda, Babb, Belgrade, Big Sky, Big Timber, Billings, Bozeman, Browning, Butte, Colstrip, Columbia Falls, Cooke City, Crow Agency, Custer Country, Cut Bank, Deer Lodge, Dillon, East Glacier, Essex, Forsyth, Fort Peck, Gardiner, Glacier National Park, Glendive, Gold West Country, Great Falls, Havre, Helena, Hungry Horse, Huntley, Kalispell, Laurel, Lewistown, Libby, Livingston, Malta, Miles City, Missoula, Missouri River Country, Nevada City, Northwestern Montana, Plentywood, Polebridge, Polson, Ravalli, Red Lodge, Russell Country, Scobey, Shelby, Sidney, St. Mary, Sun River, Superior, Sweetgrass, Thompson Falls, Three Forks, Troy, Upper Missouri River Breaks National Monument, Virginia City, West Glacier, West Yellowstone, Whitefish, Yellowstone Country.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Billings a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -9 ℃ (15.8 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 9.8. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 4.1.

Pri cestovaní v lokácii Montana vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Montana. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci Január je 5 ℃ (41 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.8 ℃ (16.16 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.55 ℃ (40.19 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.3 ℃ (43.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 4.3. Priemerné zrážky sú 11.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:04 a na konci mesiaca 9:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci Február je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7 ℃ (19.4 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.3 ℃ (43.34 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10 ℃ (50 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 4.1. Priemerné zrážky sú 12 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:20 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci Marec je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10 ℃ (50 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 5.9. Priemerné zrážky sú 24.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci Apríl je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.3 ℃ (34.34 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7.8. Priemerné zrážky sú 42.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:32 a na konci mesiaca 14:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci Máj je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 9.2. Priemerné zrážky sú 56 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:55 a na konci mesiaca 15:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci Jún je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.15 ℃ (84.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.8. Priemerné zrážky sú 57.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:41 a na konci mesiaca 15:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci Júl je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.15 ℃ (84.47 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 6.2. Priemerné zrážky sú 36.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:24 a na konci mesiaca 14:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci August je 31.4 ℃ (88.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.7 ℃ (83.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 4.7. Priemerné zrážky sú 19.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:14 a na konci mesiaca 13:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci September je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.7 ℃ (83.66 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.15 ℃ (71.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.1. Priemerné zrážky sú 35.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci Október je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.15 ℃ (71.87 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.3. Priemerné zrážky sú 35.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:07 a na konci mesiaca 10:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci November je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.1 ℃ (24.62 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.1 ℃ (44.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 4.9. Priemerné zrážky sú 15.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:39 a na konci mesiaca 9:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Montana - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Montana v mesiaci December je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -9 ℃ (15.8 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.55 ℃ (40.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 4.5. Priemerné zrážky sú 13.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:44 a na konci mesiaca 8:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Montana. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Billingsteplota: - najvyššia teplota: 4.1 ℃ (39.38 ℉)najnižšia teplota: -9 ℃ (15.8 ℉)zrážky: 13.6mmdaždivé dni: 4.5
Great Fallsteplota: - najvyššia teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)najnižšia teplota: -9.4 ℃ (15.08 ℉)zrážky: 13.9mmdaždivé dni: 7.6
Helenateplota: - najvyššia teplota: 0 ℃ (32 ℉)najnižšia teplota: -10.9 ℃ (12.38 ℉)zrážky: 10.3mmdaždivé dni: 6.5
Bozemanteplota: - najvyššia teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)najnižšia teplota: -10.6 ℃ (12.92 ℉)zrážky: 23.1mmdaždivé dni: 9.8
Butteteplota: - najvyššia teplota: -1.2 ℃ (29.84 ℉)najnižšia teplota: -14.8 ℃ (5.36 ℉)zrážky: 13.1mmdaždivé dni: 7.6
Missoulateplota: - najvyššia teplota: -0.1 ℃ (31.82 ℉)najnižšia teplota: -7.8 ℃ (17.96 ℉)zrážky: 34.4mmdaždivé dni: 13.8
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest