Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Nevada

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Nevada? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Nevada - aké počasie môžete očakávať

Nevada je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Baker, Battle Mountain, Beatty, Berlin–Ichthyosaur State Park, Black Rock City, Blue Diamond, Boulder City, Caliente, Carson City, Central Nevada, Elko, Ely, Fallon, Fernley, Gardnerville, Great Basin National Park, Hawthorne, Henderson, Jackpot, Las Vegas, Laughlin, Lovelock, Mesquite, Minden, North Las Vegas, Northern Nevada, Pahrump, Panaca, Pioche, Primm, Pyramid Lake, Rachel, Reno, Republic of Molossia, Searchlight, Silver Springs, Southern Nevada, Sparks, Tonopah, Virginia City, Wells, Western Nevada, Winnemucca.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Las Vegas a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 40.7 ℃ (105.26 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 3.8 ℃ (38.84 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 4.1. Najmenej daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 0.6.

Pri cestovaní v lokácii Nevada vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Nevada. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci Január je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.9 ℃ (60.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 3.2. Priemerné zrážky sú 14 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:58 a na konci mesiaca 10:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci Február je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.6 ℃ (67.28 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 4.1. Priemerné zrážky sú 19.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:51 a na konci mesiaca 11:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci Marec je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 2.9. Priemerné zrážky sú 11.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci Apríl je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 1.6. Priemerné zrážky sú 3.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:06 a na konci mesiaca 13:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci Máj je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.1 ℃ (84.38 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.8 ℃ (94.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 1.2. Priemerné zrážky sú 3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:04 a na konci mesiaca 14:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci Jún je 37.5 ℃ (99.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.8 ℃ (94.64 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 39.1 ℃ (102.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0.6. Priemerné zrážky sú 1.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:35 a na konci mesiaca 14:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci Júl je 40.7 ℃ (105.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 39.1 ℃ (102.38 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 40.3 ℃ (104.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 2.6. Priemerné zrážky sú 10.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:23 a na konci mesiaca 14:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci August je 39.9 ℃ (103.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 40.3 ℃ (104.54 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 36.95 ℃ (98.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 2.6. Priemerné zrážky sú 8.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:36 a na konci mesiaca 13:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci September je 34 ℃ (93.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 36.95 ℃ (98.51 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 1.6. Priemerné zrážky sú 6.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:32 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci Október je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 1.7. Priemerné zrážky sú 6.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:24 a na konci mesiaca 10:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci November je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.9 ℃ (62.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 1.7. Priemerné zrážky sú 9.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:22 a na konci mesiaca 9:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Nevada - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nevada v mesiaci December je 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.8 ℃ (38.84 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 3. Priemerné zrážky sú 12.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:45 a na konci mesiaca 9:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Nevada. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Las Vegasteplota: - najvyššia teplota: 14 ℃ (57.2 ℉)najnižšia teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)zrážky: 12.6mmdaždivé dni: 3
Renoteplota: - najvyššia teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)najnižšia teplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)zrážky: 30.5mmdaždivé dni: 7.5
Carson Cityteplota: - najvyššia teplota: 7.5 ℃ (45.5 ℉)najnižšia teplota: -5.4 ℃ (22.28 ℉)zrážky: 33.5mmdaždivé dni: 5.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest