Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Normandy

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Normandy? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Francúzsko - Normandy

Normandy - aké počasie môžete očakávať

Normandy je súčasťou zeme Francúzsko. Francúzsko je pomerne veľká krajina, takže podnebie je rozmanité. Väčšina nízko položených oblastí Francúzska je v oceánskej klimatickej zóne, takže môžete všeobecne očakávať chladné zimy a mierne leta. V Stredozemnom mori však existujú mierne zimy a horúce leto. Vo väčšine zámorských oblastí Francúzska môžete očakávať tropické podnebie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alençon, Argentan, Arromanches les Bains, Avranches, Bayeux, Caen, Cherbourg en Cotentin, Coutances, Deauville, Dieppe, Falaise, Giverny, Granville, Honfleur, Le Havre, Les Andelys, Lisieux, Lower Normandy, Mont Saint Michel, Ouistreham, Rouen, Saint Lô, Sainte Mère Église, Sallenelles, Trouville sur Mer, Upper Normandy, Vire, Étretat, Évreux.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Caen a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Február, priemerná maximálna teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 2.5 ℃ (36.5 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Normandy vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Francúzsko je Mont Blanc (4810 m) a najnižší bod je Rhone River delta (-2 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Normandy. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci Január je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.5 ℃ (47.3 ℉). Priemerné zrážky sú 62.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:39 a na konci mesiaca 9:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci Február je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Priemerné zrážky sú 57.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:07 a na konci mesiaca 11:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci Marec je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12 ℃ (53.6 ℉). Priemerné zrážky sú 57.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci Apríl je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12 ℃ (53.6 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Priemerné zrážky sú 45.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:43 a na konci mesiaca 14:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci Máj je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.95 ℃ (64.31 ℉). Priemerné zrážky sú 57.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:18 a na konci mesiaca 15:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci Jún je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11 ℃ (51.8 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.95 ℃ (64.31 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Priemerné zrážky sú 52.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:11 a na konci mesiaca 16:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci Júl je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerné zrážky sú 47.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:51 a na konci mesiaca 15:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci August je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.4 ℃ (72.32 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.65 ℃ (70.97 ℉). Priemerné zrážky sú 47.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:31 a na konci mesiaca 13:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci September je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.65 ℃ (70.97 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Priemerné zrážky sú 60.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:48 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci Október je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.15 ℃ (57.47 ℉). Priemerné zrážky sú 69.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:00 a na konci mesiaca 10:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci November je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.15 ℃ (57.47 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerné zrážky sú 85.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:20 a na konci mesiaca 8:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Normandy - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Normandy v mesiaci December je 8.8 ℃ (47.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.6 ℃ (38.48 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.7 ℃ (47.66 ℉). Priemerné zrážky sú 70.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:16 a na konci mesiaca 8:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.