Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Nova Scotia

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Nova Scotia? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Severní Amerika - Kanada - Nova Scotia

Nova Scotia - jaké počasí lze čekat

Nova Scotia je součástí země Kanada. Kanada je obrovská země, takže se zde klima pohybuje od mírného na jihu až po subarktický a arktický na severu. Zimy jsou někdy těžké, zejména v interiéru, kde je klima kontinentální. Můžete očekávat sníh na některých místech po dobu pěti měsíců roku. Jižní pobřeží Kanady mají mírné klima, s mírnými a deštivými zimami a poměrně teplými léty.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Amherst, Annapolis Royal, Annapolis Valley, Antigonish, Baddeck, Bedford, Caledonia, Canso, Cape Breton Highlands National Park, Cape Breton Island, Chester, Chéticamp, Cole Harbour, Dartmouth, Digby, Eastern Shore, Glace Bay, Guysborough, Halifax, Halifax Region, Hubley, Kemptville, Liverpool, Louisbourg, Lunenburg, Minas Basin, New Glasgow, North Sydney, Northumberland Shore, Parrsboro, Peggy's Cove, Pictou, Porters Lake, Pubnico, Shelburne, South Shore, Springhill, Sydney, Truro, Windsor, Wolfville, Yarmouth, Yarmouth and Digby.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Sydney a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 23.4 ℃ (74.12 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Nejchladnější měsíc je zde únor, průměrná maximální teplota -1.7 ℃ (28.94 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -11.1 ℃ (12.02 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 21.2. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 11.7.

Při cestování, jehož cílem je Nova Scotia, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Kanada je Mount Logan (5959 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Nova Scotia. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci leden je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -10 ℃ (14 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.35 ℃ (32.63 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.4 ℃ (29.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 20.5. Průměrné srážky jsou 151.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:01 a na konci měsíce 9:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci únor je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -11.1 ℃ (12.02 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0 ℃ (32 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 16.2. Průměrné srážky jsou 135 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:19 a na konci měsíce 11:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci březen je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.6 ℃ (20.12 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0 ℃ (32 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.05 ℃ (39.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 16.9. Průměrné srážky jsou 140.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci duben je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.05 ℃ (39.29 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 15.5. Průměrné srážky jsou 129.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:33 a na konci měsíce 14:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci květen je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.25 ℃ (61.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 13.6. Průměrné srážky jsou 101.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:58 a na konci měsíce 15:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci červen je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.25 ℃ (61.25 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 13.1. Průměrné srážky jsou 94.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:44 a na konci měsíce 15:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci červenec je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 11.7. Průměrné srážky jsou 85.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:26 a na konci měsíce 14:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci srpen je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 12.7. Průměrné srážky jsou 95 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:16 a na konci měsíce 13:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci září je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.45 ℃ (59.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 13.7. Průměrné srážky jsou 114.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:44 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci říjen je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.45 ℃ (59.81 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.5 ℃ (49.1 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 16. Průměrné srážky jsou 145 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:07 a na konci měsíce 10:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci listopad je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0 ℃ (32 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.5 ℃ (49.1 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.35 ℃ (39.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 17.9. Průměrné srážky jsou 152.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:37 a na konci měsíce 9:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Nova Scotia - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nova Scotia v měsíci prosinec je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.5 ℃ (22.1 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.35 ℃ (39.83 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.35 ℃ (32.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 21.2. Průměrné srážky jsou 163.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:41 a na konci měsíce 8:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Nova Scotia. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Halifaxteplota: - nejvyšší teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)nejnižší teplota: -6.8 ℃ (19.76 ℉)srážky: 158.4mmdeštivé dny: 18.3
Sydneyteplota: - nejvyšší teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)nejnižší teplota: -5.5 ℃ (22.1 ℉)srážky: 163.6mmdeštivé dny: 21.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest