Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Pennsylvania

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Pennsylvania? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Pennsylvania - aké počasie môžete očakávať

Pennsylvania je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abington Township, Adams County, Alleghenies and Susquehanna Valley, Allegheny County, Allentown, Altoona, Ardmore, Ashland, Bala Cynwyd, Bangor, Beaver Falls, Bedford, Bellefonte, Bensalem, Benton, Berwick, Berwyn, Bethel Park, Bethlehem, Big Beaver, Bloomsburg, Blue Bell, Bradford, Breezewood, Bridgeport, Bristol, Bryn Mawr, Bucks County, Bushkill Falls, Butler, Camp Hill, Carbondale, Carlisle, Castle Shannon, Centralia, Chadds Ford, Chalfont, Chambersburg, Chester, Chester County, Clarion, Clarks Summit, Clearfield, Clifton Heights, Coal Region, Coatesville, Collegeville, Connellsville, Conshohocken, Coraopolis, Coudersport, Cranberry, Danville, Delaware County, Delaware Valley, Donegal, Downingtown, Doylestown, Drexel Hill, DuBois, Dunmore, Eagleville, East Norriton, East Stroudsburg, Easton, Elizabethtown, Elkins Park, Emmaus, Erie, Erie Region, Exton, Factoryville, Feasterville, Fogelsville, Fort Washington, Franklin, Franklin Park, Galeton, Gettysburg, Glen Mills, Glenolden, Grantville, Green Tree, Greensburg, Grove City, Hanover, Harrisburg, Harrisburg area, Haverford, Haverford Township, Havertown, Hawley, Hazleton, Hellertown, Hershey, Holland, Honey Brook, Hummelstown, Huntingdon Valley, Indiana, Intercourse, Irwin, Jenkintown, Jim Thorpe, Johnstown, Kane, Kennett Square, King of Prussia, Kulpsville, Kutztown, Lancaster, Lancaster County, Landisville, Langhorne, Lansdale, Lansdowne, Latrobe, Laurel Highlands, Lebanon, Lehigh Valley, Lehighton, Lewisburg, Lewistown, Lititz, Lock Haven, Lower Gwynedd Township, Malvern, Mansfield, Marple, Mars, Meadville, Mechanicsburg, Media, Mercersburg, Middletown, Millbourne, Millersburg, Monroeville, Montgomery County, Mount Carmel, Mount Gretna, Mt. Lebanon, Narberth, Nazareth, New Hope, New Stanton, Newtown, Norristown, North Pittsburgh Region, Northern Tier, Numidia, Ohiopyle, Oxford, Palm, Paoli, Peddler's Village, Pennsburg, Pennsylvania Dutch Country, Pennsylvania Wilds, Philadelphia, Philadelphia Region, Pittsburgh, Pittsburgh Region, Poconos and Endless Mountains, Port Allegany, Pottsville, Punxsutawney, Quakertown, Reading, Ridgway, Ridley Park, Robinson Township, Rose Valley, Ross Township, Scranton, Selinsgrove, Sewickley, Shamokin, Shamokin Dam, Sharon Hill, Shawnee on Delaware, Shickshinny, Shrewsbury, Skippack Village, Slatington, Solebury, Somerset, South Pittsburgh Region, South Whitehall, St. Marys, State College, Sterling, Stroudsburg, Swarthmore, Tannersville, Thorndale, Tinicum Township, Titusville, Towamencin, Tullytown, Uniontown, Upper Darby, Upper St. Clair Township, Villanova, Warminster, Warren, Washington, Washington Crossing Historical Park, Wayne, Waynesburg, Wellsboro, West Chester, West Grove, West Mifflin, Whitehall, Wilkes Barre, Williamsport, Willow Grove, Yardley, York, Zelienople.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Pittsburgh a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18 ℃ (64.4 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -5.4 ℃ (22.28 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Pennsylvania vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Pennsylvania. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci Január je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.4 ℃ (22.28 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.3 ℃ (37.94 ℉). Priemerné zrážky sú 68.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:36 a na konci mesiaca 10:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci Február je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.2 ℃ (24.44 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Priemerné zrážky sú 68.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:38 a na konci mesiaca 11:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci Marec je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Priemerné zrážky sú 77.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci Apríl je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Priemerné zrážky sú 78.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:17 a na konci mesiaca 13:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci Máj je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Priemerné zrážky sú 103.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:25 a na konci mesiaca 14:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci Jún je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Priemerné zrážky sú 103.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:02 a na konci mesiaca 15:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci Júl je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Priemerné zrážky sú 96.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:48 a na konci mesiaca 14:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci August je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Priemerné zrážky sú 87.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:52 a na konci mesiaca 13:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci September je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.3 ℃ (68.54 ℉). Priemerné zrážky sú 84.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:37 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci Október je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Priemerné zrážky sú 62.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:17 a na konci mesiaca 10:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci November je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.5 ℃ (45.5 ℉). Priemerné zrážky sú 86.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:04 a na konci mesiaca 9:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Pennsylvania - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Pennsylvania v mesiaci December je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.4 ℃ (38.12 ℉). Priemerné zrážky sú 74.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:19 a na konci mesiaca 9:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Pennsylvania. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Allentownteplota: - najvyššia teplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)najnižšia teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)zrážky: 90.4mmdaždivé dni: 11
Erieteplota: - najvyššia teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)najnižšia teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)zrážky: 95.5mmdaždivé dni: 19.4
Harrisburgteplota: - najvyššia teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najnižšia teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)zrážky: 83.4mmdaždivé dni: -
Philadelphiateplota: - najvyššia teplota: 7.4 ℃ (45.32 ℉)najnižšia teplota: -0.9 ℃ (30.38 ℉)zrážky: 91.3mmdaždivé dni: 10.7
Pittsburghteplota: - najvyššia teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najnižšia teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)zrážky: 74.3mmdaždivé dni: -
Wilkes Barreteplota: - najvyššia teplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)najnižšia teplota: -4.4 ℃ (24.08 ℉)zrážky: 68.1mmdaždivé dni: 11.6
Readingteplota: - najvyššia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)najnižšia teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)zrážky: 83.1mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.