Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Pennsylvania

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Pennsylvania? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Pennsylvania - jaké počasí lze čekat

Pennsylvania je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abington Township, Adams County, Alleghenies and Susquehanna Valley, Allegheny County, Allentown, Altoona, Ardmore, Ashland, Bala Cynwyd, Bangor, Beaver Falls, Bedford, Bellefonte, Bensalem, Benton, Berwick, Berwyn, Bethel Park, Bethlehem, Big Beaver, Bloomsburg, Blue Bell, Bradford, Breezewood, Bridgeport, Bristol, Bryn Mawr, Bucks County, Bushkill Falls, Butler, Camp Hill, Carbondale, Carlisle, Castle Shannon, Centralia, Chadds Ford, Chalfont, Chambersburg, Chester, Chester County, Clarion, Clarks Summit, Clearfield, Clifton Heights, Coal Region, Coatesville, Collegeville, Connellsville, Conshohocken, Coraopolis, Coudersport, Cranberry, Danville, Delaware County, Delaware Valley, Donegal, Downingtown, Doylestown, Drexel Hill, DuBois, Dunmore, Eagleville, East Norriton, East Stroudsburg, Easton, Elizabethtown, Elkins Park, Emmaus, Erie, Erie Region, Exton, Factoryville, Feasterville, Fogelsville, Fort Washington, Franklin, Franklin Park, Galeton, Gettysburg, Glen Mills, Glenolden, Grantville, Green Tree, Greensburg, Grove City, Hanover, Harrisburg, Harrisburg area, Haverford, Haverford Township, Havertown, Hawley, Hazleton, Hellertown, Hershey, Holland, Honey Brook, Hummelstown, Huntingdon Valley, Indiana, Intercourse, Irwin, Jenkintown, Jim Thorpe, Johnstown, Kane, Kennett Square, King of Prussia, Kulpsville, Kutztown, Lancaster, Lancaster County, Landisville, Langhorne, Lansdale, Lansdowne, Latrobe, Laurel Highlands, Lebanon, Lehigh Valley, Lehighton, Lewisburg, Lewistown, Lititz, Lock Haven, Lower Gwynedd Township, Malvern, Mansfield, Marple, Mars, Meadville, Mechanicsburg, Media, Mercersburg, Middletown, Millbourne, Millersburg, Monroeville, Montgomery County, Mount Carmel, Mount Gretna, Mt. Lebanon, Narberth, Nazareth, New Hope, New Stanton, Newtown, Norristown, North Pittsburgh Region, Northern Tier, Numidia, Ohiopyle, Oxford, Palm, Paoli, Peddler's Village, Pennsburg, Pennsylvania Dutch Country, Pennsylvania Wilds, Philadelphia, Philadelphia Region, Pittsburgh, Pittsburgh Region, Poconos and Endless Mountains, Port Allegany, Pottsville, Punxsutawney, Quakertown, Reading, Ridgway, Ridley Park, Robinson Township, Rose Valley, Ross Township, Scranton, Selinsgrove, Sewickley, Shamokin, Shamokin Dam, Sharon Hill, Shawnee on Delaware, Shickshinny, Shrewsbury, Skippack Village, Slatington, Solebury, Somerset, South Pittsburgh Region, South Whitehall, St. Marys, State College, Sterling, Stroudsburg, Swarthmore, Tannersville, Thorndale, Tinicum Township, Titusville, Towamencin, Tullytown, Uniontown, Upper Darby, Upper St. Clair Township, Villanova, Warminster, Warren, Washington, Washington Crossing Historical Park, Wayne, Waynesburg, Wellsboro, West Chester, West Grove, West Mifflin, Whitehall, Wilkes Barre, Williamsport, Willow Grove, Yardley, York, Zelienople.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Pittsburgh a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18 ℃ (64.4 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 2.3 ℃ (36.14 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -5.4 ℃ (22.28 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Pennsylvania, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Pennsylvania. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci leden je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.4 ℃ (22.28 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.3 ℃ (37.94 ℉). Průměrné srážky jsou 68.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:36 a na konci měsíce 10:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci únor je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.2 ℃ (24.44 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Průměrné srážky jsou 68.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:38 a na konci měsíce 11:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci březen je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Průměrné srážky jsou 77.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci duben je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Průměrné srážky jsou 78.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:17 a na konci měsíce 13:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci květen je 22 ℃ (71.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Průměrné srážky jsou 103.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:25 a na konci měsíce 14:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci červen je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Průměrné srážky jsou 103.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:02 a na konci měsíce 15:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci červenec je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Průměrné srážky jsou 96.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:48 a na konci měsíce 14:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci srpen je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Průměrné srážky jsou 87.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:52 a na konci měsíce 13:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci září je 23 ℃ (73.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.3 ℃ (68.54 ℉). Průměrné srážky jsou 84.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:37 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci říjen je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Průměrné srážky jsou 62.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:17 a na konci měsíce 10:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci listopad je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.5 ℃ (45.5 ℉). Průměrné srážky jsou 86.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:04 a na konci měsíce 9:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Pennsylvania - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Pennsylvania v měsíci prosinec je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.4 ℃ (38.12 ℉). Průměrné srážky jsou 74.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:19 a na konci měsíce 9:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Pennsylvania. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Allentownteplota: - nejvyšší teplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)nejnižší teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)srážky: 90.4mmdeštivé dny: 11
Erieteplota: - nejvyšší teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)nejnižší teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)srážky: 95.5mmdeštivé dny: 19.4
Harrisburgteplota: - nejvyšší teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)nejnižší teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)srážky: 83.4mmdeštivé dny: -
Philadelphiateplota: - nejvyšší teplota: 7.4 ℃ (45.32 ℉)nejnižší teplota: -0.9 ℃ (30.38 ℉)srážky: 91.3mmdeštivé dny: 10.7
Pittsburghteplota: - nejvyšší teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)nejnižší teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)srážky: 74.3mmdeštivé dny: -
Wilkes Barreteplota: - nejvyšší teplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)nejnižší teplota: -4.4 ℃ (24.08 ℉)srážky: 68.1mmdeštivé dny: 11.6
Readingteplota: - nejvyšší teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)nejnižší teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)srážky: 83.1mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.