Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Švédsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Švédsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Švédsko

Švédsko - aké počasie môžete očakávať

Švédske podnebie je mierne na juhu, môžete očakávať chladné a úplne zamračené zimy a chladné a čiastočne zamračené letá. Na severe je podnebie. Vo všeobecnosti však Švédsko má v priemere najteplejšie leto všetkých severských krajín.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abisko, Alingsås, Arboga, Arvika, Avesta, Bergslagen, Blekinge, Blekinge archipelago, Boden, Bohuslän, Bolmsö, Borensberg, Borlänge, Borås, Burträsk, Båstad, Dalarna, Dalsland, Diving in Sweden, Ekerö, Eksjö, Enköping, Eskilstuna, Eslöv, Fagersta, Falkenberg, Falköping, Falun, Filipstad, Flen, Fårö, Gagnef, Gnesta, Gothenburg, Gothenburg Archipelago, Gotland, Gotska Sandön, Grums, Gränna, Gällivare, Gävle, Gävleborg County, Götaland, Hagfors, Halland, Hallsberg, Hallstahammar, Halmstad, Haparanda, Heby, Helsingborg, Hemavan, Hofors, Holaveden, Hudiksvall, Hultsfred, Hällefors and Grythyttan, Härjedalen, Härnösand, Håbo, Höganäs, Höör, Jokkmokk, Jukkasjärvi, Jämtland County, Järvsö, Jönköping, Kalmar, Karesuando, Karlsborg, Karlshamn, Karlskoga and Degerfors, Karlskrona, Karlstad, Karlsöarna, Katrineholm, Kebnekaise and Nikkaluokta, Kil, Kiruna, Kiruna Municipality, Knivsta, Kramfors, Kristianstad, Kristinehamn, Kullaberg, Kumla, Kungsbacka, Kungälv, Kvikkjokk, Kävlinge, Köping, Landskrona, Laponia, Leksand, Lidingö, Lidköping, Linköping, Ljusdal, Ludvika, Luleå, Lund, Lycksele, Lysekil, Malmö, Malung, Mariestad, Mark, Marstrand, Mjölby, Mora, Motala, Märsta, Mölle, Nora, Norberg, Norrbotten County, Norrköping, Norrland, Norrtälje, Northern suburbs of Stockholm, Nybro, Nyköping, Närke, Ockelbo, Orrefors, Orsa, Orust, Oskarshamn, Oxelösund, Pajala, Piteå, Riksgränsen, Ronneby, Rättvik, Sala, Sandviken, Scania, Sigtuna, Siljansbygden, Simrishamn, Skara, Skellefteå, Skövde, Småland, Stockholm, Stockholm County, Stockholm archipelago, Storlien, Storuman, Strängnäs and Mariefred, Strömstad, Sundsvall, Svealand, Sveg, Sälen, Söderhamn, Söderköping, Södermanland County, Södertälje, Södertörn, Söderåsen National Park, Sölvesborg, Taberg, Tanum, Tidaholm, Tierp, Trelleborg, Trollhättan, Trosa, Tällberg, Uddevalla, Umeå, Uppsala, Uppsala County, Uppsala countryside, Vadstena, Vaggeryd, Vansbro, Varberg, Vellinge, Vemdalen, Ven, Vimmerby, Visby, Visingsö, Vänersborg, Värmland, Värnamo, Västerbotten County, Västergötland, Västernorrland County, Västervik, Västerås, Västmanland, Växjö, Ystad, Älmhult, Älvdalen, Älvkarleby, Älvsbyn, Ängelholm, Åre, Årjäng, Åstorp, Öland, Örebro, Örnsköldsvik, Östergötland, Österlen, Östersund, Östhammar.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13 ℃ (55.4 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -4.9 ℃ (23.18 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 18.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 11.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Švédsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Kebnekaise (2111 m) a najnižší bod je reclaimed bay of Lake Hammarsjon near Kristianstad (-2 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Švédsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci Január je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.9 ℃ (23.18 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.8 ℃ (30.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 18.4. Priemerné zrážky sú 38.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 6:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 6:53 a na konci mesiaca 7:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci Február je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.8 ℃ (23.36 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.8 ℃ (30.56 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.25 ℃ (34.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 14.9. Priemerné zrážky sú 26.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:11 a na konci mesiaca 10:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci Marec je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.25 ℃ (34.25 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 13.3. Priemerné zrážky sú 25.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:50 a na konci mesiaca 13:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci Apríl je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.2. Priemerné zrážky sú 29.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:29 a na konci mesiaca 15:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci Máj je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.1 ℃ (42.98 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11. Priemerné zrážky sú 29.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:59 a na konci mesiaca 17:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci Jún je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 12. Priemerné zrážky sú 46.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 17:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 18:33 a na konci mesiaca 18:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci Júl je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 14.7. Priemerné zrážky sú 70.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 18:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 17:55 a na konci mesiaca 16:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci August je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 14.3. Priemerné zrážky sú 65.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:44 a na konci mesiaca 14:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci September je 15 ℃ (59 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 15. Priemerné zrážky sú 54.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:09 a na konci mesiaca 11:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci Október je 10 ℃ (50 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.55 ℃ (45.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 13.8. Priemerné zrážky sú 49 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:31 a na konci mesiaca 9:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci November je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.55 ℃ (45.59 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 16.6. Priemerné zrážky sú 54.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:59 a na konci mesiaca 6:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Švédsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švédsko v mesiaci December je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 18.2. Priemerné zrážky sú 46.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 6:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 6:13 a na konci mesiaca 6:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Švédsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Stockholmteplota: - najvyššia teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najnižšia teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)zrážky: 46.7mmdaždivé dni: 18.2
Malmoteplota: - najvyššia teplota: 4.3 ℃ (39.74 ℉)najnižšia teplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)zrážky: 59.4mmdaždivé dni: 16.1
Gothenburgteplota: - najvyššia teplota: 3.2 ℃ (37.76 ℉)najnižšia teplota: -1.8 ℃ (28.76 ℉)zrážky: 70.9mmdaždivé dni: 16
Norrkopingteplota: - najvyššia teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najnižšia teplota: -4.7 ℃ (23.54 ℉)zrážky: 39.1mmdaždivé dni: 15.1
Sundsvallteplota: - najvyššia teplota: -1.8 ℃ (28.76 ℉)najnižšia teplota: -11 ℃ (12.2 ℉)zrážky: 45.8mmdaždivé dni: 15.7
Kirunateplota: - najvyššia teplota: -7.6 ℃ (18.32 ℉)najnižšia teplota: -16.4 ℃ (2.48 ℉)zrážky: 34.4mmdaždivé dni: 16.8
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.