Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Švédsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Švédsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Švédsko

Švédsko - jaké počasí lze čekat

Švédské klima je na jihu mírné, můžete očekávat chladné a poměrně zatažené zimy a chladné a zatažené léto. Na severu je klima subarktické. Obecně však má Švédsko v průměru nejteplejší léto všech severských zemí.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abisko, Alingsås, Arboga, Arvika, Avesta, Bergslagen, Blekinge, Blekinge archipelago, Boden, Bohuslän, Bolmsö, Borensberg, Borlänge, Borås, Burträsk, Båstad, Dalarna, Dalsland, Diving in Sweden, Ekerö, Eksjö, Enköping, Eskilstuna, Eslöv, Fagersta, Falkenberg, Falköping, Falun, Filipstad, Flen, Fårö, Gagnef, Gnesta, Gothenburg, Gothenburg Archipelago, Gotland, Gotska Sandön, Grums, Gränna, Gällivare, Gävle, Gävleborg County, Götaland, Hagfors, Halland, Hallsberg, Hallstahammar, Halmstad, Haparanda, Heby, Helsingborg, Hemavan, Hofors, Holaveden, Hudiksvall, Hultsfred, Hällefors and Grythyttan, Härjedalen, Härnösand, Håbo, Höganäs, Höör, Jokkmokk, Jukkasjärvi, Jämtland County, Järvsö, Jönköping, Kalmar, Karesuando, Karlsborg, Karlshamn, Karlskoga and Degerfors, Karlskrona, Karlstad, Karlsöarna, Katrineholm, Kebnekaise and Nikkaluokta, Kil, Kiruna, Kiruna Municipality, Knivsta, Kramfors, Kristianstad, Kristinehamn, Kullaberg, Kumla, Kungsbacka, Kungälv, Kvikkjokk, Kävlinge, Köping, Landskrona, Laponia, Leksand, Lidingö, Lidköping, Linköping, Ljusdal, Ludvika, Luleå, Lund, Lycksele, Lysekil, Malmö, Malung, Mariestad, Mark, Marstrand, Mjölby, Mora, Motala, Märsta, Mölle, Nora, Norberg, Norrbotten County, Norrköping, Norrland, Norrtälje, Northern suburbs of Stockholm, Nybro, Nyköping, Närke, Ockelbo, Orrefors, Orsa, Orust, Oskarshamn, Oxelösund, Pajala, Piteå, Riksgränsen, Ronneby, Rättvik, Sala, Sandviken, Scania, Sigtuna, Siljansbygden, Simrishamn, Skara, Skellefteå, Skövde, Småland, Stockholm, Stockholm County, Stockholm archipelago, Storlien, Storuman, Strängnäs and Mariefred, Strömstad, Sundsvall, Svealand, Sveg, Sälen, Söderhamn, Söderköping, Södermanland County, Södertälje, Södertörn, Söderåsen National Park, Sölvesborg, Taberg, Tanum, Tidaholm, Tierp, Trelleborg, Trollhättan, Trosa, Tällberg, Uddevalla, Umeå, Uppsala, Uppsala County, Uppsala countryside, Vadstena, Vaggeryd, Vansbro, Varberg, Vellinge, Vemdalen, Ven, Vimmerby, Visby, Visingsö, Vänersborg, Värmland, Värnamo, Västerbotten County, Västergötland, Västernorrland County, Västervik, Västerås, Västmanland, Växjö, Ystad, Älmhult, Älvdalen, Älvkarleby, Älvsbyn, Ängelholm, Åre, Årjäng, Åstorp, Öland, Örebro, Örnsköldsvik, Östergötland, Österlen, Östersund, Östhammar.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 22.6 ℃ (72.68 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13 ℃ (55.4 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -0.8 ℃ (30.56 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -4.9 ℃ (23.18 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 18.4. Nejméně deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 11.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Švédsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Kebnekaise (2111 m) a nejnižší bod je reclaimed bay of Lake Hammarsjon near Kristianstad (-2 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Švédsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci leden je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.9 ℃ (23.18 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.8 ℃ (30.56 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 18.4. Průměrné srážky jsou 38.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 6:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 6:53 a na konci měsíce 7:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci únor je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.8 ℃ (23.36 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.8 ℃ (30.56 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.25 ℃ (34.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 14.9. Průměrné srážky jsou 26.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:11 a na konci měsíce 10:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci březen je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.25 ℃ (34.25 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 13.3. Průměrné srážky jsou 25.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:50 a na konci měsíce 13:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci duben je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.2. Průměrné srážky jsou 29.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:29 a na konci měsíce 15:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci květen je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.1 ℃ (42.98 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11. Průměrné srážky jsou 29.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:59 a na konci měsíce 17:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci červen je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 12. Průměrné srážky jsou 46.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 17:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 18:33 a na konci měsíce 18:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci červenec je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 14.7. Průměrné srážky jsou 70.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 18:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 17:55 a na konci měsíce 16:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci srpen je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 14.3. Průměrné srážky jsou 65.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:44 a na konci měsíce 14:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci září je 15 ℃ (59 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 15. Průměrné srážky jsou 54.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:09 a na konci měsíce 11:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci říjen je 10 ℃ (50 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.55 ℃ (45.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 13.8. Průměrné srážky jsou 49 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:31 a na konci měsíce 9:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci listopad je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.55 ℃ (45.59 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 16.6. Průměrné srážky jsou 54.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:59 a na konci měsíce 6:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Švédsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švédsko v měsíci prosinec je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 18.2. Průměrné srážky jsou 46.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 6:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 6:13 a na konci měsíce 6:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Švédsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Stockholmteplota: - nejvyšší teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)nejnižší teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)srážky: 46.7mmdeštivé dny: 18.2
Malmoteplota: - nejvyšší teplota: 4.3 ℃ (39.74 ℉)nejnižší teplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)srážky: 59.4mmdeštivé dny: 16.1
Gothenburgteplota: - nejvyšší teplota: 3.2 ℃ (37.76 ℉)nejnižší teplota: -1.8 ℃ (28.76 ℉)srážky: 70.9mmdeštivé dny: 16
Norrkopingteplota: - nejvyšší teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)nejnižší teplota: -4.7 ℃ (23.54 ℉)srážky: 39.1mmdeštivé dny: 15.1
Sundsvallteplota: - nejvyšší teplota: -1.8 ℃ (28.76 ℉)nejnižší teplota: -11 ℃ (12.2 ℉)srážky: 45.8mmdeštivé dny: 15.7
Kirunateplota: - nejvyšší teplota: -7.6 ℃ (18.32 ℉)nejnižší teplota: -16.4 ℃ (2.48 ℉)srážky: 34.4mmdeštivé dny: 16.8
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.