Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Alberta

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Alberta? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Alberta - aké počasie môžete očakávať

Alberta je súčasťou zeme Kanada. Kanada je obrovská krajina, takže podnebie sa tu líši od mierneho na juh až po subarktický a arktický na severe. Zimy sú niekedy ťažké, najmä v interiéri, kde je podnebie kontinentálne. Môžete očakávať sneh na niektorých miestach počas piatich mesiacov roka. Južné pobrežné časti Kanady majú mierne podnebie, s miernymi a daždivými zimami a pomerne teplými letami.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Airdrie, Alberta Rockies, Alberta badlands, Alix, Athabasca, Banff, Banff National Park, Brooks, Calgary, Calgary Region, Cambria, Canmore, Cardston, Central Alberta, Claresholm, Cochrane, Cold Lake, Columbia Icefield, Crowsnest Pass, Devon, Drumheller, East Coulee, Eastern Alberta, Edmonton, Edmonton Capital Region, Edson, Elk Island National Park, Fort Chipewyan, Fort MacKay, Fort Macleod, Fort McMurray, Fort Saskatchewan, Grande Cache, Grande Prairie, High River, Hinton, Jasper, Jasper National Park, Kananaskis Country, Lac La Biche, Lake Louise, Leduc, Lethbridge, Longview, Medicine Hat, Morinville, Nanton, Okotoks, Olds and Didsbury, Oyen, Peace River, Peace River Valley, Red Deer, Sherwood Park, Slave Lake, Southern Alberta, Spruce Grove, St. Albert, Stony Plain, Strathmore, Tofield, Valleyview, Vegreville, Wabamun, Waterton Lakes National Park, Wood Buffalo National Park.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Calgary a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -15.1 ℃ (4.82 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 13.6. Najmenej daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 6.3.

Pri cestovaní v lokácii Alberta vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Kanada je Mount Logan (5959 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Alberta. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci Január je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -15.1 ℃ (4.82 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.85 ℃ (28.67 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.25 ℃ (29.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9. Priemerné zrážky sú 11.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:24 a na konci mesiaca 9:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci Február je 0.1 ℃ (32.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -11.6 ℃ (11.12 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.25 ℃ (29.75 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.1 ℃ (35.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 6.8. Priemerné zrážky sú 8.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:58 a na konci mesiaca 10:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci Marec je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.8 ℃ (17.96 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9.2. Priemerné zrážky sú 17.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci Apríl je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8.9. Priemerné zrážky sú 24.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:50 a na konci mesiaca 14:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci Máj je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.5. Priemerné zrážky sú 61.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:33 a na konci mesiaca 16:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci Jún je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 13.6. Priemerné zrážky sú 78.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:31 a na konci mesiaca 16:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci Júl je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 13.1. Priemerné zrážky sú 69.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:09 a na konci mesiaca 15:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci August je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 11.2. Priemerné zrážky sú 58.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:42 a na konci mesiaca 13:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci September je 18 ℃ (64.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.4. Priemerné zrážky sú 45.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:51 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci Október je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.2 ℃ (29.84 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.3. Priemerné zrážky sú 13.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:56 a na konci mesiaca 9:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci November je 3 ℃ (37.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.8 ℃ (16.16 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 7.7. Priemerné zrážky sú 12.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:08 a na konci mesiaca 8:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Alberta - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alberta v mesiaci December je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -13.2 ℃ (8.24 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.85 ℃ (28.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 7.5. Priemerné zrážky sú 12.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:59 a na konci mesiaca 7:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Alberta. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Edmontonteplota: - najvyššia teplota: -5.7 ℃ (21.74 ℉)najnižšia teplota: -16.8 ℃ (1.76 ℉)zrážky: 16.9mmdaždivé dni: 10.1
Calgaryteplota: - najvyššia teplota: -1.1 ℃ (30.02 ℉)najnižšia teplota: -13.2 ℃ (8.24 ℉)zrážky: 12.4mmdaždivé dni: 7.5
Banffteplota: - najvyššia teplota: -5 ℃ (23 ℉)najnižšia teplota: -12.8 ℃ (8.96 ℉)zrážky: 33.4mmdaždivé dni: 11.1
Red Deerteplota: - najvyššia teplota: -5 ℃ (23 ℉)najnižšia teplota: -16.9 ℃ (1.58 ℉)zrážky: 17mmdaždivé dni: 8.7
Grande Prairieteplota: - najvyššia teplota: -7.2 ℃ (19.04 ℉)najnižšia teplota: -17.5 ℃ (0.5 ℉)zrážky: 26.3mmdaždivé dni: 10.7
Medicine Hatteplota: - najvyššia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)najnižšia teplota: -13.3 ℃ (8.06 ℉)zrážky: 14.9mmdaždivé dni: 8.8
Lethbridgeteplota: - najvyššia teplota: 0 ℃ (32 ℉)najnižšia teplota: -12 ℃ (10.4 ℉)zrážky: 16.9mmdaždivé dni: 9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.