Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Alberta

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Alberta? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Alberta - jaké počasí lze čekat

Alberta je součástí země Kanada. Kanada je obrovská země, takže se zde klima pohybuje od mírného na jihu až po subarktický a arktický na severu. Zimy jsou někdy těžké, zejména v interiéru, kde je klima kontinentální. Můžete očekávat sníh na některých místech po dobu pěti měsíců roku. Jižní pobřeží Kanady mají mírné klima, s mírnými a deštivými zimami a poměrně teplými léty.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Airdrie, Alberta Rockies, Alberta badlands, Alix, Athabasca, Banff, Banff National Park, Brooks, Calgary, Calgary Region, Cambria, Canmore, Cardston, Central Alberta, Claresholm, Cochrane, Cold Lake, Columbia Icefield, Crowsnest Pass, Devon, Drumheller, East Coulee, Eastern Alberta, Edmonton, Edmonton Capital Region, Edson, Elk Island National Park, Fort Chipewyan, Fort MacKay, Fort Macleod, Fort McMurray, Fort Saskatchewan, Grande Cache, Grande Prairie, High River, Hinton, Jasper, Jasper National Park, Kananaskis Country, Lac La Biche, Lake Louise, Leduc, Lethbridge, Longview, Medicine Hat, Morinville, Nanton, Okotoks, Olds and Didsbury, Oyen, Peace River, Peace River Valley, Red Deer, Sherwood Park, Slave Lake, Southern Alberta, Spruce Grove, St. Albert, Stony Plain, Strathmore, Tofield, Valleyview, Vegreville, Wabamun, Waterton Lakes National Park, Wood Buffalo National Park.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Calgary a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 23 ℃ (73.4 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -2.6 ℃ (27.32 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -15.1 ℃ (4.82 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 13.6. Nejméně deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 6.3.

Při cestování, jehož cílem je Alberta, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Kanada je Mount Logan (5959 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Alberta. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci leden je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -15.1 ℃ (4.82 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.85 ℃ (28.67 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.25 ℃ (29.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 9. Průměrné srážky jsou 11.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:24 a na konci měsíce 9:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci únor je 0.1 ℃ (32.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -11.6 ℃ (11.12 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.25 ℃ (29.75 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.1 ℃ (35.78 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 6.8. Průměrné srážky jsou 8.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:58 a na konci měsíce 10:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci březen je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -7.8 ℃ (17.96 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 9.2. Průměrné srážky jsou 17.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:54 a na konci měsíce 12:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci duben je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8.9. Průměrné srážky jsou 24.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:50 a na konci měsíce 14:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci květen je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.5. Průměrné srážky jsou 61.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:33 a na konci měsíce 16:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci červen je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 13.6. Průměrné srážky jsou 78.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:31 a na konci měsíce 16:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci červenec je 23 ℃ (73.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 13.1. Průměrné srážky jsou 69.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:09 a na konci měsíce 15:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci srpen je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 11.2. Průměrné srážky jsou 58.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:42 a na konci měsíce 13:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci září je 18 ℃ (64.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.4. Průměrné srážky jsou 45.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:51 a na konci měsíce 11:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci říjen je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.2 ℃ (29.84 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.3. Průměrné srážky jsou 13.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:56 a na konci měsíce 9:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci listopad je 3 ℃ (37.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8.8 ℃ (16.16 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 7.7. Průměrné srážky jsou 12.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:08 a na konci měsíce 8:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Alberta - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alberta v měsíci prosinec je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -13.2 ℃ (8.24 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.95 ℃ (33.71 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.85 ℃ (28.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 7.5. Průměrné srážky jsou 12.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:59 a na konci měsíce 7:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Alberta. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Edmontonteplota: - nejvyšší teplota: -5.7 ℃ (21.74 ℉)nejnižší teplota: -16.8 ℃ (1.76 ℉)srážky: 16.9mmdeštivé dny: 10.1
Calgaryteplota: - nejvyšší teplota: -1.1 ℃ (30.02 ℉)nejnižší teplota: -13.2 ℃ (8.24 ℉)srážky: 12.4mmdeštivé dny: 7.5
Banffteplota: - nejvyšší teplota: -5 ℃ (23 ℉)nejnižší teplota: -12.8 ℃ (8.96 ℉)srážky: 33.4mmdeštivé dny: 11.1
Red Deerteplota: - nejvyšší teplota: -5 ℃ (23 ℉)nejnižší teplota: -16.9 ℃ (1.58 ℉)srážky: 17mmdeštivé dny: 8.7
Grande Prairieteplota: - nejvyšší teplota: -7.2 ℃ (19.04 ℉)nejnižší teplota: -17.5 ℃ (0.5 ℉)srážky: 26.3mmdeštivé dny: 10.7
Medicine Hatteplota: - nejvyšší teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)nejnižší teplota: -13.3 ℃ (8.06 ℉)srážky: 14.9mmdeštivé dny: 8.8
Lethbridgeteplota: - nejvyšší teplota: 0 ℃ (32 ℉)nejnižší teplota: -12 ℃ (10.4 ℉)srážky: 16.9mmdeštivé dny: 9
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.