Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Arizona

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Arizona? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Arizona - aké počasie môžete očakávať

Arizona je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Agua Fria National Monument, Anthem, Apache Junction, Ash Fork, Benson, Bisbee, Buckeye, Bullhead City, Cameron, Camp Verde, Canyon de Chelly National Monument, Carefree, Casa Grande, Casa Grande Ruins National Monument, Cave Creek, Chandler, Chiricahua National Monument, Chloride, Colorado City, Coolidge, Dateland, Douglas, Eastern Arizona, Eloy, Flagstaff, Fountain Hills, Fredonia, Gilbert, Glendale, Globe, Goodyear, Grand Canyon, Greater Phoenix, Green Valley, Guadalupe, Holbrook, Homolovi Ruins State Park, Jerome, Joseph City, Kayenta, Kingman, Lake Havasu City, Litchfield Park, Mesa, Morenci, Mormon Lake Village, Nogales, Northern Arizona, Oatman, Oracle, Organ Pipe Cactus National Monument, Page, Patagonia, Peach Springs, Peoria, Petrified Forest National Park, Phoenix, Picacho, Picacho Peak State Park, Pipe Spring National Monument, Prescott, Quartzsite, Safford, Saguaro National Park, San Luis, Santa Catalina Mountains, Scottsdale, Sedona, Seligman, Sierra Vista, South Central Arizona, Southeast Arizona, Sun City, Tempe, Tombstone, Topock, Tuba City, Tubac, Tucson, Tusayan, Walker, Western Arizona, Wikieup, Willcox, Williams, Window Rock, Winslow, Yuma.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Phoenix a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 41 ℃ (105.8 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 4.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 0.4.

Pri cestovaní v lokácii Arizona vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Arizona. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci Január je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 3.6. Priemerné zrážky sú 24.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:10 a na konci mesiaca 10:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci Február je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 3.5. Priemerné zrážky sú 24.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:58 a na konci mesiaca 11:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci Marec je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 4.2. Priemerné zrážky sú 27.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci Apríl je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 1.2. Priemerné zrážky sú 6.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:00 a na konci mesiaca 13:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci Máj je 34.3 ℃ (93.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 37.25 ℃ (99.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 1. Priemerné zrážky sú 2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:53 a na konci mesiaca 14:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci Jún je 40.2 ℃ (104.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 37.25 ℃ (99.05 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 40.6 ℃ (105.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0.4. Priemerné zrážky sú 0.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:21 a na konci mesiaca 14:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci Júl je 41 ℃ (105.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 40.6 ℃ (105.08 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 40.85 ℃ (105.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 2.7. Priemerné zrážky sú 26.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:10 a na konci mesiaca 13:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci August je 40.7 ℃ (105.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 40.85 ℃ (105.53 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 39.4 ℃ (102.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 3.1. Priemerné zrážky sú 24.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:27 a na konci mesiaca 12:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci September je 38.1 ℃ (100.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 39.4 ℃ (102.92 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.8 ℃ (94.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 2.9. Priemerné zrážky sú 15.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:29 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci Október je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.8 ℃ (94.64 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.45 ℃ (83.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 2.1. Priemerné zrážky sú 16.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:28 a na konci mesiaca 10:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci November je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.45 ℃ (83.21 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.75 ℃ (72.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 2.1. Priemerné zrážky sú 16.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:32 a na konci mesiaca 10:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Arizona - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arizona v mesiaci December je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.75 ℃ (72.95 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 3. Priemerné zrážky sú 21.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:58 a na konci mesiaca 9:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Arizona. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Flagstaffteplota: - najvyššia teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)najnižšia teplota: -8.4 ℃ (16.88 ℉)zrážky: 47.1mmdaždivé dni: 7.1
Phoenixteplota: - najvyššia teplota: 20.1 ℃ (68.18 ℉)najnižšia teplota: 7.2 ℃ (44.96 ℉)zrážky: 21.8mmdaždivé dni: 3
Tucsonteplota: - najvyššia teplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)najnižšia teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)zrážky: 34.5mmdaždivé dni: -
Yumateplota: - najvyššia teplota: 20.4 ℃ (68.72 ℉)najnižšia teplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)zrážky: 13.2mmdaždivé dni: 2.6
Chandlerteplota: - najvyššia teplota: 17.2 ℃ (62.96 ℉)najnižšia teplota: 4.1 ℃ (39.38 ℉)zrážky: 30.6mmdaždivé dni: 2.9
Sedonateplota: - najvyššia teplota: 14 ℃ (57.2 ℉)najnižšia teplota: 0.1 ℃ (32.18 ℉)zrážky: 42.4mmdaždivé dni: 4
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest