Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Arkansas

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Arkansas? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Arkansas - aké počasie môžete očakávať

Arkansas je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alma, Alpena, Altus, Atkins, Batesville, Beebe, Bella Vista, Benton, Bentonville, Berryville, Bryant, Buffalo National River, Bull Shoals, Cabot, Central Arkansas, Clarksville, Conway, Delta, El Dorado, Eureka Springs, Fairfield Bay, Fayetteville, Flippin, Fort Smith, Garland, Green Forest, Greenwood, Greers Ferry, Hardy, Harrison, Heber Springs, Helena, Hope, Hot Springs, Huntsville, Jacksonville, Jasper, Jonesboro, Little Rock, London, Lonoke, Magnolia, Mammoth Spring, Mayflower, Mena, Morrilton, Mount Ida, Mountain Home, Mountain View, Mountainburg, North Little Rock, Ouachitas, Ozark, Ozark National Forest, Ozarks, Pea Ridge, Pine Bluff, River Valley, Rogers, Russellville, Searcy, Sherwood, Siloam Springs, Springdale, Timberlands, Tontitown, Van Buren, Vilonia, War Eagle, Warren, West Fork, West Memphis, Winslow, Yellville.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Fort Smith a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 35 ℃ (95 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 10.5. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 6.3.

Pri cestovaní v lokácii Arkansas vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Arkansas. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci Január je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.75 ℃ (53.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 7.7. Priemerné zrážky sú 71.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:02 a na konci mesiaca 10:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci Február je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.75 ℃ (53.15 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.9. Priemerné zrážky sú 68.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:53 a na konci mesiaca 11:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci Marec je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9.9. Priemerné zrážky sú 97.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci Apríl je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.3. Priemerné zrážky sú 110.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:04 a na konci mesiaca 13:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci Máj je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10.5. Priemerné zrážky sú 141.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:01 a na konci mesiaca 14:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci Jún je 31.9 ℃ (89.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.2 ℃ (91.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.2. Priemerné zrážky sú 108.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:31 a na konci mesiaca 14:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci Júl je 34.5 ℃ (94.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22 ℃ (71.6 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.2 ℃ (91.76 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.75 ℃ (94.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 6.5. Priemerné zrážky sú 83.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:20 a na konci mesiaca 14:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci August je 35 ℃ (95 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.75 ℃ (94.55 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.6 ℃ (90.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 6.3. Priemerné zrážky sú 64.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:33 a na konci mesiaca 13:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci September je 30.2 ℃ (86.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.6 ℃ (90.68 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7.7. Priemerné zrážky sú 104.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:31 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci Október je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8.6. Priemerné zrážky sú 109.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:25 a na konci mesiaca 10:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci November je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 7.5. Priemerné zrážky sú 115.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:25 a na konci mesiaca 10:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Arkansas - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Arkansas v mesiaci December je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 7.9. Priemerné zrážky sú 84 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:49 a na konci mesiaca 9:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Arkansas. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Fort Smithteplota: - najvyššia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najnižšia teplota: -0.2 ℃ (31.64 ℉)zrážky: 84mmdaždivé dni: 7.9
Little Rockteplota: - najvyššia teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)najnižšia teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)zrážky: 125.7mmdaždivé dni: 10.2
Fayettevilleteplota: - najvyššia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najnižšia teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)zrážky: 80.4mmdaždivé dni: -
Jonesboroteplota: - najvyššia teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)najnižšia teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)zrážky: 115.8mmdaždivé dni: 9.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.