Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Arkansas

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Arkansas? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Arkansas

Arkansas jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Alma, Alpena, Altus, Atkins, Batesville, Beebe, Bella Vista, Benton, Bentonville, Berryville, Bryant, Buffalo National River, Bull Shoals, Cabot, Central Arkansas, Clarksville, Conway, Delta, El Dorado, Eureka Springs, Fairfield Bay, Fayetteville, Flippin, Fort Smith, Garland, Green Forest, Greenwood, Greers Ferry, Hardy, Harrison, Heber Springs, Helena, Hope, Hot Springs, Huntsville, Jacksonville, Jasper, Jonesboro, Little Rock, London, Lonoke, Magnolia, Mammoth Spring, Mayflower, Mena, Morrilton, Mount Ida, Mountain Home, Mountain View, Mountainburg, North Little Rock, Ouachitas, Ozark, Ozark National Forest, Ozarks, Pea Ridge, Pine Bluff, River Valley, Rogers, Russellville, Searcy, Sherwood, Siloam Springs, Springdale, Timberlands, Tontitown, Van Buren, Vilonia, War Eagle, Warren, West Fork, West Memphis, Winslow, Yellville.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Fort Smith oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 35 ℃ (95 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 21.7 ℃ (71.06 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -1.5 ℃ (29.3 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.3.

Podczas podróży po Arkansas zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Arkansas. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w styczeń to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.5 ℃ (29.3 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.75 ℃ (53.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 7.7. Średnia suma opadów 71.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:02 i na końcu miesiąca 10:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w luty to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.8 ℃ (33.44 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.75 ℃ (53.15 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.9. Średnia suma opadów 68.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:53 i na końcu miesiąca 11:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w marzec to 18.7 ℃ (65.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.4 ℃ (41.72 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.9. Średnia suma opadów 97.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w kwiecień to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10 ℃ (50 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.8 ℃ (69.44 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.3. Średnia suma opadów 110.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:04 i na końcu miesiąca 13:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w maj to 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 10.5. Średnia suma opadów 141.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:01 i na końcu miesiąca 14:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w czerwiec to 31.9 ℃ (89.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.8 ℃ (85.64 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.2 ℃ (91.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9.2. Średnia suma opadów 108.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:31 i na końcu miesiąca 14:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w lipiec to 34.5 ℃ (94.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22 ℃ (71.6 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.2 ℃ (91.76 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.75 ℃ (94.55 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 6.5. Średnia suma opadów 83.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:20 i na końcu miesiąca 14:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w sierpień to 35 ℃ (95 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.7 ℃ (71.06 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.75 ℃ (94.55 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.6 ℃ (90.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6.3. Średnia suma opadów 64.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:33 i na końcu miesiąca 13:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w wrzesień to 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.1 ℃ (62.78 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.6 ℃ (90.68 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.05 ℃ (80.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.7. Średnia suma opadów 104.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:31 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w październik to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.05 ℃ (80.69 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.6. Średnia suma opadów 109.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:25 i na końcu miesiąca 10:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w listopad to 17.7 ℃ (63.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.7 ℃ (40.46 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.8 ℃ (69.44 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.4 ℃ (57.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 7.5. Średnia suma opadów 115.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:25 i na końcu miesiąca 10:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Arkansas w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Arkansas w grudzień to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.2 ℃ (31.64 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.6 ℃ (51.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 7.9. Średnia suma opadów 84 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:49 i na końcu miesiąca 9:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Arkansas w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Fort Smithtemperatura: - najwyższa temperatura: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najniższa temperatura: -0.2 ℃ (31.64 ℉)opady: 84mmdeszcz deszcz dni: 7.9
Little Rocktemperatura: - najwyższa temperatura: 11 ℃ (51.8 ℉)najniższa temperatura: 1.9 ℃ (35.42 ℉)opady: 125.7mmdeszcz deszcz dni: 10.2
Fayettevilletemperatura: - najwyższa temperatura: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najniższa temperatura: -3 ℃ (26.6 ℉)opady: 80.4mmdeszcz deszcz dni: -
Jonesborotemperatura: - najwyższa temperatura: 9.2 ℃ (48.56 ℉)najniższa temperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)opady: 115.8mmdeszcz deszcz dni: 9.1
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.