Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Baden-Württemberg

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Baden-Württemberg? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Niemcy - Baden-Württemberg

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Baden-Württemberg

Baden-Württemberg jest częścią Niemcy. Niemcy to dość duży kraj, więc klimat jest zróżnicowany. Ogólnie klimat Niemiec jest umiarkowany, morski na północy. Możesz spodziewać się zimnych, czasami pochmurnych i mokrych zim oraz łagodnych lat. Prawdopodobnie spodziewałbyś się cieplejszego klimatu na południu, ale nie zapomnij o Alpach, które uniemożliwiają wysadzenie w powietrze ciepłego powietrza w południowych Niemczech. Pogoda w Alpach jest oczywiście zimniejsza niż na nizinach. I często jest bardzo zimno na szczytach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Bad Mergentheim, Bad Schussenried, Bad Säckingen, Baden Baden, Baiersbronn, Bietigheim Bissingen, Black Forest, Bodensee Region, Bonndorf, Bopfingen, Bretten, Böblingen, Calw, Crailsheim, Emmendingen, Esslingen, Ettlingen, Europa Park, Filderstadt, Freiburg, Friedrichshafen, Gengenbach, Gersbach, Heidelberg, Heidenheim, Heilbronn, Hockenheim, Häusern, Karlsruhe, Kehl, Konstanz, Laufenburg, Laupheim, Leinfelden Echterdingen, Ludwigsburg, Lörrach, Mainau, Mannheim, Meersburg, Northern Baden Württemberg, Offenburg, Pforzheim, Pfullendorf, Radolfzell, Rastatt, Ravensburg, Reichenau, Reutlingen, Rot an der Rot, Rottweil, Schonwald Im Schwarzwald, Schriesheim, Schwetzingen, Schwäbisch Hall, Schönbuch Nature Park, Sigmaringen, Sindelfingen, Sinsheim, Stuttgart, Stuttgart Region, Swabian Mountains, Tauberbischofsheim, Tettnang, Titisee Neustadt, Triberg Im Schwarzwald, Tuttlingen, Tübingen, Uhldingen Mühlhofen, Ulm, Villingen Schwenningen, Waiblingen, Waldenbuch, Wangen im Allgäu, Weinheim, Wertheim, Überlingen.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Stuttgart oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 24.1 ℃ (75.38 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.3 ℃ (57.74 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 4.3 ℃ (39.74 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -1.1 ℃ (30.02 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.5.

Podczas podróży po Baden-Württemberg zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Niemcy jest Zugspitze (2963 m) i najniższy punkt Neuendorf bei Wilster (-3 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Baden-Württemberg. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w styczeń to 4.3 ℃ (39.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.1 ℃ (30.02 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.7 ℃ (40.46 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5 ℃ (41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.1. Średnia suma opadów 33.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:42 i na końcu miesiąca 9:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w luty to 5.7 ℃ (42.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.7 ℃ (30.74 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5 ℃ (41 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8 ℃ (46.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.5. Średnia suma opadów 33.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:08 i na końcu miesiąca 11:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w marzec to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.4 ℃ (36.32 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8 ℃ (46.4 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12 ℃ (53.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8.8. Średnia suma opadów 39.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 12:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w kwiecień to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.8 ℃ (40.64 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12 ℃ (53.6 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.3 ℃ (61.34 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.8. Średnia suma opadów 47.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:42 i na końcu miesiąca 14:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w maj to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9 ℃ (48.2 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.3 ℃ (61.34 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.2 ℃ (68.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.4. Średnia suma opadów 80.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:16 i na końcu miesiąca 15:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w czerwiec to 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.2 ℃ (53.96 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.2 ℃ (68.36 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.75 ℃ (72.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 12.1. Średnia suma opadów 91.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:08 i na końcu miesiąca 16:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w lipiec to 24 ℃ (75.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.75 ℃ (72.95 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.05 ℃ (75.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.1. Średnia suma opadów 67.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:48 i na końcu miesiąca 15:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w sierpień to 24.1 ℃ (75.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.3 ℃ (57.74 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.05 ℃ (75.29 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22 ℃ (71.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.8. Średnia suma opadów 65.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:29 i na końcu miesiąca 13:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w wrzesień to 19.9 ℃ (67.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22 ℃ (71.6 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.3 ℃ (63.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.5. Średnia suma opadów 53.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:47 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w październik to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.6 ℃ (43.88 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.4 ℃ (52.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.2. Średnia suma opadów 50.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:01 i na końcu miesiąca 10:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w listopad to 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.2 ℃ (35.96 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.4 ℃ (52.52 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.6 ℃ (43.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.9. Średnia suma opadów 49.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:22 i na końcu miesiąca 8:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Baden-Württemberg w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Baden-Württemberg w grudzień to 5.1 ℃ (41.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.1 ℃ (32.18 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.6 ℃ (43.88 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.7 ℃ (40.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.2. Średnia suma opadów 47.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:19 i na końcu miesiąca 8:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Baden-Württemberg w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Freiburgtemperatura: - najwyższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najniższa temperatura: 1.3 ℃ (34.34 ℉)opady: 74.2mmdeszcz deszcz dni: 11.4
Stuttgarttemperatura: - najwyższa temperatura: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najniższa temperatura: 0.1 ℃ (32.18 ℉)opady: 47.4mmdeszcz deszcz dni: 9.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2020 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest