Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Baja California

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Baja California? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Severná Amerika - Mexiko - Baja California

Baja California - aké počasie môžete očakávať

Baja California je súčasťou zeme Mexiko. Klíma Mexika je rozmanitá, niekde tropická, niekde púštna. Na severe môžete očakávať nižšie teploty počas zimy a menej dažďov počas roka. Na juhu sú teploty celkom konštantné po celý rok. Ale mali by ste vždy pozerať na výšku miesta, kde plánujete ísť. Väčšina krajiny má od júna do októbra daždivú sezónu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Bahia de Los Angeles, Baja California, Baja California Sur, Cabo San Lucas, Camalu, Canyon de Guadalupe, Colonet, El Rosario, Ensenada, Guadalupe Island, Guerrero Negro, La Paz, Loreto, Los Algodones, Los Barriles, Mexicali, Mulegé, Playas de Rosarito, Puerto Nuevo, San Felipe, San Ignacio, San José del Cabo, Santa Rosalia, Tecate, Tijuana, Todos Santos, Valle de Guadalupe.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Tijuana a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 28.5 ℃ (83.3 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Marec, priemerná maximálna teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 8.2. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 0.3.

Pri cestovaní v lokácii Baja California vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Mexiko je Volcan Pico de Orizaba (5636 m) a najnižší bod je Laguna Salada (-10 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Baja California. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci Január je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 5.9. Priemerné zrážky sú 42 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:14 a na konci mesiaca 10:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci Február je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.8 ℃ (47.84 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5.4. Priemerné zrážky sú 41.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:00 a na konci mesiaca 11:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci Marec je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 8.2. Priemerné zrážky sú 62.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci Apríl je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.45 ℃ (72.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 3.8. Priemerné zrážky sú 19.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:58 a na konci mesiaca 13:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci Máj je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.45 ℃ (72.41 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 1.1. Priemerné zrážky sú 3.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:49 a na konci mesiaca 14:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci Jún je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0.6. Priemerné zrážky sú 0.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:16 a na konci mesiaca 14:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci Júl je 28.5 ℃ (83.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.4 ℃ (81.32 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0.5. Priemerné zrážky sú 0.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:06 a na konci mesiaca 13:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci August je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 0.3. Priemerné zrážky sú 0.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:24 a na konci mesiaca 12:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci September je 28 ℃ (82.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17 ℃ (62.6 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 1.1. Priemerné zrážky sú 5.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:28 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci Október je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.2 ℃ (55.76 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 2.6. Priemerné zrážky sú 9.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:29 a na konci mesiaca 11:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci November je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 3.8. Priemerné zrážky sú 31.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:35 a na konci mesiaca 10:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Baja California - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Baja California v mesiaci December je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 4.4. Priemerné zrážky sú 35.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:03 a na konci mesiaca 10:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Baja California. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Mexicaliteplota: - najvyššia teplota: 20.9 ℃ (69.62 ℉)najnižšia teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)zrážky: 13.4mmdaždivé dni: 2.1
Tijuanateplota: - najvyššia teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)najnižšia teplota: 7.2 ℃ (44.96 ℉)zrážky: 35.7mmdaždivé dni: 4.4
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest