Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Central Italy

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Central Italy? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Taliansko - Central Italy

Central Italy - aké počasie môžete očakávať

Central Italy je súčasťou zeme Taliansko. Talianska klíma je veľmi rôznorodá, ale väčšinou je stredomorská. Na ďalekom severe je podnebie vysokohorské, na juhu môžete očakávať teplé a suché počasie. Môžete očakávať zreteľný rozdiel v teplote medzi severom a juhom, v zime môže byť rozdiel dokonca 20 stupňov Celzia (36 stupňov Fahrenheita).

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abruzzo, Amandola, Anagni, Ancona, Anzio, Arcidosso, Arezzo, Ascoli Piceno, Assisi, Ateleta, Avezzano, Bagni San Filippo, Bagno Vignoni, Bastardo, Bevagna, Bomarzo, Bominaco, Bugnara, Buonconvento, Calcata, Calenzano, Camerino, Campli, Canterano, Capena, Carrara, Casciana Terme, Casentino, Cassino, Castel Gandolfo, Castelli Romani, Castellina, Castiglion Fiorentino, Castiglioncello, Castiglione d'Orcia, Cavriglia, Cerveteri, Cetona, Chianciano Terme, Chianti, Chieti, Chiusi, Chiusure, Cingoli, Città della Pieve, Città di Castello, Civita Castellana, Civita di Bagnoregio, Civitavecchia, Civitella del Tronto, Colle di Val d'Elsa, Controguerra, Corciano, Cortino, Cortona, Crete Senese, Cupramontana, Deruta, Elba, Fabrica di Roma, Fano, Fermo, Fiesole, Fiuggi, Florence, Foiano della Chiana, Foligno, Forte Dei Marmi, Frasassi Caves, Frascati, Frondarola, Frosinone, Gaeta, Giglio, Greve, Grosseto, Gubbio, Incisa Val d'Arno, Infernetto, Introdacqua, L'Aquila, Lake Bolsena, Lake Bracciano, Lake Trasimeno, Lari, Latera, Latina, Lazio, Lecchi in Chianti, Livorno, Lucca, Lucignano, Macerata, Marche, Maremma, Marsciano, Massa, Massa Carrara, Massarosa, Metropolitan Rome, Monsummano, Montalcino, Monte San Savino, Montecatini Terme, Montefalco, Montefiascone, Montefollonico, Montemarciano, Montepulciano, Monteriggioni, Montevarchi, Montone, Montorgiali, Montorio al Vomano, Mugello, Narni, Opi, Orbetello, Orte, Orvieto, Ostia, Otricoli, Pacentro, Pergine Valdarno, Perugia, Pesaro, Pesaro and Urbino, Pescara, Pienza, Pisa, Pistoia, Pitigliano, Ponza, Poppi, Porto Ercole, Porto Santo Stefano, Prato, Priverno, Radda, Radicofani, Radicondoli, Rapolano Terme, Recanati, Reggello, Rieti, Rocca Priora, Roccamontepiano, Rome, Roseto degli Abruzzi, Rosignano Marittimo, Rufina, Sabine Hills, San Casciano dei Bagni, San Casciano in Val di Pesa, San Gimignano, San Quirico d'Orcia, Sant'Omero, Santo Stefano di Sessanio, Saturnia, Scandicci, Scanno, Senigallia, Sermoneta, Siena, Spello, Sperlonga, Spoleto, Stia, Sulmona, Sutri, Talamone, Tarquinia, Tavarnelle Val di Pesa, Teramo, Terni, Todi, Torgiano, Torricella Sicura, Trevi, Tuscania, Tuscany, Umbertide, Umbria, Urbino, Val d'Orcia, Val di Chiana, Val di Elsa, Valdarno, Valiano, Valle San Giovanni, Valle Soprana, Vasto, Ventotene, Versilia, Viareggio, Viterbo, Volterra, Vulci.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 9.7. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 2.

Pri cestovaní v lokácii Central Italy vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Taliansko je Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) a najnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Central Italy. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci Január je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 7.1. Priemerné zrážky sú 66.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:27 a na konci mesiaca 9:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci Február je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.8 ℃ (38.84 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.45 ℃ (58.01 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.6. Priemerné zrážky sú 73.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:33 a na konci mesiaca 11:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci Marec je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.45 ℃ (58.01 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 7.5. Priemerné zrážky sú 56.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci Apríl je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.3. Priemerné zrážky sú 79.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:20 a na konci mesiaca 13:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci Máj je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 6.3. Priemerné zrážky sú 52 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:33 a na konci mesiaca 14:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci Jún je 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.9 ℃ (84.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 4.3. Priemerné zrážky sú 33.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:12 a na konci mesiaca 15:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci Júl je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.9 ℃ (84.02 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 2. Priemerné zrážky sú 19.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:57 a na konci mesiaca 14:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci August je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.25 ℃ (82.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 3.3. Priemerné zrážky sú 36.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:58 a na konci mesiaca 13:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci September je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.25 ℃ (82.85 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.2. Priemerné zrážky sú 72.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci Október je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8.1. Priemerné zrážky sú 112.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:15 a na konci mesiaca 10:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci November je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 9.7. Priemerné zrážky sú 118.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:58 a na konci mesiaca 9:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Central Italy - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Italy v mesiaci December je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 8.1. Priemerné zrážky sú 79.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:10 a na konci mesiaca 9:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Central Italy. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Rometeplota: - najvyššia teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)najnižšia teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)zrážky: 79.1mmdaždivé dni: 8.1
Florenceteplota: - najvyššia teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)najnižšia teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)zrážky: 79.6mmdaždivé dni: 8.3
Anconateplota: - najvyššia teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)najnižšia teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)zrážky: 58.4mmdaždivé dni: 7.3
Perugiateplota: - najvyššia teplota: 9.3 ℃ (48.74 ℉)najnižšia teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)zrážky: 69.1mmdaždivé dni: 7.9
Pescarateplota: - najvyššia teplota: 12.8 ℃ (55.04 ℉)najnižšia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)zrážky: 62.7mmdaždivé dni: 7.1
Pisateplota: - najvyššia teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)najnižšia teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)zrážky: 73.3mmdaždivé dni: 8.4
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.