Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Central Italy

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Central Italy? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Włochy - Central Italy

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Central Italy

Central Italy jest częścią Włochy. Klimat Włoch jest bardzo zróżnicowany, ale w większości jest to obszar śródziemnomorski. Na dalekiej północy klimat jest alpejski, na południu można spodziewać się gorącej i suchej pogody. Można oczekiwać wyraźnie zauważalnej różnicy temperatur między północą a południem, w zimie różnica może wynosić nawet 20 stopni Celsjusza (36 stopni Fahrenheita).

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Abruzzo, Amandola, Anagni, Ancona, Anzio, Arcidosso, Arezzo, Ascoli Piceno, Assisi, Ateleta, Avezzano, Bagni San Filippo, Bagno Vignoni, Bastardo, Bevagna, Bomarzo, Bominaco, Bugnara, Buonconvento, Calcata, Calenzano, Camerino, Campli, Canterano, Capena, Carrara, Casciana Terme, Casentino, Cassino, Castel Gandolfo, Castelli Romani, Castellina, Castiglion Fiorentino, Castiglioncello, Castiglione d'Orcia, Cavriglia, Cerveteri, Cetona, Chianciano Terme, Chianti, Chieti, Chiusi, Chiusure, Cingoli, Città della Pieve, Città di Castello, Civita Castellana, Civita di Bagnoregio, Civitavecchia, Civitella del Tronto, Colle di Val d'Elsa, Controguerra, Corciano, Cortino, Cortona, Crete Senese, Cupramontana, Deruta, Elba, Fabrica di Roma, Fano, Fermo, Fiesole, Fiuggi, Florence, Foiano della Chiana, Foligno, Forte Dei Marmi, Frasassi Caves, Frascati, Frondarola, Frosinone, Gaeta, Giglio, Greve, Grosseto, Gubbio, Incisa Val d'Arno, Infernetto, Introdacqua, L'Aquila, Lake Bolsena, Lake Bracciano, Lake Trasimeno, Lari, Latera, Latina, Lazio, Lecchi in Chianti, Livorno, Lucca, Lucignano, Macerata, Marche, Maremma, Marsciano, Massa, Massa Carrara, Massarosa, Metropolitan Rome, Monsummano, Montalcino, Monte San Savino, Montecatini Terme, Montefalco, Montefiascone, Montefollonico, Montemarciano, Montepulciano, Monteriggioni, Montevarchi, Montone, Montorgiali, Montorio al Vomano, Mugello, Narni, Opi, Orbetello, Orte, Orvieto, Ostia, Otricoli, Pacentro, Pergine Valdarno, Perugia, Pesaro, Pesaro and Urbino, Pescara, Pienza, Pisa, Pistoia, Pitigliano, Ponza, Poppi, Porto Ercole, Porto Santo Stefano, Prato, Priverno, Radda, Radicofani, Radicondoli, Rapolano Terme, Recanati, Reggello, Rieti, Rocca Priora, Roccamontepiano, Rome, Roseto degli Abruzzi, Rosignano Marittimo, Rufina, Sabine Hills, San Casciano dei Bagni, San Casciano in Val di Pesa, San Gimignano, San Quirico d'Orcia, Sant'Omero, Santo Stefano di Sessanio, Saturnia, Scandicci, Scanno, Senigallia, Sermoneta, Siena, Spello, Sperlonga, Spoleto, Stia, Sulmona, Sutri, Talamone, Tarquinia, Tavarnelle Val di Pesa, Teramo, Terni, Todi, Torgiano, Torricella Sicura, Trevi, Tuscania, Tuscany, Umbertide, Umbria, Urbino, Val d'Orcia, Val di Chiana, Val di Elsa, Valdarno, Valiano, Valle San Giovanni, Valle Soprana, Vasto, Ventotene, Versilia, Viareggio, Viterbo, Volterra, Vulci.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.5 ℃ (65.3 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 12.1 ℃ (53.78 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 3.3 ℃ (37.94 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.7. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 2.

Podczas podróży po Central Italy zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Włochy jest Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) i najniższy punkt Mediterranean Sea (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Central Italy. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w styczeń to 12.1 ℃ (53.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.35 ℃ (54.23 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.7 ℃ (54.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 7.1. Średnia suma opadów 66.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:27 i na końcu miesiąca 9:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w luty to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.8 ℃ (38.84 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.7 ℃ (54.86 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.45 ℃ (58.01 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.6. Średnia suma opadów 73.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:33 i na końcu miesiąca 11:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w marzec to 15.6 ℃ (60.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.3 ℃ (41.54 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.45 ℃ (58.01 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.6 ℃ (61.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 7.5. Średnia suma opadów 56.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w kwiecień to 17.6 ℃ (63.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.5 ℃ (45.5 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.6 ℃ (61.88 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.2 ℃ (68.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.3. Średnia suma opadów 79.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:20 i na końcu miesiąca 13:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w maj to 22.8 ℃ (73.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.2 ℃ (68.36 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.9 ℃ (76.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 6.3. Średnia suma opadów 52 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:33 i na końcu miesiąca 14:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w czerwiec to 27 ℃ (80.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.9 ℃ (76.82 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.9 ℃ (84.02 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 4.3. Średnia suma opadów 33.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:12 i na końcu miesiąca 15:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w lipiec to 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.5 ℃ (65.3 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.9 ℃ (84.02 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 2. Średnia suma opadów 19.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:57 i na końcu miesiąca 14:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w sierpień to 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.6 ℃ (87.08 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.25 ℃ (82.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 3.3. Średnia suma opadów 36.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:58 i na końcu miesiąca 13:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w wrzesień to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.2 ℃ (59.36 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.25 ℃ (82.85 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6.2. Średnia suma opadów 72.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w październik to 21.1 ℃ (69.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.2 ℃ (52.16 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.8 ℃ (65.84 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.1. Średnia suma opadów 112.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:15 i na końcu miesiąca 10:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w listopad to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.3 ℃ (45.14 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.8 ℃ (65.84 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.55 ℃ (58.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 9.7. Średnia suma opadów 118.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:58 i na końcu miesiąca 9:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Central Italy w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Italy w grudzień to 12.6 ℃ (54.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.4 ℃ (39.92 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.55 ℃ (58.19 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.35 ℃ (54.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 8.1. Średnia suma opadów 79.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:10 i na końcu miesiąca 9:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Central Italy w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Rometemperatura: - najwyższa temperatura: 12.6 ℃ (54.68 ℉)najniższa temperatura: 4.4 ℃ (39.92 ℉)opady: 79.1mmdeszcz deszcz dni: 8.1
Florencetemperatura: - najwyższa temperatura: 11.3 ℃ (52.34 ℉)najniższa temperatura: 2.8 ℃ (37.04 ℉)opady: 79.6mmdeszcz deszcz dni: 8.3
Anconatemperatura: - najwyższa temperatura: 10.5 ℃ (50.9 ℉)najniższa temperatura: 2.8 ℃ (37.04 ℉)opady: 58.4mmdeszcz deszcz dni: 7.3
Perugiatemperatura: - najwyższa temperatura: 9.3 ℃ (48.74 ℉)najniższa temperatura: 2 ℃ (35.6 ℉)opady: 69.1mmdeszcz deszcz dni: 7.9
Pescaratemperatura: - najwyższa temperatura: 12.8 ℃ (55.04 ℉)najniższa temperatura: 3.4 ℃ (38.12 ℉)opady: 62.7mmdeszcz deszcz dni: 7.1
Pisatemperatura: - najwyższa temperatura: 12.2 ℃ (53.96 ℉)najniższa temperatura: 3.7 ℃ (38.66 ℉)opady: 73.3mmdeszcz deszcz dni: 8.4
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest