Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Central Italy

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Central Italy? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Itálie - Central Italy

Central Italy - jaké počasí lze čekat

Central Italy je součástí země Itálie. Klima v Itálii je velmi rozmanité, ale převážně středomořské. Na dalekém severu je klima alpské, na jihu můžete očekávat teplé a suché počasí. Můžete očekávat zřetelné rozdíly teploty mezi severním a jihem, v zimě může být rozdíl dokonce o 20 stupňů Celsia (36 stupňů Fahrenheita).

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abruzzo, Amandola, Anagni, Ancona, Anzio, Arcidosso, Arezzo, Ascoli Piceno, Assisi, Ateleta, Avezzano, Bagni San Filippo, Bagno Vignoni, Bastardo, Bevagna, Bomarzo, Bominaco, Bugnara, Buonconvento, Calcata, Calenzano, Camerino, Campli, Canterano, Capena, Carrara, Casciana Terme, Casentino, Cassino, Castel Gandolfo, Castelli Romani, Castellina, Castiglion Fiorentino, Castiglioncello, Castiglione d'Orcia, Cavriglia, Cerveteri, Cetona, Chianciano Terme, Chianti, Chieti, Chiusi, Chiusure, Cingoli, Città della Pieve, Città di Castello, Civita Castellana, Civita di Bagnoregio, Civitavecchia, Civitella del Tronto, Colle di Val d'Elsa, Controguerra, Corciano, Cortino, Cortona, Crete Senese, Cupramontana, Deruta, Elba, Fabrica di Roma, Fano, Fermo, Fiesole, Fiuggi, Florence, Foiano della Chiana, Foligno, Forte Dei Marmi, Frasassi Caves, Frascati, Frondarola, Frosinone, Gaeta, Giglio, Greve, Grosseto, Gubbio, Incisa Val d'Arno, Infernetto, Introdacqua, L'Aquila, Lake Bolsena, Lake Bracciano, Lake Trasimeno, Lari, Latera, Latina, Lazio, Lecchi in Chianti, Livorno, Lucca, Lucignano, Macerata, Marche, Maremma, Marsciano, Massa, Massa Carrara, Massarosa, Metropolitan Rome, Monsummano, Montalcino, Monte San Savino, Montecatini Terme, Montefalco, Montefiascone, Montefollonico, Montemarciano, Montepulciano, Monteriggioni, Montevarchi, Montone, Montorgiali, Montorio al Vomano, Mugello, Narni, Opi, Orbetello, Orte, Orvieto, Ostia, Otricoli, Pacentro, Pergine Valdarno, Perugia, Pesaro, Pesaro and Urbino, Pescara, Pienza, Pisa, Pistoia, Pitigliano, Ponza, Poppi, Porto Ercole, Porto Santo Stefano, Prato, Priverno, Radda, Radicofani, Radicondoli, Rapolano Terme, Recanati, Reggello, Rieti, Rocca Priora, Roccamontepiano, Rome, Roseto degli Abruzzi, Rosignano Marittimo, Rufina, Sabine Hills, San Casciano dei Bagni, San Casciano in Val di Pesa, San Gimignano, San Quirico d'Orcia, Sant'Omero, Santo Stefano di Sessanio, Saturnia, Scandicci, Scanno, Senigallia, Sermoneta, Siena, Spello, Sperlonga, Spoleto, Stia, Sulmona, Sutri, Talamone, Tarquinia, Tavarnelle Val di Pesa, Teramo, Terni, Todi, Torgiano, Torricella Sicura, Trevi, Tuscania, Tuscany, Umbertide, Umbria, Urbino, Val d'Orcia, Val di Chiana, Val di Elsa, Valdarno, Valiano, Valle San Giovanni, Valle Soprana, Vasto, Ventotene, Versilia, Viareggio, Viterbo, Volterra, Vulci.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 9.7. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 2.

Při cestování, jehož cílem je Central Italy, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Itálie je Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) a nejnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Central Italy. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci leden je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 7.1. Průměrné srážky jsou 66.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:27 a na konci měsíce 9:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci únor je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.8 ℃ (38.84 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.45 ℃ (58.01 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 7.6. Průměrné srážky jsou 73.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:33 a na konci měsíce 11:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci březen je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.45 ℃ (58.01 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 7.5. Průměrné srážky jsou 56.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci duben je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 9.3. Průměrné srážky jsou 79.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:20 a na konci měsíce 13:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci květen je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 6.3. Průměrné srážky jsou 52 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:33 a na konci měsíce 14:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci červen je 27 ℃ (80.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.9 ℃ (84.02 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 4.3. Průměrné srážky jsou 33.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:12 a na konci měsíce 15:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci červenec je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.9 ℃ (84.02 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 2. Průměrné srážky jsou 19.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:57 a na konci měsíce 14:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci srpen je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.25 ℃ (82.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 3.3. Průměrné srážky jsou 36.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:58 a na konci měsíce 13:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci září je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.25 ℃ (82.85 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.2. Průměrné srážky jsou 72.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci říjen je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 8.1. Průměrné srážky jsou 112.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:15 a na konci měsíce 10:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci listopad je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 9.7. Průměrné srážky jsou 118.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:58 a na konci měsíce 9:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Central Italy - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Central Italy v měsíci prosinec je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 8.1. Průměrné srážky jsou 79.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:10 a na konci měsíce 9:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Central Italy. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Rometeplota: - nejvyšší teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)nejnižší teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)srážky: 79.1mmdeštivé dny: 8.1
Florenceteplota: - nejvyšší teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)nejnižší teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)srážky: 79.6mmdeštivé dny: 8.3
Anconateplota: - nejvyšší teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)nejnižší teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)srážky: 58.4mmdeštivé dny: 7.3
Perugiateplota: - nejvyšší teplota: 9.3 ℃ (48.74 ℉)nejnižší teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)srážky: 69.1mmdeštivé dny: 7.9
Pescarateplota: - nejvyšší teplota: 12.8 ℃ (55.04 ℉)nejnižší teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)srážky: 62.7mmdeštivé dny: 7.1
Pisateplota: - nejvyšší teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)nejnižší teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)srážky: 73.3mmdeštivé dny: 8.4
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.