Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Central Russia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Central Russia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Rusko - Central Russia

Central Russia - aké počasie môžete očakávať

Central Russia je súčasťou zeme Rusko. Klíma Ruska je veľmi rôznorodá. To sa pohybuje od stepí na juhu cez vlhké kontinentálne vo väčšine európskeho Ruska, a podnebná klíma na Sibíri a tam je tundra klímy na polárnom severe. Zimy sú chladné pozdĺž pobrežia Čierneho mora, ale chladné na Sibíri - a niečo medzi týmito dvoma v centrálnejších častiach Ruska. Letá sa líšia od teplých v stepi, aby sa chladili pozdĺž pobrežia Arktídy.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alexandrov, Bogolyubovo, Dmitrov, East Moscow Oblast, Istra, Ivanovo, Ivanovo Oblast, Kaluga Oblast, Khimki, Kirzhach, Klin, Kolomna, Korolyov, Kostroma, Kostroma Oblast, Krasnogorsk, Kulikovo Field, Moscow, Moscow Oblast, Mytishchi, North Moscow Oblast, Odintsovo, Palekh, Pereslavl Zalessky, Podolsk, Rostov Veliky, Ryazan, Ryazan Oblast, Sergiev Posad, Serpukhov, Shchyolkovo, Smolensk, Smolensk Oblast, South Moscow Oblast, Stupino, Suzdal, Tula, Tula Oblast, Tver, Tver Oblast, Uglich, Vereya, Vladimir, Vladimir Oblast, Volokolamsk, Vyazma, West Moscow Oblast, Yaroslavl, Yaroslavl Oblast, Yuryev Polsky, Zvenigorod.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -6.2 ℃ (20.84 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -12.2 ℃ (10.04 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 12. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 8.

Pri cestovaní v lokácii Central Russia vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Rusko je Gora El'brus (5642 m) a najnižší bod je Caspian Sea (-28 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Central Russia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci Január je -6.2 ℃ (20.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -12.2 ℃ (10.04 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.8 ℃ (23.36 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -5.1 ℃ (22.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.9. Priemerné zrážky sú 42.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:38 a na konci mesiaca 8:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci Február je -4 ℃ (24.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10.7 ℃ (12.74 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -5.1 ℃ (22.82 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.15 ℃ (29.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8. Priemerné zrážky sú 35.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:34 a na konci mesiaca 10:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci Marec je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.4 ℃ (22.28 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.15 ℃ (29.93 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.2 ℃ (43.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 8. Priemerné zrážky sú 34.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:52 a na konci mesiaca 13:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci Apríl je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.2 ℃ (43.16 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.6 ℃ (58.28 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9. Priemerné zrážky sú 43.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:10 a na konci mesiaca 15:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci Máj je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.3 ℃ (68.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.2. Priemerné zrážky sú 51.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:17 a na konci mesiaca 17:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci Jún je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.8. Priemerné zrážky sú 73.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 17:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 17:31 a na konci mesiaca 17:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci Júl je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.25 ℃ (72.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 11.9. Priemerné zrážky sú 92.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 17:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 17:02 a na konci mesiaca 16:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci August je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.25 ℃ (72.05 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.4 ℃ (65.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.8. Priemerné zrážky sú 77 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:14 a na konci mesiaca 14:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci September je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12 ℃ (53.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 11.1. Priemerné zrážky sú 63.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:00 a na konci mesiaca 11:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci Október je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12 ℃ (53.6 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.95 ℃ (40.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10. Priemerné zrážky sú 59.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:43 a na konci mesiaca 9:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci November je 1.3 ℃ (34.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.95 ℃ (40.91 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.05 ℃ (30.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 12. Priemerné zrážky sú 59.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:32 a na konci mesiaca 7:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Central Russia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central Russia v mesiaci December je -3.4 ℃ (25.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.3 ℃ (17.06 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.05 ℃ (30.11 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.8 ℃ (23.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 11.8. Priemerné zrážky sú 55.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:06 a na konci mesiaca 7:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Central Russia. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Moskvateplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)najvyššia teplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)najnižšia teplota: -8.3 ℃ (17.06 ℉)zrážky: 55.9mmdaždivé dni: 11.8
Kostromateplota: -8.2 ℃ (17.24 ℉)najvyššia teplota: -5.4 ℃ (22.28 ℉)najnižšia teplota: -10.9 ℃ (12.38 ℉)zrážky: 50.8mmdaždivé dni: 13.3
Smolenskteplota: - najvyššia teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)najnižšia teplota: -7.9 ℃ (17.78 ℉)zrážky: 55.7mmdaždivé dni: 14
Ivanovoteplota: - najvyššia teplota: -5.2 ℃ (22.64 ℉)najnižšia teplota: -11.3 ℃ (11.66 ℉)zrážky: 43.3mmdaždivé dni: 11.9
Vladimirteplota: - najvyššia teplota: -4.7 ℃ (23.54 ℉)najnižšia teplota: -10.2 ℃ (13.64 ℉)zrážky: 47.1mmdaždivé dni: 11
Kalugateplota: - najvyššia teplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)najnižšia teplota: -9.3 ℃ (15.26 ℉)zrážky: 54.6mmdaždivé dni: 11.9
Tulateplota: - najvyššia teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)najnižšia teplota: -8.5 ℃ (16.7 ℉)zrážky: 44.9mmdaždivé dni: 10.8
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.