Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Central Russia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Central Russia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Rosja - Central Russia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Central Russia

Central Russia jest częścią Rosja. Klimat Rosji jest bardzo zróżnicowany. Rozpościera się od stepów na południu, przez wilgotne kontynenty w znacznej części europejskiej Rosji, a klimat jest subarktyczny na Syberii, a na polarnej północy panuje klimat tundry. Zimy są chłodne wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, ale zimne na Syberii - i coś pomiędzy tymi dwoma w bardziej centralnych częściach Rosji. Lata są zróżnicowane, od ciepłych w stepach po chłodne wybrzeże Arktyki.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Alexandrov, Bogolyubovo, Dmitrov, East Moscow Oblast, Istra, Ivanovo, Ivanovo Oblast, Kaluga Oblast, Khimki, Kirzhach, Klin, Kolomna, Korolyov, Kostroma, Kostroma Oblast, Krasnogorsk, Kulikovo Field, Moscow, Moscow Oblast, Mytishchi, North Moscow Oblast, Odintsovo, Palekh, Pereslavl Zalessky, Podolsk, Rostov Veliky, Ryazan, Ryazan Oblast, Sergiev Posad, Serpukhov, Shchyolkovo, Smolensk, Smolensk Oblast, South Moscow Oblast, Stupino, Suzdal, Tula, Tula Oblast, Tver, Tver Oblast, Uglich, Vereya, Vladimir, Vladimir Oblast, Volokolamsk, Vyazma, West Moscow Oblast, Yaroslavl, Yaroslavl Oblast, Yuryev Polsky, Zvenigorod.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.5 ℃ (56.3 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -6.2 ℃ (20.84 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -12.2 ℃ (10.04 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 12. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 8.

Podczas podróży po Central Russia zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Rosja jest Gora El'brus (5642 m) i najniższy punkt Caspian Sea (-28 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Central Russia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w styczeń to -6.2 ℃ (20.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to -12.2 ℃ (10.04 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.8 ℃ (23.36 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5.1 ℃ (22.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.9. Średnia suma opadów 42.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:38 i na końcu miesiąca 8:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w luty to -4 ℃ (24.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to -10.7 ℃ (12.74 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5.1 ℃ (22.82 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.15 ℃ (29.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8. Średnia suma opadów 35.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:34 i na końcu miesiąca 10:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w marzec to 1.7 ℃ (35.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.4 ℃ (22.28 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.15 ℃ (29.93 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.2 ℃ (43.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8. Średnia suma opadów 34.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:52 i na końcu miesiąca 13:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w kwiecień to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.9 ℃ (35.42 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.2 ℃ (43.16 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.6 ℃ (58.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9. Średnia suma opadów 43.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:10 i na końcu miesiąca 15:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w maj to 18.5 ℃ (65.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.7 ℃ (45.86 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.3 ℃ (68.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.2. Średnia suma opadów 51.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:17 i na końcu miesiąca 17:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w czerwiec to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.3 ℃ (68.54 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 10.8. Średnia suma opadów 73.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 17:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 17:31 i na końcu miesiąca 17:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w lipiec to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.6 ℃ (72.68 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.25 ℃ (72.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 11.9. Średnia suma opadów 92.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 17:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 17:02 i na końcu miesiąca 16:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w sierpień to 21.4 ℃ (70.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.3 ℃ (54.14 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.25 ℃ (72.05 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.4 ℃ (65.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.8. Średnia suma opadów 77 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:14 i na końcu miesiąca 14:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w wrzesień to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.4 ℃ (65.12 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12 ℃ (53.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 11.1. Średnia suma opadów 63.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:00 i na końcu miesiąca 11:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w październik to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12 ℃ (53.6 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.95 ℃ (40.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10. Średnia suma opadów 59.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:43 i na końcu miesiąca 9:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w listopad to 1.3 ℃ (34.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.1 ℃ (26.42 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.95 ℃ (40.91 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.05 ℃ (30.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 12. Średnia suma opadów 59.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:32 i na końcu miesiąca 7:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Central Russia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central Russia w grudzień to -3.4 ℃ (25.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to -8.3 ℃ (17.06 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.05 ℃ (30.11 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.8 ℃ (23.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 11.8. Średnia suma opadów 55.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:06 i na końcu miesiąca 7:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Central Russia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Moskvatemperatura: -5.9 ℃ (21.38 ℉)najwyższa temperatura: -3.4 ℃ (25.88 ℉)najniższa temperatura: -8.3 ℃ (17.06 ℉)opady: 55.9mmdeszcz deszcz dni: 11.8
Kostromatemperatura: -8.2 ℃ (17.24 ℉)najwyższa temperatura: -5.4 ℃ (22.28 ℉)najniższa temperatura: -10.9 ℃ (12.38 ℉)opady: 50.8mmdeszcz deszcz dni: 13.3
Smolensktemperatura: - najwyższa temperatura: -2.8 ℃ (26.96 ℉)najniższa temperatura: -7.9 ℃ (17.78 ℉)opady: 55.7mmdeszcz deszcz dni: 14
Ivanovotemperatura: - najwyższa temperatura: -5.2 ℃ (22.64 ℉)najniższa temperatura: -11.3 ℃ (11.66 ℉)opady: 43.3mmdeszcz deszcz dni: 11.9
Vladimirtemperatura: - najwyższa temperatura: -4.7 ℃ (23.54 ℉)najniższa temperatura: -10.2 ℃ (13.64 ℉)opady: 47.1mmdeszcz deszcz dni: 11
Kalugatemperatura: - najwyższa temperatura: -3.6 ℃ (25.52 ℉)najniższa temperatura: -9.3 ℃ (15.26 ℉)opady: 54.6mmdeszcz deszcz dni: 11.9
Tulatemperatura: - najwyższa temperatura: -2.9 ℃ (26.78 ℉)najniższa temperatura: -8.5 ℃ (16.7 ℉)opady: 44.9mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest