Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Central West

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Central West? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Južná Amerika - Brazília - Central West

Central West - aké počasie môžete očakávať

Central West je súčasťou zeme Brazília. Brazília je obrovská krajina, takže je tu podnebie. Väčšinou je podnebie tropické, ale mierne na juhu. V blízkosti rovníka sa počasie v priebehu roka výrazne nezmení, ale zimy sú niekedy chladné na juhu. A v hornatom sneží. Väčšina Brazílie má len mierne dažde, ale oblasť Amazonky je vlhká.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abadiânia, Alta Floresta, Alto Paraíso de Goiás, Aruanã, Barra do Garças, Bonito, Brasilia, Caldas Novas, Campo Grande, Cavalcante, Ceilândia, Chapada dos Guimarães, Chapada dos Veadeiros National Park, Corumbá, Corumbá de Goiás, Cuiabá, Cáceres, Distrito Federal, Dourados, Emas National Park, Formosa, Goiás, Goiânia, Jataí, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Pilar de Goiás, Pirenópolis, Recanto das Emas, Rondonópolis, São Jorge, São Miguel do Araguaia, Taguatinga, Tangará da Serra, Várzea Grande.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je September, priemerná maximálna teplota je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 20.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 3.

Pri cestovaní v lokácii Central West vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Brazília je Pico da Neblina (2994 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Central West. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci Január je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 18.8. Priemerné zrážky sú 238.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:57 a na konci mesiaca 12:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci Február je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.15 ℃ (80.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 15.7. Priemerné zrážky sú 217.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:36 a na konci mesiaca 12:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci Marec je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.15 ℃ (80.87 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.85 ℃ (80.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 15.6. Priemerné zrážky sú 188.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:10 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci Apríl je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17 ℃ (62.6 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.85 ℃ (80.33 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8.9. Priemerné zrážky sú 123.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:44 a na konci mesiaca 11:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci Máj je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 4.9. Priemerné zrážky sú 39.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:22 a na konci mesiaca 11:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci Jún je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 3. Priemerné zrážky sú 8.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:11 a na konci mesiaca 11:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci Júl je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 3. Priemerné zrážky sú 12 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:15 a na konci mesiaca 11:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci August je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 4. Priemerné zrážky sú 12.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:33 a na konci mesiaca 11:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci September je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28 ℃ (82.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.1. Priemerné zrážky sú 52.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci Október je 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28 ℃ (82.4 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 13.7. Priemerné zrážky sú 175.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:23 a na konci mesiaca 12:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci November je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.2 ℃ (80.96 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 18. Priemerné zrážky sú 238 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:48 a na konci mesiaca 12:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Central West - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Central West v mesiaci December je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.75 ℃ (80.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 20.3. Priemerné zrážky sú 245 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:02 a na konci mesiaca 13:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Central West. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Brasiliateplota: - najvyššia teplota: 26.9 ℃ (80.42 ℉)najnižšia teplota: 18 ℃ (64.4 ℉)zrážky: 245mmdaždivé dni: 20.3
Campo Grandeteplota: - najvyššia teplota: 30.1 ℃ (86.18 ℉)najnižšia teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)zrážky: 234.2mmdaždivé dni: 16.7
Cuiabateplota: - najvyššia teplota: 33.3 ℃ (91.94 ℉)najnižšia teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)zrážky: 197mmdaždivé dni: 17.6
Goianiateplota: - najvyššia teplota: 29.4 ℃ (84.92 ℉)najnižšia teplota: 19.6 ℃ (67.28 ℉)zrážky: 263.1mmdaždivé dni: 22.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.