Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Central West

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Central West? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Central West

Central West jest częścią Brazylia. Brazylia to ogromny kraj, więc klimat jest tu zróżnicowany. Głównie klimat jest tropikalny, ale umiarkowany na południu. W pobliżu równika pogoda niewiele się zmienia w ciągu roku, ale zimy są na południu zimne. A w górach jest śnieg. Większość Brazylii ma tylko umiarkowane opady, ale region Amazonii jest wilgotny.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Abadiânia, Alta Floresta, Alto Paraíso de Goiás, Aruanã, Barra do Garças, Bonito, Brasilia, Caldas Novas, Campo Grande, Cavalcante, Ceilândia, Chapada dos Guimarães, Chapada dos Veadeiros National Park, Corumbá, Corumbá de Goiás, Cuiabá, Cáceres, Distrito Federal, Dourados, Emas National Park, Formosa, Goiás, Goiânia, Jataí, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Pilar de Goiás, Pirenópolis, Recanto das Emas, Rondonópolis, São Jorge, São Miguel do Araguaia, Taguatinga, Tangará da Serra, Várzea Grande.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia maksymalna temperatura jest 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 16.1 ℃ (60.98 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.4 ℃ (56.12 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 20.3. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.

Podczas podróży po Central West zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Brazylia jest Pico da Neblina (2994 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Central West. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Central West w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w styczeń to 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.75 ℃ (80.15 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 18.8. Średnia suma opadów 238.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:57 i na końcu miesiąca 12:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Central West w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w luty to 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.15 ℃ (80.87 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 15.7. Średnia suma opadów 217.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:36 i na końcu miesiąca 12:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Central West w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w marzec to 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.8 ℃ (64.04 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.15 ℃ (80.87 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.85 ℃ (80.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 15.6. Średnia suma opadów 188.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:10 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Central West w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w kwiecień to 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17 ℃ (62.6 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.85 ℃ (80.33 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8.9. Średnia suma opadów 123.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:44 i na końcu miesiąca 11:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Central West w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w maj to 25.5 ℃ (77.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.5 ℃ (77.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 4.9. Średnia suma opadów 39.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:22 i na końcu miesiąca 11:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Central West w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w czerwiec to 25.5 ℃ (77.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.5 ℃ (77.9 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.4 ℃ (77.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 3. Średnia suma opadów 8.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:11 i na końcu miesiąca 11:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Central West w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w lipiec to 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.4 ℃ (77.72 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 3. Średnia suma opadów 12 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:15 i na końcu miesiąca 11:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Central West w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w sierpień to 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.3 ℃ (79.34 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 4. Średnia suma opadów 12.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:33 i na końcu miesiąca 11:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Central West w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w wrzesień to 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.7 ℃ (81.86 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28 ℃ (82.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6.1. Średnia suma opadów 52.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Central West w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w październik to 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.6 ℃ (63.68 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28 ℃ (82.4 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 13.7. Średnia suma opadów 175.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:23 i na końcu miesiąca 12:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Central West w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w listopad to 26.5 ℃ (79.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.2 ℃ (80.96 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 18. Średnia suma opadów 238 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:48 i na końcu miesiąca 12:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Central West w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Central West w grudzień to 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18 ℃ (64.4 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.7 ℃ (80.06 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.75 ℃ (80.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 20.3. Średnia suma opadów 245 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:02 i na końcu miesiąca 13:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Central West w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Brasiliatemperatura: - najwyższa temperatura: 26.9 ℃ (80.42 ℉)najniższa temperatura: 18 ℃ (64.4 ℉)opady: 245mmdeszcz deszcz dni: 20.3
Campo Grandetemperatura: - najwyższa temperatura: 30.1 ℃ (86.18 ℉)najniższa temperatura: 20.2 ℃ (68.36 ℉)opady: 234.2mmdeszcz deszcz dni: 16.7
Cuiabatemperatura: - najwyższa temperatura: 33.3 ℃ (91.94 ℉)najniższa temperatura: 23.3 ℃ (73.94 ℉)opady: 197mmdeszcz deszcz dni: 17.6
Goianiatemperatura: - najwyższa temperatura: 29.4 ℃ (84.92 ℉)najniższa temperatura: 19.6 ℃ (67.28 ℉)opady: 263.1mmdeszcz deszcz dni: 22.5
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.