Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Chorvátsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Chorvátsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Chorvátsko

Chorvátsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Chorvátska je stredomorské na pobreží Jadranského mora, ale kontinentálne v iných častiach krajiny. Kontinentálne podnebie ponúka horúce leto a studené zimy, ale môžete očakávať mierne zimy a teplé suché leta pozdĺž pobrežia. Najmenej dažďov je na vonkajších ostrovoch.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Banovci, Baska Voda, Baška, Beli, Biograd na Moru, Bratuš, Brač, Brijuni, Cavtat, Central Croatia, Cres, Dalmatia, Drvenik, Dubrovnik, Dubrovnik Neretva, Dugi Otok, Fažana, Hvar, Istria, Karlovac, Klek, Komarna, Kornati National Park, Korčula, Krapina, Krapinske Toplice, Krk, Krka National Park, Kvarner, Liberland, Lošinj, Lumbarda, Makarska, Mali Lošinj, Malinska, Maslinica, Mljet, Motovun, Murter, Njivice, Northern Dalmatia, Novalja, Omiš, Opatija, Orebić, Osijek, Pag, Pašman, Plitvice Lakes National Park, Ploče, Poreč, Promajna, Pula, Punat, Rab, Ražanac, Rijeka, Rovinj, Rtina, Samobor, Senj, Sisak, Slavonia, Slavonski Brod, Solta, Split, Split Dalmatia, Ston, Telašćica Nature Park, Town Krk, Trogir, Umag, Unije, Varaždin, Vinisce, Vis, Vrbnik, Vrbovec, Vrsar, Vukovar, Zadar, Zagreb, Đakovo, Šibenik.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 13.7. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 9.8.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Chorvátsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Dinara (1831 m) a najnižší bod je Adriatic Sea (0 m). Takže rozdiely v nadmorských výškach v tejto krajine nie sú zanedbateľné a mali by ste očakávať, že počasie sa bude líšiť v miestach v rôznych nadmorských výškach. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Chorvátsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci Január je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.05 ℃ (39.29 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.8. Priemerné zrážky sú 47.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:04 a na konci mesiaca 9:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci Február je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.3 ℃ (27.86 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.05 ℃ (48.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 10.1. Priemerné zrážky sú 42.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:20 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci Marec je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.05 ℃ (48.29 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11.5. Priemerné zrážky sú 52.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci Apríl je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.25 ℃ (66.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 12.6. Priemerné zrážky sú 62.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:32 a na konci mesiaca 14:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci Máj je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.25 ℃ (66.65 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.45 ℃ (74.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.9. Priemerné zrážky sú 78.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:56 a na konci mesiaca 15:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci Jún je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.45 ℃ (74.21 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 13.7. Priemerné zrážky sú 101.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:41 a na konci mesiaca 15:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci Júl je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.45 ℃ (79.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.7. Priemerné zrážky sú 81 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:24 a na konci mesiaca 14:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci August je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.45 ℃ (79.61 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 10.2. Priemerné zrážky sú 91 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:14 a na konci mesiaca 13:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci September je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.8. Priemerné zrážky sú 83.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci Október je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.1 ℃ (42.98 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.4. Priemerné zrážky sú 72.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:07 a na konci mesiaca 10:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci November je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2 ℃ (35.6 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 12.2. Priemerné zrážky sú 85.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:39 a na konci mesiaca 9:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Chorvátsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chorvátsko v mesiaci December je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.05 ℃ (39.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 11.9. Priemerné zrážky sú 64.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:44 a na konci mesiaca 8:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Chorvátsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Zagrebteplota: - najvyššia teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najnižšia teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)zrážky: 64.6mmdaždivé dni: 11.9
Osijekteplota: - najvyššia teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najnižšia teplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)zrážky: 54.6mmdaždivé dni: 13.7
Rijekateplota: - najvyššia teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)najnižšia teplota: 4.2 ℃ (39.56 ℉)zrážky: 154.2mmdaždivé dni: 11.8
Splitteplota: - najvyššia teplota: 11.4 ℃ (52.52 ℉)najnižšia teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)zrážky: 106.2mmdaždivé dni: 12.5
Dubrovnikteplota: - najvyššia teplota: 13.6 ℃ (56.48 ℉)najnižšia teplota: 8 ℃ (46.4 ℉)zrážky: 125.4mmdaždivé dni: 12.6
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.