Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Connecticut

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Connecticut? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.


Connecticut - jaké počasí lze čekat

Connecticut je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Avon, Barkhamsted, Berlin, Bethany, Bethel, Black Rock, Branford, Bridgeport, Bristol, Brookfield, Canaan, Clinton, Connecticut River Valley, Cornwall, Cromwell, Danbury, Darien, East Haddam, East Hartford, East Haven, East Lyme, East Windsor, Ellington, Enfield, Essex, Fairfield, Fairfield County, Farmington, Greater New Haven, Greenwich, Groton, Guilford, Hamden, Hartford, Harwinton, Kent, Ledyard, Litchfield Hills, Madison, Manchester, Meriden, Middlefield, Middletown, Milford, Montville, Mystic Eastern, Mystic, New Britain, New Canaan, New Haven, New London, New Milford, Newington, Newtown, Norfolk, North Haven, North Stonington, Norwalk, Norwich, Old Lyme, Old Saybrook, Orange, Ridgefield, Rocky Hill, Salisbury, Sharon, Sherman, Simsbury, Somers, South Windsor, Southbury, Stamford, Stonington, Storrs, Stratford, Tolland, Torrington, Trumbull, Union, Vernon, Wallingford, Waterbury, Waterford, West Hartford, West Haven, Westport, Wethersfield, Willimantic, Wilton, Windsor, Windsor Locks, Woodstock.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa New Haven a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 28.5 ℃ (83.3 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 3.4 ℃ (38.12 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -5.1 ℃ (22.82 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Connecticut, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Connecticut. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci leden je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.1 ℃ (22.82 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.15 ℃ (39.47 ℉). Průměrné srážky jsou 79 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:31 a na konci měsíce 10:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci únor je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.6 ℃ (25.52 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.15 ℃ (39.47 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.8 ℃ (44.24 ℉). Průměrné srážky jsou 73.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:36 a na konci měsíce 11:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci březen je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Průměrné srážky jsou 108.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci duben je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Průměrné srážky jsou 110.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:19 a na konci měsíce 13:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci květen je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Průměrné srážky jsou 105.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:30 a na konci měsíce 14:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci červen je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Průměrné srážky jsou 99.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:08 a na konci měsíce 15:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci červenec je 28.5 ℃ (83.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Průměrné srážky jsou 103 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:53 a na konci měsíce 14:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci srpen je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Průměrné srážky jsou 100.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:55 a na konci měsíce 13:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci září je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Průměrné srážky jsou 109.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:37 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci říjen je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Průměrné srážky jsou 110 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:16 a na konci měsíce 10:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci listopad je 12 ℃ (53.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.8 ℃ (37.04 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.1 ℃ (48.38 ℉). Průměrné srážky jsou 101.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:01 a na konci měsíce 9:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Connecticut - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Connecticut v měsíci prosinec je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.8 ℃ (40.64 ℉). Průměrné srážky jsou 91.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:14 a na konci měsíce 9:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Connecticut. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Bridgeportteplota: - nejvyšší teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)nejnižší teplota: -4.1 ℃ (24.62 ℉)srážky: 101mmdeštivé dny: -
Middletownteplota: - nejvyšší teplota: 5 ℃ (41 ℉)nejnižší teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)srážky: 112.3mmdeštivé dny: 10.2
New Haventeplota: - nejvyšší teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)nejnižší teplota: -1.8 ℃ (28.76 ℉)srážky: 91.6mmdeštivé dny: -
Stamfordteplota: - nejvyšší teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)nejnižší teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)srážky: 109.9mmdeštivé dny: 10.9
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest