Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Spojené státy americké

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Spojené státy americké? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Severní Amerika - Spojené státy americké

Spojené státy americké - jaké počasí lze čekat

Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Vzhledem k tomu, že Spojené státy americké zabírá opravdu velkou plochu, informace uvedené níže se týkají hlavně oblasti kolem hlavního města této země. Chcete-li zobrazit informace o jiných místech, vyberte prosím jednu z těchto oblastí: Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, California, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia (state), Hawaii, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, New York (state), North Carolina, North Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, South Dakota, Tennessee, Texas, Utah, Vermont, Virginia, Washington (state), West Virginia, Wisconsin, Wyoming, Washington DC (podrobnosti o počasí jsou níže).

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 19 ℃ (66.2 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 5.9 ℃ (42.62 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -4.2 ℃ (24.44 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 11.9. Nejméně deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 7.6.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Spojené státy americké, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Spojené státy americké. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci leden je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.2 ℃ (24.44 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.1 ℃ (44.78 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 9.8. Průměrné srážky jsou 66.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:44 a na konci měsíce 10:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci únor je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3 ℃ (26.6 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.9 ℃ (51.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9. Průměrné srážky jsou 68 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:43 a na konci měsíce 11:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci březen je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.9 ℃ (51.62 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 10.4. Průměrné srážky jsou 84.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci duben je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.95 ℃ (71.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 10.9. Průměrné srážky jsou 88.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:13 a na konci měsíce 13:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci květen je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.95 ℃ (71.51 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.9. Průměrné srážky jsou 114 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:17 a na konci měsíce 14:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci červen je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11. Průměrné srážky jsou 100.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:52 a na konci měsíce 14:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci červenec je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19 ℃ (66.2 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.7. Průměrné srážky jsou 92.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:39 a na konci měsíce 14:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci srpen je 30.5 ℃ (86.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.9 ℃ (87.62 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.65 ℃ (83.57 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.2. Průměrné srážky jsou 89.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:46 a na konci měsíce 13:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci září je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.65 ℃ (83.57 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.4 ℃ (74.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8.9. Průměrné srážky jsou 100.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:35 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci říjen je 20 ℃ (68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.4 ℃ (74.12 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.1 ℃ (62.78 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7.6. Průměrné srážky jsou 82.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:20 a na konci měsíce 10:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci listopad je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2 ℃ (35.6 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.1 ℃ (62.78 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.2 ℃ (52.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 9.2. Průměrné srážky jsou 86.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:11 a na konci měsíce 9:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Spojené státy americké - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Spojené státy americké v měsíci prosinec je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.1. Průměrné srážky jsou 77.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:29 a na konci měsíce 9:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Spojené státy americké. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Washington DCteplota: - nejvyšší teplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)nejnižší teplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)srážky: 77.1mmdeštivé dny: 10.1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.